Zaufane kontakty znikną ze Sklepu Play i App Store. Mapy Google oferują to samo

Google kończy z obsługą kolejnej aplikacji, fot. Pixabay
Google kończy z obsługą kolejnej aplikacji, fot. Pixabay
Oskar Ziomek

16.10.2020 21:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google rezygnuje z dalszego rozwoju aplikacji Zaufane kontakty. Chodzi o niewielki program, który powstał z myślą o bezpieczeństwie i pozwalał członkom rodziny lub znajomym na wzajemne śledzenie swojej lokalizacji. Pozwala w zasadzie nadal – tyle, że przestanie po 1 grudnia 2020 roku, kiedy aplikacja zostanie usunięta ze Sklepu Play i App Store, a zainstalowane programy stracą funkcjonalność.

Taka decyzja wydaje się być jednak zrozumiała. Google od wielu miesięcy oferuje podobną funkcjonalność w Mapach Google, gdzie można udostępniać swoją lokalizację innym osobom lub prosić je o udostępnienie własnej. Można w ten sposób nie tylko obserwować innych w losowych momentach, ale także w czasie podróży; wówczas Mapy mogą wyświetlać postępy w trasie.

Google informuje, że Zaufane kontakty znikną ze sklepów z aplikacjami. Źródło: Google, fot. Oskar Ziomek.
Google informuje, że Zaufane kontakty znikną ze sklepów z aplikacjami. Źródło: Google, fot. Oskar Ziomek.

Informacja o zakończeniu obsługi Zaufanych kontaktów trafia na skrzynki e-mail dotychczasowych użytkowników. Google nie podał dodatkowych szczegółów, więc o zainteresowaniu aplikacją można tylko spekulować. Ze Sklepu Play została pobrana ponad milion razy, a istnieje od trzech lat.

Użytkowników, którzy są zaskoczeni informacją o planowanym zakończeniu obsługi Zaufanych kontaktów pragniemy uspokoić, że obsługa Map Google w tym samym zakresie jest naprawdę prosta. Wystarczy dotknąć swój awatar na ekranie głównym, a następnie wybrać opcję "Udostępnianie lokalizacji" i dalej postępować według wskazówek na ekranie.

Mapy Google na Androida oraz iOS można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)