Zamiast utrudniać instalowanie dodatków do Kodi, ułatwili je GitHub Browserem

Zamiast utrudniać instalowanie dodatków do Kodi, ułatwili je GitHub Browserem

Zamiast utrudniać instalowanie dodatków do Kodi, ułatwili je GitHub Browserem
24.01.2018 16:00, aktualizacja: 12.06.2018 16:07

Deweloperzy Kodi wwersji 17 tego uwielbianego przez miliony użytkownikówodtwarzacza zrobili wszystko co mogli, by ograniczyć dostęp doniezależnych repozytoriów z dodatkami. Wszystko, to znaczy niewiele– ot po prostu w zakładce Dodatki ekranu Ustawienia systemu trzebawłączyć opcję Nieznane źródła. Był to jednak sygnał, żeKodi bardziej zależy na spełnieniu wymogów właścicieli prawautorskich, niż użytkowników, proszących przecież o łatwiejszysposób instalowania dodatków. Prośby użytkowników spełniajednak kto inny. Zespół TVAddons, w ramach swojego ambitnego planuodmienienia sposobu, w jaki ludzie uzyskują dostęp dostrumieniowanych mediów, pozwolił na łatwe instalowanie dodatkówbezpośrednio od ich deweloperów.

GitHub stał się ulubioną platformą deweloperów Open Source, inie inaczej jest w wypadku dodatków Kodi – znajdziemy tam setkiprojektów, pozwalajacych niemal dowolnie rozszerzać możliwościtego odtwarzacza. Dlatego też deweloperzy TVAddons uznali, że czasdać użytkownikom bezpośredni dostęp do nich wszystkich. Zamiastutrzymywać łatwedo zamknięcia przez strony trzecie repozytoria, pozwolić nałatwą instalację prosto od autorów, z miejsca które zamknąćbardzo trudno.

Obraz

Właśnie dlatego nowa wersja instalatoraIndigo, instalowanego jako niezależny dodatek do Kodi, zawieraprzeglądarkę repozytoriów GitHubBrowser. Pozwala ona na przeszukiwanie GitHuba po nazwieużytkownika, nazwie repozytorium lub identyfikatorze dodatku. Poznalezieniu dostępnych pod danym kontem repozytoriów dodatkówKodi, GitHub Browser pozwoli na wskazanie interesującego nasdodatku, automatycznie pobierze też wszystkie jego zależności.

Obraz

Po restarcie Indigo będzie można już swobodnie korzystać zzainstalowanego tak dodatku. To wszystko – zamiast mozolnie dodawaćręcznie nowe repozytoria czy pobierać pliki ZIP ze stroninternetowych, wszystko sprowadza się do kilku kliknięć. ZespółTVAddons liczy na to, że taki sposób instalacji przyniesie większąsławę niezależnym deweloperom dodatków do Kodi, użytkownicy będąteraz lepiej pamiętali ich pseudonimy z GitHuba.

Przydatne linki

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)