Zbyt wiele powiadomień w smartfonie? Użyj aplikacji, by sprytnie je pogrupować

Zbyt wiele powiadomień w smartfonie? Użyj aplikacji, by sprytnie je pogrupować

Zbyt wiele powiadomień w smartfonie? Użyj aplikacji, by sprytnie je pogrupować
Oskar Ziomek
12.04.2018 18:22

Na rynku stale pojawiają się nowe aplikacje mobilne, które w ten czy inny sposób starają się ułatwić nam życie, a większość z nich wyświetla również powiadomienia. Do tego dochodzą nieodebrane połączenia, wiadomości i maile i to wystarczy, aby na pasku powiadomień Androida zrobiło się ciasno. Oczywiście pomaga tu wbudowana już teraz w system umiejętność grupowania powiadomień z tych samych aplikacji, ale okazuje się, że do grupowania można podejść także w inny sposób.

Ciekawą metodę ma do zaoferowania aplikacja Notifix. Program przejmuje kontrolę nad powiadomieniami w Androidzie i grupuje je według własnych zasad. A te są bardziej zaawansowane od systemowych. Od teraz nie ma znaczenia wyłącznie nazwa aplikacji. Do działania zaprzęgnięto sztuczną inteligencję, której zadaniem jest grupowanie powiadomień ze względu na tematykę, której dotyczą, a nie tylko aplikację źródłową.

Powiadomienia wpadają do jednej z pięciu kategorii tematycznych, takich jak wiadomości czy promocje. Jak wspomniano wcześniej, nie ma przy tym znaczenia aplikacja, jakiej dotyczą. Wśród wiadomości możemy więc jednocześnie spotkać na przykład maile, SMS-y i powiadomienia z komunikatora.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ustawienia programu pozwalają z kolei zdecydować o czasowej zwłoce przed grupowaniem, od momentu otrzymania nowego powiadomienia. Do wad aplikacji należy z pewnością zaliczyć na ten moment brak polskojęzycznej wersji – nazwy kategorii będą wyświetlane jedynie po angielsku. Mimo to program stanowi interesującą alternatywę, szczególnie dla osób otrzymujący dziennie dziesiątki powiadomień.

Aplikację Notifix dla Androida pobierzecie za pośrednictwem naszej bazy oprogramowania. Do działania konieczne jest udzielenie dostępu do powiadomień oraz zalogowanie się przy pomocy konta Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)