Zmiany w zabezpieczeniach antypirackich w Office 2010

Zmiany w zabezpieczeniach antypirackich w Office 2010

Wojciech Cybulski
30.08.2009 19:07

W miarę jak pojawiają się kolejne informacje o najnowszej odsłonie pakietu biurowego firmy Microsoft, wiemy coraz więcej na temat mechanizmów, które mają chronić nowy Office przed piratami.

Microsoft zdecydował się postawić na zabezpieczenia typu Genuine Advantage znane z systemów operacyjnych Windows. Zmuszają one użytkownika do dokonania aktywacji pakietu, a próby obejścia mechanizmu kończą się nieciekawym komunikatem o sfałszowanym oprogramowaniu. Co ciekawe, brak aktywacji pakietu nie spowoduje automatycznego zablokowania dostępu do programów biurowych, jednak użytkownik będzie stale informowany, że używa nieaktywowanej wersji oprogramowania. Oznaczenia te będą widoczne także w menu opartym na wstążce, przez co używanie pirackiego Office 2010 będzie dość irytujące.

Nowy Office ma także lepiej niż jego poprzednicy radzić sobie z wykrywaniem wszelkich prób manipulacji i złamania mechanizmów antypirackich. Także licencje wielostanowiskowe, używane w firmach, będą wymagały aktywacji produktu. Polityka ta ma na celu uświadamianie użytkowników, że używanie pirackich programów jest niewłaściwe. Microsoft nie chce jednak szkodzić osobom, które nie aktywują swojego pakietu, toteż mechanizmy antypirackie nie zablokują im dostępu do otwierania, tworzenia i edytowania dokumentów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)