Z Fusion 8 efekty specjalne zrobisz też na Maku i Linuksie

Z Fusion 8 efekty specjalne zrobisz też na Maku i Linuksie

Z Fusion 8 efekty specjalne zrobisz też na Maku i Linuksie
15.04.2015 16:16

Firma Blackmagic Design zdradziła, co znajdziemy w jesiennym wydaniu Fusion 8 – programu do tworzenia efektów specjalnych. Najważniejsze jest to, że będzie on dostępny także dla Maków i Linuksa. W połączeniu z możliwością pobrania darmowej wersji daje to ogromne możliwości i może zmienić branżę.

Fusion 8, podobnie jak Fusion 7, będzie dostępny w dwóch wariantach. Wersja Studio będzie przeznaczona dla dużych zespołów i zostanie wyposażona w narzędzia do pracy zespołowej. Jej cena będzie wynosiła 995 dolarów, podobnie jak Fusion 7 Studio. Co ważne, użytkownicy Fusion 7 Studio będą mogli po aktualizacji do 8 przenieść swoje licencje na inny system operacyjny. Starsze projekty będzie oczywiście można otwierać w Fusion 8 na wszystkich platformach. Aktualizacja będzie dla nich darmowa.

Obraz

Fusion 8 dla Maków można było zobaczyć podczas targów NAB, razem z nowymi kamerami i innym sprzętem dla filmowców. Pełną prezentację można znaleźć na YouTube. Wersja dla Linuksa nie była jeszcze prezentowana, ale nie powinna odbiegać od tej dla komputerów z jabłkiem.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

O innych nowościach na razie wiadomo niewiele. Na pewno możemy spodziewać się współpracy z najnowszymi wydaniami takich programów, jak 3ds Max, Maya czy Lightwave przy imporcie modeli i scen. Blackmagic szczyci się także możliwością bardzo szybkiego renderowania efektów wolumetrycznych (dym, mgła, chmury) i modelowania odbić w symulacjach atmosfery, więc i na tym polu zapewne pojawi się coś nowego. O nowych narzędziach czy ewentualnych zmianach w trójwymiarowej przestrzeni roboczej na razie producent nie mówi.

Kolejną wersję Blackmagic Fusion zobaczymy jesienią. Producent obiecał także udostępnić publiczną wersję testową, co pomoże nam zapoznać się z nowościami i przetestować program „na żywym organizmie”.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)