YouTube Red oficjalnie: bez reklam, z muzyką i działaniem w tle za 10 dolarów

YouTube Red oficjalnie: bez reklam, z muzyką i działaniem w tle za 10 dolarów
Redakcja

21.10.2015 22:29, aktual.: 22.10.2015 08:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niespełna miesiąc temu informowaliśmy o doniesieniach dotyczących wprowadzenia płatnego, ale za to wolnego od reklam planu w YouTube. Teraz informacje te się potwierdzają, właśnie wystartował YouTube Red… a w zasadzie prawie wystartował, bo jak na razie zainteresowani klienci z Polski nie będą mogli z niego skorzystać.

Jeżeli użytkownik zdecyduje się na skorzystanie z oferty Google, to przyjdzie mu zapłacić miesięczny abonament w wysokości 9,99 dolara. Jest to jednak cennik przygotowany z myślą o oglądających ze Stanów Zjednoczonych, bo to właśnie tam początkowo będzie można z nowej usługi skorzystać. Zainteresowani będą w stanie wykupić płatny plan od 28 października. Jak na razie nie ma informacji o terminie wprowadzenia do Polski i cenniku na naszym rynku, możliwe więc, że przyjdzie nam poczekać równie długo, co w przypadku innych usług firmy.

Najważniejsze jest jednak to, co takiego zyskuje osoba, która zdecyduje się na abonament. Płatny YouTube Red oferuje możliwość oglądania treści multimedialnych bez reklam. Nie będą nam one uprzykrzały życia i mowa tutaj nie tylko o wersji przeglądarkowej, ale także aplikacjach mobilnych. Ogromną zaletą ma być także możliwość odtwarzania materiału w tle na smartfonach i tabletach – aplikacja przeznaczona dla subskrybentów YouTube Red będzie mogła działać w tle, nie przerwie odtwarzania, gdy zdecydujemy się na przełączenie programu na inny. Tej opcji na YouTube brakuje od dawna, choć użytkownicy nie ustają w wyszukiwaniu sposobów na ominięcie tego problemu. Oprócz tego nowy program umożliwi zapisywanie materiałów do odtwarzania w trybie offline.

Producent oprócz tego dorzuca dostęp do ekskluzywnych treści wideo umieszczonych w YouTube Originals. Oferta nie wygląda źle, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że obejmuje także bazę muzyki – decydując się na abonament zyskujemy pełny dostęp nie tylko do YouTube, ale także Google Play Music. Pytanie jednak brzmi: jak wielu użytkowników zdecyduje się na opłacanie abonamentu w świecie, w którym istnieją najróżniejsze rozszerzenia do przeglądarek internetowych? Niewykluczone, że Google niektórym z nich wypowie wojnę w celu uatrakcyjnienia swojej oferty. Jak na razie musimy czekać, YouTube Red póki co nie jest dostępne w Polsce.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)