Złodziej ukradł smartfon z Windows Phone, ale po obejrzeniu oddał go właścicielowi

Złodziej ukradł smartfon z Windows Phone, ale po obejrzeniu oddał go właścicielowi

Złodziej ukradł smartfon z Windows Phone, ale po obejrzeniu oddał go właścicielowi
01.01.2014 13:14, aktualizacja: 02.01.2014 00:17

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Central Parku w Nowym Jorku. W miniony weekend dwóch rabusiów napadło w nocy na spacerującego mężczyznę. Ukradli mu teczkę, portfel i telefon komórkowy. Historia jednak na tym się nie kończy.

Złodziej, gdy zobaczył telefon, wyśmiał go i oddał właścicielowi. Pozwoliło to poszkodowanemu szybko zadzwonić na policję i zgłosić przestępstwo. Mężczyzna stwierdził, że rabuś nie rozpoznał telefonu i uznał, że nie będzie miał zysku z jego sprzedaży. Omawianym modelem jest LG Quantum, który został wypuszczony specjalnie na rynek amerykański. Działa on pod kontrolę systemu Windows Phone 7.x i charakteryzuje się rozsuwaną klawiaturą, która swego czasu była ważnym elementem sprzedawanych smartfonów w USA. LG Quantum był jednym z pierwszych urządzeń, które posiadały nowy system mobilny od Microsoftu, jego premiera odbyła się w październiku 2010 roku.

LG Quantum (C900)
LG Quantum (C900)

Złośliwi mogą powiedzieć, że nawet złodziej nie chce urządzenia z Windows Phone. Cóż, nie jest to nowy smartfon, a jego wygląd fizyczny przywodzi na myśl raczej starsze modele z rozsuwaną klawiaturą. Zapewne gdyby to była Lumia 1020, wówczas napastnik nie pogardziłby takim łupem. Temat jednak jest ważny. Wielu z nas ma przy sobie bardzo drogi sprzęt elektroniczny, który tylko kusi rabusiów. Może zatem dla własnego bezpieczeństwa i ochrony przed kradzieżą lepiej nosić stary, niepozorny telefon, którym nikt się nie zainteresuje, a może jedynie wywołać współczucie i uśmiech politowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (121)