Zapowiedziano Nintendo 2DS, czyli 3DS-a bez 3D

Zapowiedziano Nintendo 2DS, czyli 3DS-a bez 3D
28.08.2013 19:14
Zapowiedziano Nintendo 2DS, czyli 3DS-a bez 3D

Zdawało się, że Nintendo niczym wielkim nas już w tym roku nie zaskoczy i zgadza się — ma bowiem zamiar zaskoczyć małym. Na 12 października zapowiedziano debiut nowego przenośnego sprzętu Japończyków, konsolki 2DS. To nic innego jak przeprojektowany 3DS, którego pozbawiono opcji wyświetlania obrazu w trzech wymiarach. Zmieniła się też forma sprzętu. Nie zamykamy go już jak szkatułkę, lecz oba ekrany umiejscowione zostały na jednej powierzchni. Całość przypomina trochę tablet.

Nintendo 2DS - Introduction

Cena na Amerykę to niecałe 130 dolarów. Urządzenie dostępne będzie na starcie z czerwonym i błękitnym wykończeniem. Umożliwi uruchomienie każdej gry z 3DS-a, chociaż oczywiście bez 3D, współpracuje również z tytułami wydanymi na Dual Screena. Konsola ma głośniczek mono, ale stereo uzyskamy rzecz jasna na słuchawkach. Ciekawostką jest pozostawienie podwójnego aparatu z tyłu, umożliwiającego robienie... trójwymiarowych zdjęć. Nie zdecydowano się na dorzucenie drugiej analogowej pchełki po prawej stronie. Nowy sprzęt to propozycja głównie dla młodszych konsolomaniaków.

Aktualizacja, 29.08.2013 09:53

Co ciekawe, okazuje się, że w imię cięcia kosztów 2DS wyposażono w jeden ekran, w dodatku cały dotykowy i tylko obudowa daje złudzenie, iż faktycznie są dwa. Górny pokryto grubym plastikiem, więc go nie postukamy palcem. Zresztą, po co?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)