Zapraszamy na HotZlot 2016 – jubileuszowy, dziesiąty zlot naszych czytelników!

Zapraszamy na HotZlot 2016 – jubileuszowy, dziesiąty zlot naszych czytelników!

Zapraszamy na HotZlot 2016 – jubileuszowy, dziesiąty zlot naszych czytelników!
Redakcja
13.07.2016 21:11, aktualizacja: 08.08.2016 17:08

Dokładnie za miesiąc, 13 sierpnia, rozpocznie się HotZlot 2016, czyli dziesiąta edycja corocznego spotkania czytelników portalu dobreprogramy. Trzydniowy program szczelnie wypełni szereg atrakcji – ciekawe sesje techniczne, dyskusje z uczestnikami oraz bogaty program integracyjny. Ta szczególna, jubileuszowa, edycja odbędzie się w Szklarskiej Porębie, w tym samym miejscu co pierwszy zlot.

Początki...

Gdy na wiosnę 2007 roku kiełkował nam pomysł zlotu jako formy podziękowania dla najaktywniejszych czytelników portalu, kompletnie nie spodziewaliśmy się, że uda nam się zorganizować aż tyle spotkań i do tego z takim rozmachem. W każdej z dotychczasowych dziewięciu edycji uczestniczyło średnio 160-200 osób, gościły nas najpiękniejsze polskie zamki (Zamek Ryn, Zamek Kliczków, Zamek na Skale) i hotele (Dolina Charlotty, Primavera), a w zlot angażowały się praktycznie wszystkie liczące się firmy IT (m.in. Adobe, AMD, Citrix, EA, EIZO, Epson, Fibaro, Fujitsu, HP, Intel, Kingston, Microsoft, Opera Software, Samsung, Sony, Symantec, Synology, TP-Link, Wacom...).

Obraz

Byliśmy nad morzem, nad jeziorami i w górach, słuchaliśmy ciekawych wykładów, oglądaliśmy wystawy najnowszego sprzętu, organizowaliśmy turnieje w gry sieciowe, zawody geocachingowe, bawiliśmy się przy rockowych kapelach i pokazach ognia, tańczyliśmy na dance matach, podziwialiśmy wystawę starych komputerów, ale przede wszystkim dyskutowaliśmy od świtu do nocy – o oprogramowaniu, o sprzęcie, o rozwoju portalu, słuchaliśmy Waszych uwag i pomysłów. Nie wszystko się udawało – próbowaliśmy polecieć balonem podczas wichury, wybuchł nam łazik marsjański, ale pomijając te nieco komiczne wpadki można powiedzieć, że wszystkie edycje były udane i pozostawiły po sobie masę pozytywnych wrażeń.

Jubileuszowa edycja

Przygotowując się do dziesiątej edycji zastanawialiśmy się co można zrobić lepiej, jak jeszcze bardziej podnieść wyśrubowaną już do granic możliwości poprzeczkę. I tak powstał pomysł powrotu do korzeni, zorganizowania HotZlotu 2016 tam gdzie to wszystko się zaczęło, a więc w ośrodkach Olimp i Olimp Retro w Szklarskiej Porębie. Z miejscem tym łączymy wyjątkowe wspomnienia, nie tylko dlatego, że odbył się tam pierwszy Zlot, ale przede wszystkim za sprawą wyjątkowego klimatu jaki panuje wśród tych zboczy gór i leśnych ostępów, niczym w odciętym od świata schronisku. Atmosfera panująca w Olimpach jest nie do odtworzenia w innym miejscu, a fakt iż ośrodki te są oficjalnymi obiektami MSWiA dodaje szczypty pikanterii ;)

W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że Olimp i Olimp Retro dysponują nieco mniejszą liczbą miejsc noclegowych niż zamki i hotele w których organizowaliśmy HotZlot w poprzednich latach. Co za tym idzie musieliśmy pogodzić się z mniejszą liczbą partnerów i uczestników. Spotkanie będzie więc jeszcze bardziej elitarne, ale za to z większym oddechem, bardziej merytorycznymi sesjami i dużym naciskiem na długie dyskusje z Wami, co przy bardziej napiętych programach i większej liczbie partnerów nie zawsze było możliwe. Zwieńczeniem HotZlotu będzie oczywiście nasza legendarna impreza integracyjna przy grillu i piwie, a udział w spotkaniu pozostanie nadal praktycznie bezpłatny.

HotZlot 2014

Tak jak przy pierwszej edycji, od uczestników pobierać będziemy jedynie symboliczną opłatę rejestracyjną w wysokości 50 zł w celu rezerwacji miejsca i potwierdzenia faktycznej chęci udziału. W ramach tej opłaty każdy będzie miał zagwarantowany pobyt wraz z noclegami i wyżywieniem od soboty 13 sierpnia do poniedziałku 15 sierpnia. Dodatkowo, za niewielką opłatą będzie można skorzystać także z programu rozszerzonego i przedłużyć pobyt o 1 dzień, do wtorku 16 sierpnia.

Zapraszamy do rejestracji

W tym roku planujemy udział 130 osób (liczba ta jest uwarunkowana możliwościami noclegowymi ośrodków). Zdajemy sobie sprawę, że zainteresowanie udziałem w takim spotkaniu będzie znacznie większe, jednak przy gigantycznej oglądalności dobrychprogramów jakiego obiektu byśmy nie wybrali, zawsze będzie za mały.

Spotkanie kierujemy zatem przede wszystkim do najbardziej aktywnych czytelników, którzy wyróżniają się ciekawymi wpisami na blogu, recenzjami, wartościowymi komentarzami, postami na forum czy zgłoszeniami interesujących programów. Wystosujemy do nich imienne zaproszenia uprawniające do priorytetowej rejestracji, dziękując im w ten sposób za wkład w rozwój portalu. Chęć udziału będzie mógł jednak zgłosić każdy – część miejsc zostanie rozdzielona w drodze losowania, tak aby wszyscy mieli szansę.

Obraz

Rejestracja na HotZlot rozpocznie się 13 lipca i będzie przebiegać dwuetapowo. Do 23 lipca rejestrować będą mogły się osoby, które otrzymają wspomniane zaproszenia. Od 24 do 26 lipca rejestracja zostanie otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Losowanie planowane jest na 27 lipca. Zaznaczamy przy tym, że opłatę rejestracyjną wnoszą jedynie osoby, które mają już potwierdzone miejsce.

Zapraszamy do rejestracji, a tymczasem zachęcamy do obejrzenia wideorelacji z poszczególnych HotZlotów.

Partnerzy HotZlotu 2016

Partnerami jubileuszowego HotZlotu są Kingston, Nokia, Synology i TP-Link. HotZlot 2016 wspierają ponadto: Games Republic, LG Electronics, MSI, Playseat oraz ZOWIE.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (197)