YouTube testuje tryb Picture in Picture dla każdego, ale z przykrym ograniczeniem

YouTube testuje tryb Picture in Picture dla każdego, ale z przykrym ograniczeniem

Instalacja YouTube'a na Androidzie z depositphotos
Instalacja YouTube'a na Androidzie z depositphotos
27.06.2018 17:40, aktualizacja: 27.06.2018 17:53

Jedną z największych nowości Androida Oreo było wprowadzenie trybu Picture in Picture, dzięki któremu filmy odtwarzane w aplikacjach można było oglądać także po ich opuszczeniu, w niewielkim okienku odtwarzania. Niestety, program, który najlepiej wykorzystałby ten potencjał, czyli mobilny klient YouTube'a, obsługuje tę funkcję tylko w płatnym abonamencie. To się ma jednak wkrótce zmienić.

Możliwość oglądania filmów z YouTube przy działającej w tle aplikacji i jednoczesne korzystanie z innego programu to coś, co z całą pewnością powitałby każdy użytkownik smartfonu z Androidem Oreo. Niestety, wciąż jest ona dostępna tylko w wersji płatnej serwisu, dostępnej zaledwie w pięciu krajach. Jak nietrudno się domyślić, na liście nie ma Polski.

Na łamach Reddita trwa jednak dyskusja, której uczestnicy zgłaszają, że mogą korzystać z PiP także na darmowych kontach. Są to przede wszystkim internauci ze Stanów Zjednoczonych, ale ograniczenia można obejść dzięki VPN-owi. Wśród obsługiwanych urządzeń znalazły się flagowce Samsunga z serii Galaxy S (między innymi S7, S9 i S9+) oraz Note'y, Google Pixel, One Plus 3T czy Moto G5 Plus.

Darmowy YouTube w trybie Picture in Picture. Fot. SpicyChickenDeluxe
Darmowy YouTube w trybie Picture in Picture. Fot. SpicyChickenDeluxe

Niestety, w korzystaniu z PiP na YouTube za darmo nie ma co liczyć na pełną swobodę. Ba, funkcję okrojono z potencjalnie najpopularniejszego zastosowania, czyli oglądania klipów oznaczonych jako muzyka. Użytkownicy, którzy znaleźli się w gronie testerów informują, że oglądanie w okienku teledysków jest niedostępne i wciąż muszą oni poświęcać im maksimum uwagi w działającej na pierwszym planie aplikacji YouTube'a.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, kiedy YouTube zdecydował się udostępnić tryb darmowym użytkownikom. Pojedyncze przypadki zgłaszano już w maju. Teraz jednak w jednym momencie nowość zauważyło większe grono osób posiadających różne modele urządzeń. Pozostaje mieć nadzieję, że po udanych testach tryb PiP, choćby z tak irytującym ograniczeniem jak blokada odtwarzania teledysków, dostępna będzie dla każdego. Aplikację mobilną YouTube znaleźć można w naszym katalogu w wersji na Androida i iOS-a.

Choć Google uniemożliwia słuchania muzyki z YouTube w tle, są sposoby na obejście tego ograniczenia. Zapoznać z nimi można się w osobnym artykule.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)