Zaraz przed finałem IEM 2014, Hearthstone: Heroes of Warcraft wychodzi z bety

Zaraz przed finałem IEM 2014, Hearthstone: Heroes of Warcraft wychodzi z bety

12.03.2014 11:39

Najbliższy weekend upłynie graczom pod znakiem Intel Extreme Masters 2014, którego światowy finał odbędzie się w katowickim Spodku. Jedną z bardziej promowanych gier na imprezie jest darmowe Hearthstone: Heroes of Warcraft, pojawiające się w ramach cyklu po raz pierwszy. Jakby specjalnie na potrzeby przewidzianych turniejów w tę karciankę, firma Blizzard ogłosiła, że tytuł jej produkcji wyszedł oto właśnie z bety.

350048003366741953

Twórcy serdecznie dziękują za uwagi testerów, które przyczyniły się do tego, że projekt debiutuje teraz w bardziej dopracowanej formie, a moc poszczególnych kart została lepiej wyważona. Jeżeli ktoś kiedyś miał chociaż przez chwilę styczność z Magic: The Gathering, nie powinien mieć żadnego problemu, by zorientować się w zasadach rządzących grą. Są podobne, chociaż nieco w stosunku do tworu Wizards of the Coast uproszczone. Nie jest to jednak pozycja tylko dla komputerowych nowicjuszy.

Z użyciem własnych talii, które z czasem przyjdzie rozbudowywać o potężniejsze karty, pojedynkują się tutaj ze sobą dwie strony. Rozgrywka podzielona została na tury. Z początku uczestnicy zabawy dociągają kolejne karty, by za manę, której co tura uzyskują więcej, wystawiać do walki kolejne jednostki o różnorakich umiejętnościach i stosunku ataku do obrony. Dodatkowo z talii wyciągamy karty pomocnicze, umożliwiające przykładowo zwiększenie siły naszych wojsk na stole lub bezpośredni skoncentrowany atak na wroga. Ofensywę możemy przypuścić prosto na bohatera, z którym się pojedynkujemy albo najpierw niszczyć jego podwładnych.

Każdy dowódca, w tym my sami, ma ograniczoną liczbę punktów życia i tylko od nas zależy, jaką strategię postępowania akurat przyjmiemy. Wszyscy bohaterowie, w których możemy się wcielić, dysponują też swoimi przydatnymi w boju umiejętnościami specjalnymi. Nowe postacie odblokowuje się zwyczajnie je pokonując w trybie treningu, który dostajemy do dyspozycji zaraz po przebyciu krótkiego samouczka. Potem przyjdzie się również mierzyć z graczami z całego świata w trybie wieloosobowym.

Hearthstone: Heroes of Warcraft - budowanie paleniska

Jak przystało na produkt Blizzard, mamy do czynienia z grą dopracowaną graficznie (chociaż to przecież prosta w założeniach karcianka), a w dodatku świetnie udźwiękowioną. Poszczególni herosi nie tylko przekomarzają się na głos, ale robią to przede wszystkim po polsku. Głosy nagrano profesjonalnie, z humorem, odpowiednio stylizując wypowiedzi. Kolekcjonowanie kart odbywa się na drodze odnoszenia kolejnych zwycięstw, lecz jak to w modelu F2P bywa, ich paczki można również zakupić za prawdziwe pieniądze. Dla zaawansowanych, jest też opcja tworzenia własnych kart.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)