Zuckerberg prezentuje Facebook Spaces – widzowie krytykują brak taktu

Zuckerberg prezentuje Facebook Spaces – widzowie krytykują brak taktu
Oskar Ziomek

10.10.2017 18:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg wraz z Rachel Franklin prowadzili kilkanaście godzin temu transmisję na żywo, w której szerszej publiczności zaprezentowali możliwości Facebook Spaces pozwalającego na wykonywanie wideokonferencji w środowisku wirtualnej rzeczywistości. Choć sama technologia może być interesująca, duża część widzów skupiła się na innym aspekcie prezentacji – braku taktu prowadzących, którzy prowadzili wesołe rozmowy na tle panoramy zniszczonego huraganem Portoryko.

Uczestnicy rozmowy w Facebook Spaces reprezentowani są przez animowane postaci, które mogą zostać przeniesione w dowolne miejsce na Świecie i wchodzić ze sobą w interakcje. Podczas prezentacji, jednym z pierwszych przykładów był krajobraz zniszczonego huraganem miasta, na tle którego Zuckerberg tłumaczył, że technologia pozwala przenieść się w miejsca, gdzie na żywo jest to utrudnione. Lokalizacja okazała się także świetnym miejscem, by przybić z Rachel piątkę.

Prezentacja spotkała się z chłodnym przyjęciem i mocnymi komentarzami w mediach społecznościowych. Obrzydliwe! Jako mieszkaniec Portoryko uważam, że to bardzo niesmaczne – czytamy wśród licznych wpisów na Twitterze. Tak to już jest, że kiedy ludzie dorobią się pieniędzy, całkowicie zapominają jak wygląda życie zwykłych ludzi – dodaje ktoś inny.

Oczywiście nie wszystkie komentarze w związku z transmisją są negatywne. Część widzów skupiła się wyłącznie na technologii, inni wyrazili nawet wdzięczność za to, iż Facebook czynnie wspiera Czerwony Krzyż, a jeszcze inni zajęli się takimi szczegółami jak tym, że nawet animowany Zuckerberg wygląda jak żywy, nosząc szary t-shirt. Jak zwykle ciekawi jesteśmy Waszego zdania w tym temacie: czy prezentację należy jednoznacznie zaliczyć do tych nieudanych? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (33)
Zobacz także