Zapowiedziano Nintendo 2DS, czyli 3DS-a bez 3D

Zapowiedziano Nintendo 2DS, czyli 3DS‑a bez 3D

Zapowiedziano Nintendo 2DS, czyli 3DS-a bez 3D
28.08.2013 19:14, aktualizacja: 29.08.2013 09:54

Zdawało się, że Nintendo niczym wielkim nas już w tym roku nie zaskoczy i zgadza się — ma bowiem zamiar zaskoczyć małym. Na 12 października zapowiedziano debiut nowego przenośnego sprzętu Japończyków, konsolki 2DS. To nic innego jak przeprojektowany 3DS, którego pozbawiono opcji wyświetlania obrazu w trzech wymiarach. Zmieniła się też forma sprzętu. Nie zamykamy go już jak szkatułkę, lecz oba ekrany umiejscowione zostały na jednej powierzchni. Całość przypomina trochę tablet.

Nintendo 2DS - Introduction

Cena na Amerykę to niecałe 130 dolarów. Urządzenie dostępne będzie na starcie z czerwonym i błękitnym wykończeniem. Umożliwi uruchomienie każdej gry z 3DS-a, chociaż oczywiście bez 3D, współpracuje również z tytułami wydanymi na Dual Screena. Konsola ma głośniczek mono, ale stereo uzyskamy rzecz jasna na słuchawkach. Ciekawostką jest pozostawienie podwójnego aparatu z tyłu, umożliwiającego robienie... trójwymiarowych zdjęć. Nie zdecydowano się na dorzucenie drugiej analogowej pchełki po prawej stronie. Nowy sprzęt to propozycja głównie dla młodszych konsolomaniaków.

Aktualizacja, 29.08.2013 09:53

Co ciekawe, okazuje się, że w imię cięcia kosztów 2DS wyposażono w jeden ekran, w dodatku cały dotykowy i tylko obudowa daje złudzenie, iż faktycznie są dwa. Górny pokryto grubym plastikiem, więc go nie postukamy palcem. Zresztą, po co?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)