YouTube zakłada, że nie wiesz, co chcesz oglądać. Pokaże więcej filmów nie na temat

YouTube zakłada, że nie wiesz, co chcesz oglądać. Pokaże więcej filmów nie na temat

YouTube zakłada, że nie wiesz, co chcesz oglądać. Pokaże więcej filmów nie na temat
Oskar Ziomek
21.07.2018 08:36, aktualizacja: 21.07.2018 18:24

Google stale eksperymentuje z możliwościami swoich usług, a najnowsze zmiany dotyczą także YouTube'a, w tym przypadku aplikacji w wersji na Androida. Okazuje się, że serwis chce, by użytkownik częściej oglądał przygotowane dla niego propozycje, które niekoniecznie mają jakikolwiek związek z oglądanym właśnie filmem.

Choć na razie nowość ma najprawdopodobniej jedynie formę testu i nie jest widoczna dla wszystkich, na problem zwraca uwagę serwis Android Police. Jak zauważono, w najnowszej wersji aplikacji YouTube dla Androida przeprojektowany został widok strony z odtwarzanym filmem. Teraz poniżej listy odtwarzania, która z założenia ma składać się z filmów w jakiś sposób powiązanych z aktualnie oglądanym (a w praktyce niekoniecznie tak jest), poniżej pojawia się także lista filmów rekomendowanych, a więc wybranych dla użytkownika na podstawie jego ogólnych upodobań.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Co za tym idzie – w większości przypadków nie będą to filmy związane z tym oglądanym w danym momencie. Na liście pojawia się więc w praktyce kolejna sekcja z propozycjami, które czasem mogą być nawet duplikatami tych z listy odtwarzania powyżej. W dodatku zamiast w formie listy, prezentowane są jako miniatury, po dwie w jednym rzędzie. Dyskusje związane są z zasadnością i czytelnością takiego rozwiązania.

Co ciekawe, to nie jedyna zmiana w najnowszej wersji aplikacji YouTube. Przeprojektowany został tu również pasek postępu wyświetlany poniżej odtwarzanego filmu. Od teraz nie można już kliknąć w dowolnym jego miejscu, by przenieść się do tego momentu odtwarzania. Konieczne jest wpierw złapanie kropki prezentującej aktualny moment i przeciągnięcie jej w miejsce docelowe. To raczej niewielka zmiana, która eliminuje ryzyko przypadkowego przeskoczenia do niechcianego momentu nagrania, ale również wywołała duże zaskoczenie, a czasem nawet oburzenie użytkowników.

Aplikację YouTube można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania. Dostępna jest wersja na Androida oraz iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)