Znikające pliki z Dysku Google. Wiemy, jak je odzyskać

Znikające pliki z Dysku Google. Wiemy, jak je odzyskać

Dysk Google i znikające pliki - problem rozwiązany
Dysk Google i znikające pliki - problem rozwiązany
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
07.12.2023 10:25

Google rozwiązał problemy dotyczące znikających plików z Dysku Google. Firma poinformowała o tym, jak uniknąć sytuacji, w której dane z chmury znikną. Oprócz tego przekazano też instrukcje, w jaki sposób odzyskać utracone pliki.

Użytkownicy Dysku Google mieli w ostatnim czasie do czynienia z poważnymi problemami. Pliki, które były przechowywane w usłudze Google, znikały. Pod koniec listopada Google zalecił, by użytkownicy nie podejmowali działań, które mogłyby utrudnić pracownikom firmy szukanie przyczyny znikania plików, a w przyszłości odzyskanie ich. Wiemy już, że problem znikających plików został rozwiązany, a Google mówi, w jaki sposób możliwe jest odzyskanie danych.

Jak czytamy w serwisie 9to5google.com, aby pozbyć się problemu znikających plików z Dysku Google, należy zaktualizować aplikację dysku na PC do najnowszej wersji, czyli tej o oznaczeniu 85.0.13.0. Jest to też warunek konieczny w celu odzyskania utraconych danych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak odzyskać utracone pliki z Dysku Google?

Istnieją dwie rekomendowane metody odzyskiwania plików z Dysku Google. Pierwsza zakłada uruchomienie desktopowej aplikacji Dysku i kliknięcie przycisku ustawień, trzymając przy tym wciśnięty przycisk Shift na klawiaturze. Pojawi się wówczas opcja odzyskiwania kopii zapasowych, która pozwala użytkownikom na przeglądanie i wybieranie plików do odzyskania.

Druga opcja dotyczy wykorzystania wiersza poleceń. To rozwiązanie przyda się, jeśli kopia zapasowa plików znajduje się w innej lokalizacji, a użytkownik chce, by wróciła na swoje dawne miejsce. Na stronie wsparcie Google opisane są dokładne instrukcje, wraz z komendami, które należy wpisać w wierszu poleceń.

Jeśli utracone wcześniej pliki nie pokażą się na Dysku Google, może być to związane z niewystarczającą ilością wolnego miejsca w chmurze. Wówczas użytkownicy muszą pozbyć się określonych plików, by zwolnić przestrzeń na dysku.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)