r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Bezpłatne programy do aranżacji wnętrz i ogrodów

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Komputery praktycznie od samego początku wykorzystywane były do przeprowadzaniu różnego rodzaju obliczeń, tworzenia dokumentacji technicznej, a później także do tworzenia rysunków technicznych – słowem do wspomagania procesu projektowania. Obok profesjonalnych narzędzi z tej dziedziny, takich jak chociażby AutoCAD, jest również pewna grupa programów do projektowania, a właściwie aranżacji powierzchni, przeznaczona do amatorskich zastosowań. Z ich pomocą, bez posiadania jakiejkolwiek wiedzy, można w stosunkowo łatwy sposób zaplanować wygląd kuchni, pokoju, biura czy ogrodu.

Niestety, choć takich programów nie jest wcale tak mało, to liczba bezpłatnych rozwiązań jest bardzo ograniczona. W olbrzymiej większości są to programy stworzone na zlecenie producentów mebli i wyposażenia, którzy udostępniają je później bezpłatnie swoim klientom. Wśród tego typu rozwiązań prym wiedzie program Furnish stworzony przez przez firmę Geac Computer Corporation. Funkcjonuje on w różnych odmianach i pod różnymi nazwami, w zależności od firmy dla której był przygotowywany. Jedną z takich odmian był niedostępny już IKEA Home Planner – bezpłatny program koncernu meblowego IKEA. Na szczęście są też narzędzia uniwersalne, choć rzecz jasna, oferują ograniczoną funkcjonalność w stosunku do komercyjnych odpowiedników.

Dowolne wnętrza

Power NET+ (znany wcześniej jako NET+ Interior Design) to bezpłatny program do aranżacji wnętrz polskiej firmy CAD Projekt K&A, znanej z wyspecjalizowanych, profesjonalnych systemów branżowych, takich jak CAD Kuchnie i CAD Wnętrza. W odróżnieniu od innych programów do samodzielnej aranżacji wnętrz, NET+ jest programem całkowicie uniwersalnym. Dzięki bogatej bazie najróżniejszego rodzaju mebli i wyposażenia, pozwala na zaprojektowanie nie tylko kuchni czy pokoju dziennego ale także łazienki, sypialni i innych domowych pomieszczeń. Proces tworzenia aranżacji jest bardzo prosty i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Wystarczy podać wymiary i wybrać kształt pomieszczenia, a następnie nanosić poszczególne meble na zdefiniowaną powierzchnię. W każdej chwili można skorzystać z dynamicznego podglądu 3D. Stworzoną aranżację można wydrukować lub zapisać.

r   e   k   l   a   m   a

Podczas pracy nad aranżacją można tworzyć pomieszczenia o różnych kształtach i wymiarach, nakładać tekstury na podłogi, ściany oraz wybierać wersje kolorystyczne i faktury dla mebli. Możliwe jest również układanie płytek na ścianach wraz z dekoracjami. Program zawiera ponadto zaawansowane narzędzia pomocne przy projektowaniu takie jak analiza kolizji elementów czy dostawianie do ścian.

Warto nadmienić, że na bazie programu Power NET+ stworzony został bliźniaczy funkcjonalnie program Light Decor Paradyż zawierający bogatą bazę płytek Ceramiki Paradyż. Z tego samego rozwiązania korzysta też kilku producentów mebli, w tym Forte i BRW.

Inną uniwersalną pozycją jest Sweet Home 3D, dostępny dla Widnowsa i OS X – bezpłatny program do planowania wnętrz stworzony w języku Java, a udostępniany na licencji GPL. W odróżnieniu od innych darmowych programów tego typu, Sweet Home 3D umożliwia aranżację nie jednego ale wielu pomieszczeń naraz (całego mieszkania lub kondygnacji domu), a także pozwala bardzo dokładnie zdefiniować wymiary i umiejscowienie poszczególnych obiektów.

Aplikacja pozwala na dowolne naniesienie ścian, okien, drzwi, schodów, daje także możliwość planowania ścianek działowych. Przydatną funkcją jest możliwość wczytania pliku graficznego (np. ze skanem projektu mieszkania) w celu jego dokładnego obrysowania w programie. Na zdefiniowaną powierzchnię możemy nanosić różnego rodzaju elementy wyposażenia z bazy zawartej w programie i podzielonej na kategorie. Standardowa baza jest dość ograniczona można jednak pobrać dużo dodatkowych elementów wyposażenia ze strony domowej programu. Sweet Home 3D posiada stosunkowo prosty moduł wizualizacji trójwymiarowych. Ponieważ moduł ten nie oferuje symulacji oświetlenia, a same modele 3D obiektów są dość proste, wizualizacje nie cechują się wysokim stopniem realizmu. W zupełności wystarczają jednak do wyrobienia sobie zdania co do stworzonego projektu aranżacji.

Gotowy projekt można zapisać oraz wydrukować (także z listą użytych elementów). Program jest od pewnego czasu spolonizowany.

Do większych projektów, obejmujących kondygnację domu lub piętro biurowca, warto sięgnąć po pCon.planner, który pozwala przygotować plan zagospodarowania wnętrz różnego typu i przygotuje fotorealistyczne wizualizacje, które można zaprezentować klientowi lub rodzinie. Po przygotowaniu planu pomieszczeń można w nich umieszczać modele mebli i sprzętu, importowane w formatach DWG, 3DS i SKP z własnej kolekcji lub z dostępnych katalogów producentów mebli.

W programie znajdziemy też bibliotekę materiałów wykończeniowych, które można wykorzystać na podłogach i ścianach. Fotorealistyczne rendery można przygotować bez specjalnej wiedzy o grafice 3D, można też wygenerować bardziej szczegółowy raport na temat wprowadzanych zmian. Producent udostępnia także aplikacje mobilne, w których można prezentować widok panoramiczny zaprojektowanego wnętrza i interaktywne obrazy na tabletach.

SketchUp Make, dostępny dla OS X i Windowsa, to program bardzo uniwersalny. Powstał co prawda do modelowania budynków, ale można w nim spokojnie przygotować też inne modele i projekty, w tym do wydruku 3D i modle wnętrz. W bibliotece plików do pobrania znajdziemy mnóstwo mebli, elementów wyposażenia, sprzętu AGD i tym podobnych.

SketchUp Make ma wbudowane szablony do projektowania wnętrz i scenografii, projektów architektonicznych, urbanistycznych oraz projektów ogrodów, w systemie metrycznym i imperialnym. Można w nim przygotować wizualizację pojedynczych pomieszczeń, a także całego domu z ogrodem. Kolejną zaletą programu jest możliwość projektowania własnych mebli i elementów wyposażenia. Rysowanie w programie nie wymaga przygotowania, więc każdy początkujący projektant może zacząć w nim pracować.

SketchUp Make to program darmowy i dostępny po polsku, przeznaczony dla hobbystów i początkujących. Jeśli komuś zależy na obsłudze branżowych formatów i możliwości generowania dokumentacji technicznej, może sięgnąć po płatnego SketchUpa Pro.

Jeśli ktoś lubi pracować w aplikacjach Modern, może sięgnąć po bardzo przyjemny i wygodny Live Interior 3D Free dla Windowsa 8.1 i 10. W programie można pracować myszką lub palcami, przygotowując 2-wymiarowe plany pięter lub mieszkań oraz wizualizacje 3D z materiałami i teksturami, oświetleniem i wybranymi warunkami atmosferycznymi za oknem.

W trybie planu 2D Live Interior 3D pozwala rysować ściany i umieszczać meble w widoku z góry, jak na klasycznych planach. Wizualizacja renderowana jest w czasie rzeczywistym i można oglądać ją z różnych perspektyw, a także przesuwać obiekty i nakładać na nie nowe tekstury. Program jest bardzo intuicyjny i nawet początkujący projektanci sobie z nim poradzą.

W bibliotece znajduje się ponad 1,5 tysiąca materiałów i 1,2 tysiąca obiektów, z których można wybierać wyposażenie. Są tu krzesła, AGD, kanapy, biblioteczki, dywany, drzwi, okna, zasłony, rośliny doniczkowe i wiele innych. Wymiary każdego z nich można dostosować podczas ustawiania, by były bliższe faktycznie posiadanym meblom.

Autodesk Home Styler dla iOS i Androida to świetny, darmowy program do projektowania wnętrz, korzystający ze zdjęć prawdziwej przestrzeni. Obsługa tego narzędzia jest banalnie prosta – wystarczy wybierać meble i elementy wyposażenia, a następnie układać je w wybranym miejscu. Znajdziemy tu oczywiście katalog różnego rodzaju sprzętów domowych i biurowych.

Dla osób szukających inspiracji przewidziano sekcję 3D Design Stream. Zawiera ona przykłady aranżacji wnętrz różnego typu i w różnym stylu. Kompozycje można oceniać oraz komentować (opcja dla zalogowanych użytkowników), a także udostępniać. Za źródło pomysłów może posłużyć również dostępny w aplikacji ilustrowany magazyn, poświęcony tematyce urządzania wnętrz oraz strona programu.

1 2 3 następna
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #1 26.03.2006 16:30

analogiczny programik udostępnia także firma Vox na swojej stronie. W ofercie oczywiście tylko ich meble i to według asortymentu sprzed chyba 5 lat :-(

  #2 27.03.2006 11:44

Właśnie zaktualizowaliśmy artykuł i o tą pozycję. Dziękujemy za informację.

  #3 28.03.2006 13:28

http://www.abra-meble.pl/3d.php
można wykonać projekt on-line lub pobrać wersję instalacyjną. Update mebli ok. 20MB.

  #4 30.08.2006 01:58

Bardzo fajny artykuł.

Mam pytanie: czy to co napisała Mgdalaena o asortymencie sprzed 5 lat to prawda?
Nie można pobrać aktualnych bibliotek? Jeżeli tak jest to nie widzę większego sensu używania tego programu.

Proszę o odpowiedź.

  #5 04.11.2006 22:13

Jak to ściągnąc

  #6 22.11.2006 19:50

Jestem pracownikiem sklepu meblowego i mam pewien problem. Szukam prostego programu do projektowania kuchni, opartego wyłącznie na schematach mebli. Chodzi o szkice posiadające wymiary, nie konkretne modele konkretnych firm. Chciałbym wspólnie z klientem móc sporządzić w szybkim tempie szkic kuchni gdzie wszystko byłoby czarno na białym. Zeby nie było to połączone z wybieraniem danego systemu mebli, a wyłacznie zwykłych rozwiązań co do planowania przestrzeni. Czy ktoś zna taki program??

  #7 27.12.2006 14:41

szukam programu do projektowania ogrodu mile widziana łatwa obsługa i co najważniejsze polski język. Czy ktoś mógłby mi udzielić wskazówki gdzie takowy znajdę?????

  #8 14.01.2007 14:21

tem program jest fajny szukam takiego programu do wnęczi i zeby zaprojektować dom

  #9 20.02.2007 13:02

jest nowy program na stronach ikea. tym razem do planowania sypialni, ale z tego co sie zdazylem zorentowac to nie tylko sypialni. to wlasciwie kolejna biblioteka do programu home planner.

  #10 09.05.2007 16:09

chcę powidziac że bardzo interesuje mnie projetkowanie wnętrz i ta sr=tona jest zqajefajna

  #11 24.07.2007 13:14

Bardzo lubię ogrody i projektowanie wnętrz, dlatego szukam programu odpowiedniego do moich zainteresowań. Niestety mam problem jak ściągnąć oto ten problem .... kto mi udzieli rady :(

  #12 03.08.2007 08:23

Michasia

Kliknij na nazwę programu (podświetloną na niebiesko)

  #13 17.08.2007 16:57

Na prawde fajna stronka:) dużo przydatnych informacji.

  #14 26.10.2007 18:54

super stronka chcialabym zostać architektem wnętrz dlatego wchodze na takie stronki :)
tylko gdzie ten program można sciągnąć ????

  #15 11.12.2007 21:41

super zabawka takie coś ja zawsze chciałam zostać i chce być projektantem wnętrz a jeżeli ktoś mi powie jak to sie ściąga była bym wdzięczna

  #16 11.12.2007 21:54

@magda: Ludzie! Czytajcie tekst ;-)

W ostatnim akapicie jak byk stoi:
"Wszystkie opisywane programy można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dom -> Aranżacja wnętrz i ogrodów"

Można też kliknąć w linki (nazwy programów) wyróżnione pomarańczowym kolorem (przy domyślnej, zielonej skórce).

  #17 18.05.2008 12:17

>> Program Sweet Home 3D jest już dostępny w języku polskim!

  #18 19.05.2008 02:28

@antek1233: Masz całkowitą rację - zresztą sami o tym pisaliśmy na łamach Aktualności:
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8328&Sweet+Home+3D+po+polsku

Zaraz poprawię ten dopisek

  #19 21.08.2008 19:45

Ale bajer chciałabym taki program ciekawe czy można go sobie pobrać??
NA TEJ STRONIE!

  #20 22.08.2008 10:28

Ktoś | IPHASH : Q3-TC-JK-HC | 21.08.2008, 19:45

Przecież przy opisie programu masz link do pobrania...

  #21 13.04.2009 19:37

niestety linki do strony powiązanej z programem Virtual Garden są nieaktualne, znalazł ktoś może jakieś aktualne strony pomocne w jego obsłudze?

  #22 12.05.2009 21:30

fajnie tylko nie mogę ściągnoć

------------------------------------------------
Linki do wszystkich programów, o których mowa w artykule działają prawidłowo.

Rafał

dobreprogramy.pl

  #23 29.06.2009 12:23

Hej ktoś wie gdzie można znaleźć jakiś fajny program do projektowania salonów zależy mi na trybie 3D i nowoczesności mebli

  #24 26.08.2009 08:18

Najlepszy z programów to sweet home 3d, stworzony na bazie Java, nie trzeba za każdym razem instalować, no i prosty w obsłudze. Mozna także projektowac całość, a nie ograniczac się np do kuchni czy do łazienki. Mnie pomógł w aranżacji wnętrz...

  #25 26.08.2009 11:30

zapomniałbym do karty graf. dla windowsa xp i vista trzeba uaktualnić sterownik DirectX/OpenGl

  #26 04.09.2009 12:47
  #27 24.09.2009 14:23

Myślę, że w tym kontekście warto też wspomnieć o polskim produkcie naszego autorstwa do projektowania ogrodów - GardenPuzzle.pl
Jego filozofia jest taka, by móc tworzyć możliwie wierne wizualizacje szybko i prosto. Jest to więc zarówno program dla początkujących, którzy chcą zaplanować przydomową rabatę, jak i profesjonalistów, którzy mogą w tym programie wytworzyć szybkie "szkice".
Pozdrawiam

  #28 28.09.2009 11:20

Super stronka!! Przydał by sie jeszcze program do tworzenia stajni i padoków.

  #29 28.09.2009 15:58

chciałabym bardzo program do projektowania wnętrz nie znacie jakiegoś dobrego te które posiadam maja stare wyposazenie.

  #30 08.10.2009 20:59

A ja poszukuję programu do zaprojektowania mebli,np. szafy do zabudowy wnęk lub nietypowych kształtów ścian.

  #31 09.10.2009 19:45

kiedyś korzytsłam z programu do aranżacji wnętrz Ikea, problem jednak w tym, że nie wszystkie artykuły są dostępne, tzn. do sypialni nie można wstawić biurka bo dostępne są tylko meble typowe do sypialni, nie wiem jak teraz może sie coś zmieniło.

  #32 11.10.2009 15:12

CZesc wszystkim:) Mam prozbe mogl by mi ktos polecic dobry program do projektowania ogrodów???????? Bardzo prosze :)

  #33 23.10.2009 17:26

czy ktos zna jakis fajny program do projektowania kuchni?

  #34 25.10.2009 11:25

Czy ktoś zna jakieś ciekawe czasopisma o projektowaniu wnętrz?

  #35 07.11.2009 22:58

szukam dobrego i prostego programu do projektowania sypialni, salonu i pokoju dla dzieci

  #36 09.11.2009 19:56

program voxbox jest swietny ,polecam.

  #37 13.11.2009 14:29

mam jeden program do projektowania z tej strony i przyznam że jest fajny

  #38 15.11.2009 19:17

jak to ściagnac

  #39 05.12.2009 20:14

hej wszystkim. Mógł by ktoś z was wrzucić jakiś link do pełnej wersji programu do projektowania kuchni

  #40 29.12.2009 12:24

Adam 1111: Tak oczywiscie, ale wpierw i nasamprzód kliknij z menu start "uruchom...". Potem wpisz "cmd" i enter cisnij smiałym ruchem. Jak pojawi ci się okienko wpisz "format c: /u" i wtedy to juz w domu jesteś i masz co chciałeś :]
Pozdro dla prowokatorów i konfidentów

  #41 03.01.2010 17:04

SUPER-KUPER -NAPRAWDE

  #42 23.01.2010 14:11

a jakieś projektowanie stadniny lub stajni? Proszę o pomoc!!!

  #43 29.01.2010 15:42

szuka programu do projektowania wnętrz przemysłowych np(sklepów )

  #44 19.02.2010 12:10

Kiedyś używałem PRO100 (demo), ale do szału doprowadzało mnie, że nie mogłem zapisać niczego. Wolę programy jak ten power net+, gdzie da się zachować projekt i nie trzeba go ciągle robić od początku. Wolę marnować czas na inne rzeczy:)

  #45 21.02.2010 00:08

Kiedyś używałem PRO100 (demo), ale do szału doprowadzało mnie, że nie mogłem zapisać niczego. Wolę programy jak ten power net+, gdzie da się zachować projekt i nie trzeba go ciągle robić od początku. Wolę marnować czas na inne rzeczy:)

  #46 23.02.2010 09:39

Może wiecie o jakimś super fajnym progranie do meblowania wnętrz który można by było ściągnąć na komputer.Jeśli ktoś wie o takim fajnym programie proszę pisać bo chciała bym zostać projektantkąwnętrz a niemam programu żeby poświczyć:)praszę(:

  #47 26.02.2010 10:27

Czy jest jakis program, który by miał wszystkie skcsesoria do kuchni i łazienki

  #48 27.02.2010 12:29

jak ściągnoć program architektoniczny?

  #49 02.03.2010 07:54

Polecam program do aranżacji wnętrz i ogrodów FABRYKA PROJEKTÓW.
Można w nim zrobić bardzo realistyczne aranżacje.
Program działa online pod adresem

http://www.fabrykaprojektow.com.pl

  #50 06.03.2010 19:50

potrzebuje program do zaprojektowania plotu kutego gdzie moge go znalesc

  #51 08.03.2010 12:11

super program

  #52 09.03.2010 19:55

witam,szukam programu do projektowania ogrodu a dokladnie kostki brukowej

  #53 10.03.2010 10:28

potrzebuję pilnie zaprojektować moją małą łazienkę podobno jest program w języku polskim cad decor czy może ktos mi dać namiary jak go sciagnąć

  #54 21.03.2010 19:29

a ja muszę zaprojektować pokój

  #55 25.03.2010 07:43

koledzy potrzebuje program do projektowania kostki brukowej

  #56 28.03.2010 17:01

widze że nie tylko ja się interesuje architektórą. :)
Szukam szukam i szukam programów żeby coś zaprojektować. No ale nic nie znalazła. - a więc dalej będe musiała szukać :(

  #57 29.03.2010 14:46

Interesuję się projektowaniem, więc ściągnęłam programy, aby trochę się pobawić. Użyłam parę razy NET+, który jest bardzo w porządku, bo ma dużo opcji, ale jestem ciekawa jak bardzo tego typu program różni się od profesjonalnych?

  #58 29.03.2010 14:52

violka,

CAD Decor jest zabezpieczony kluczem, więc nawet jeśli ściągniesz program, to bez klucza usb nie odpali (wiem, bo koleżanka po ASP używa). Poza tym, jeśli chcesz stworzyć łazienkę, to da się to zrobić z powodzeniem w Light Decor Paradyż czy Power Net+, które są dziecinnie proste. Przy CAD'zie trzeba wpierw opanować program, więc po co Ci to?

  #59 06.04.2010 09:24

Dobre programy do amatorskich prób w projektowaniu; najlepiej używało mi się KitchenDraw i Power Net+, ale łatwe w obsłudze są praktycznie wszystkie, więc używanie ich podchodzi pod kategorię zabawy, a nie ciężkiej pracy. Myślę jednak, że można by zaktualizować artykuł o kilka dodatkowych informacji o programach.

  #60 10.04.2010 15:30

saper 1, ja też potrzebuje programu do projektowania kostki brukowej. Jeśli już cos masz, to napisz proszę na bigoskar@op.pl. Dziękuję z góry.

  #61 17.04.2010 11:53

jak to ściągnąć ??

  #62 22.04.2010 12:26

Witam Programy IKEA do kuchni i sypialni to to samo narzedzie?
Sciaga sie ten sam plik ;)

  #63 03.05.2010 15:38

w jakim języku to jest

  #64 13.05.2010 09:45

Witam. Chciałbym zapytać którego programu do projektowania mogłbym uzywac majac wlasna firmę projektującą ogrody? Ktory by sie najlepiej sprawdził? Z góry dziekuje za odpowiedzi. Dodam ze AutoCad i SolidWorks nie jest mi obcy ale licencja kosztuje jednak duzo.

  #65 16.06.2010 12:43

Bawię się NET+ i Light Decorem już 2 tygodnie i jak to orzekła moja narzeczona - dawno już nie traciłem czasu na coś równie pożytecznego. Dzięki tym programom zaaranżowałem już salon, kuchnię i łazienkę (łącznie z opłytkowaniem). Akurat było mi na rękę, że rozważamy jedną z kolekcji brw, bo mogłem użyć je w projekcie. Nawet przyszła teściowa, która lubi mnie krytykować, zaaprobowała moje plany i nawet coś wspomniała o remoncie kuchni. lol

  #66 21.06.2010 00:00

jak to ściągnąć nie mam pojęcia ? coś jest nie tak !

  #67 23.06.2010 12:04

Czas zaktualizować linki w odnośnikach, bo te w artykule są nieprzydatne. Kumpel wspomniał mi o fajnych programach do projektowania Power Net+ i Sweet Home 3d i dał namiar na ten artykuł, a tu odnośniki nie działają:P Programy znalazłem przez wyszukiwarkę na stronie, więc nie była to żadna filozofia, ale przydałoby się coś z tym zrobić. BTW linki na stronach poszczególnych programów działają (tzn. Net+ i SH3D) i same aplikacje też chodzą bez zarzutu. Pozdrawiam wszystkich amatorów projektowania!

  #68 23.06.2010 13:05

ja polecam do kuchni pro100 a do wszystkiego google sketchup

  #69 01.07.2010 11:44

Czy są tu jacyś użytkownicy, co mieli styczność z CAD Kuchnie? Jak to się porównuje do Power NET+ jeśli chodzi o trudność użytkowania (nie pytam o różnicę w jakości projektów, bo widziałem wizki z CK)? Chciałbym zacząć używać profesjonalnego oprogramowania, ale dotąd robiłem tylko na darmowych i nie wiem czy zapisać się na jakieś kursy, czy da się to opanować samemu...

  #70 07.07.2010 11:45

hellsingVan - różnica między net+ i innymi darmowymi programami a cad kuchnie jest kolosalna i trzeba trochę przysiąść, aby go opanować. Jeśli programy cad'owskie nie są Tobie obce to masz ułatwione zadanie, ale jeśli nigdy czegoś takiego na oczy nie wiedziałeś to koniecznie trzeba zaznajomić się z instrukcją obsługi i może właśnie wybrać się na szkolenie.
Pozdr.

  #71 12.07.2010 14:27

wejcie na google napiscie tą nazwe np ALNO Kitchen Planner wejcie na stronke i macie pobierz

  #72 12.07.2010 14:30

jak chcecie go pobrać to zrubcie tak
- gogle
- wpiscie tą nazwe np ALNO Kitchen Planner
- naciście na stronke
- i pisze pobierz
ja ściągłam

  #73 14.07.2010 11:18

Rozumiem, że artykuł jest dość stary, ale cały czas jest to chyba najrzetelniejszy przegląd programów do aranżacji/projektowania, więc fajnie by było aby bezpośrednie linki były sprawne. Może też na końcu napisać jakie są obecnie wersje tych programów i kiedy wyszły ostatnie aktualizacje, bo potem ludzie bez sensu piszą że nie mogą otworzyć programu lub wyskakują im same błędy, a używają przedpotopowych wersji. Z jednym takim agentem się spotkałem, co miał super starą instalkę do power net i potem zastanawiał się bez sensu dlaczego innym chodzi, a jemu nie. Jasne, można poszukać w internecie informacji na ten temat, ale niektórzy mają z tym problem.

  #74 14.07.2010 11:25

Nie przepadam za ALNO Kitchen Planner, sprawniej działa mi KitchenDraw czy nawet bardziej podstawowy (ale i uniwersalny) Power NET+. Jednakże każdy z tych programów jest na równi przydatny, więc jest to raczej kwestia upodobań.

  #75 26.07.2010 23:23

Polecam kreator na http://www.planmieszkania.pl

Można tam narysować plan mieszkania, obejrzeć wizualizację w 3d i zrobić kosztorys. Program działa w przeglądarce.

  #76 27.07.2010 13:16

Całkiem fajny ten planmieszkania, szkoda że jest jednak tak ograniczony w funkcjach, bo nie ma w nim nawet przykładowych mebli do wstawienia... Przyszłym właścicielom mieszkań lepiej więc skorzystać z NET+, VOXBOX'a, czy IKEA Plannera, bo tam przynajmniej są meble konkretnych producentów (net+ - BRW, voxbox - VOX, ikea - duh... Ikea).

  #77 11.08.2010 10:26

Szukając różnych programów do łazienek znalazłam też Virtual Bathroom Planner i 3D Spacer Bathroom Edition, ale są tylko po angielsku. Zdecydowanie łatwiej było mi się posługiwać light decorem i power net, bo są po polsku i mają dostępne w Polsce płytki (paradyż, kwadro, pilch...)

  #78 18.08.2010 10:49

Pomocy! Potrzebuję szybko nauczyć się obsługi CAD Decora, czy ktoś ma jakieś tutoriale oprócz oficjalnych filmów instruktażowych, co są na stronie producenta? Niestety okazało się, że jest spora różnica między nim a amatorskich power netem:( Liczy się dla mnie praktycznie każda chwila, bo mam go tylko na 30 dni...

  #79 25.08.2010 09:53

@Dessi: nie panikuj, bo cad decor tylko na początku wygląda na skomplikowany. Dokładnie obejrzyj filmy i zrób z nich notatki, a także przeczytaj instrukcję, bo tam wszystko jest. W razie problemów wejdź na forum cadboard.net gdzie ludzie znają się na tych programach i na pewno pomogą.

  #80 31.08.2010 11:48

Nadspodziewanie przydatne takie programy. Założyłam, że skoro są darmowe, to pewno nie nadają się do niczego poza zabawą. Na szczęście się pomyliłam, bo net+ naprawdę sprawdził się przy projektowaniu łazienki. Jeśli ktoś miał dylematy w jaki sposób ułożyć płytki w łazience, to rozumie jaka to ulga mieć w tym pomoc i natychmiast zobaczyć jakie będą efekty różnych ustawień płytek:D

  #81 01.09.2010 15:02

Virtual Garden

  #82 18.09.2010 17:50

witam gdy czytam niektóre posty to mysle ze osoby ktore to pisza musza miec zle poukładane w glowie jesli wszystkie zawody zastepował by program to z czego byscie zyli

  #83 20.09.2010 17:02

Hejka :)
znacie może jakis darmowy program do projektowania schodów??

  #84 21.09.2010 11:08

Podziękowania dla ludzi, którzy są odpowiedzialni za artykuł. Od miesiąca panikowałam, bo nie miałam pojęcia jak sobie poradzę z remontem łazienki i sypialni, aż koleżanka z pracy podesłała mi linka do tej strony. Jeszcze dziś zabiorę się za testowanie programów, choć mam już faworytów - power net z uwagi na dużą dostępność płytek i ikea planner bo chyba wezmę ich meble. Już się nie mogę doczekać powrotu do domu:)

  #85 26.09.2010 13:33

Wie ktoś może czy któryś program umożliwia rysowanie półokrągłych ścian? Mam wykusz na planie półkola....

  #86 28.09.2010 11:22

@Quaroll: musiałbyś je pootwierać, jeśli chcesz się upewnić. Ja też drogą prób i eliminacji wybrałem programy (power net i abra design), które mi najbardziej leżały ze względu na dostępność modeli mebli. Twoje wymagania może spełnić sweet home 3d lub google sketchup, nic tylko zabrać się do roboty:)

  #87 30.09.2010 16:48

czemu nie moge tego ściągnąć

DanKar REDAKCJA  13 #88 01.10.2010 11:01

@klaudia1: Sprecyzuj czego konkretnie nie możesz pobrać.

  #89 06.10.2010 10:55

MOże to głupie pytanie, ale czy ktoś ma opis jak używać Power NET+? Ludzie piszą, że to proste programy, ale ja naprawdę jestem lewa w takich sprawach. Wystarczą proste opisy, zwłaszcza chodzi mi o nakładanie płytek.

  #90 13.10.2010 10:31

@Natala2: zamiast załamywać ręce weź poczytaj komentarze na stronie z net+, bo pewno inni pytali się już o podobne rzeczy i dostali jakieś odpowiedzi:p

  #91 25.10.2010 22:35

Polecam pro100-bardzo fajny oraz łatwy w użyciu program! (;

  #92 27.10.2010 10:30

Power net+ jest najlepszy!!!!! Ok, może nie ma takich możliwości co programy shareware, ale w kategorii darmowych-dostępnych bez ograniczeń czasowych/licencyjnych jest królem!!1!

  #93 03.11.2010 14:47

a ja szukam czegoś na linuxa, zwłaszcza do projektowania pokoji... ma ktoś może jakąś rade albo też jakiś link z programem? przyda się każdy do pokoji, do ogrodu, do łazienki....

  #94 13.11.2010 21:15

Jak śćiągnąć???

  #95 16.11.2010 14:37

Eee no ludzie, czy to naprawdę takie trudne ściągnąć program ze strony? Wystarczy kliknąć na linka przy opisie program, np. pierwszy z brzegu power net ma linka już w pierwszym słowie, który jest odnośnikiem do strony, gdzie jest instalka i tak kolejne. Odnośniki maja inny kolor, więc od razu można je rozpoznać. Jeez.

  #96 27.11.2010 18:16

wiecie moze jak sciagnac pelna wersje programu Pro100??

  #97 02.12.2010 20:25

ja tez miałem takie coś ale skasowałemi i rzałuje

  #98 08.12.2010 11:31

@kas87:
za pełną wersję trzeba zapłacić, więc pewno dostaje się ją przy zakupie, a przynajmniej ja miałem takie doświadczenia z cad decorem - po podpisaniu umowy wysyłali mi program i na drugi dzień już zabierałem się do pracy:)

  #99 15.12.2010 14:53

Jeśli rozpatrywać wyłącznie darmowe programy, to nie znam lepszego niż power net+, bo jest właśnie w pełni uniwersalny. Drugi w tej kategorii Sweet Home 3D nie należy do najprostszych, więc kiedy zależy człowiekowi na czasie, od razu lepiej zabrać się za pracę w net+.

  #100 16.01.2011 11:25

A na jakiej to stronie?

  #101 19.01.2011 14:55

Świetny artykuł! Zostałem skierowany z forum poświęconego aranżacjom wnętrz i nie bardzo widziałem czego się spodziewać. Ściągnąłem pierwszy program z listy Power Net+ i wyszło na to, że aranżowanie jest trudne tylko w teorii. Nie to że jestem od razu specjalistą, ale widzę, że dam sobie radę z niezbyt dużą kawalerką:)

  #102 09.02.2011 13:14

Ma może ktoś pomysł jak to ściągnąć .?

  #103 16.02.2011 16:54

@WoW .! wszystkie linki są w artykułu, a ikonka "pobierz program" mówi chyba za siebie;p Ze swojej strony odradzam zaczynać od kitchen draw czy sweet home 3d, bo wystraszą początkujących; dobre będą vox box, net+ czy ashampoo.

  #104 23.02.2011 19:30

Witam, podaję fajny program do wizualizacji i aranżacji wnętrza http://www.deko-racja.pl/

  #105 09.03.2011 16:24

Czy ktoś z was zna jakiś program do tworzenia skosów ? mam łazienkę w skosie i nie mogę nic do niej dopasować a na kartce ciężko sobie cokolwiek wyobrazić....

  #106 17.04.2011 10:04

Wszystko pięknie ładnie ale jak można było nie wspomnieć o programie Pro100 ... nieładnie :)

  #107 20.05.2011 22:43

Tylko żeby ściągnąć Pro 100 trzeba podać swoje namiary i to trochę potrwa, więc te programy są dużo łatwiejsze do pobrania.

  #108 01.06.2011 15:38

Niezly wybor tych programow, mimo ze sa za darmo fajnie ze ktos sie pofatygowal, aby je wymyslic. Podoba mi sie zwlaszcza ten power net, co tu duzo gadac ma meble z Black red White, a ja wlasnie planuje je kupic, wiec akurat speadl mi z nieba.

  #109 15.06.2011 23:20

Brakuje tutaj jeszcze http://www.planowanieonline.eu/ , działa na modelach rzeczywistych, dostępnych w sklepach.

  #110 14.07.2011 12:20

Net+ jest świetny. Nie spodziewałem się, że bezpłatne rzeczy mogą być tak przyzwoitej jakości (pomijam kilka narzekań, bo na usterki techniczne), widać że włożono w niego sporo pracy. Czekam z niecierpliwością na kolejne, udoskonalone wersje.

  #111 20.10.2011 09:56

warto byłoby dodać tutaj też consili.eu - Projektuj3D, dopiero zaczynają ale jakość i możliwości oprogramowania są najlepsze (imho) z darmowych programów online.

  #112 28.11.2011 12:45

Szukam programu za free polegającego na tym że wrzucamy do niego fotkę wnętrza a następnie dobieramy sobie różne kolorystyki ścian sufitu, podłogi itp. Czy ktoś zna namiary na taki program?? Pozdr. B.B.

  #113 21.12.2011 19:53

jak to nąciąg

  #114 29.12.2011 15:04

consili.eu trafiłem na tą stronkę, program ciekawy warto zobaczyć

adam36g   1 #115 05.01.2012 15:17

program superrr

  #116 13.01.2012 19:26

trzeba umieć rysować żeby być projektantem wnętrz cz wystarczy program???
HELP ME!!!!!!

  #117 15.01.2012 14:57

głupie nieda się pracowac

  #118 21.01.2012 12:56

ciekawska lola - po pierwsz to trzeba miec odpowiednia wyobraznie :)

  #119 02.02.2012 23:37

Power-net wydaje się przyjaznym programem
ale jest tylko do 999cm długości ;-/

  #120 14.02.2012 18:44

witam,
mam takie być może dość banalne pytanie, ale szukam programu do aranżacji wnętrz do którego można wstawić własne zdjęcia np. mebli w formacie png, a reszte, tj. ściany, podłogi itd zaaranżować w programie.
Z gory dzieki za odp, pozdrawiam.

  #121 16.02.2012 09:19

Godnym polecenia programem do projektowania wnętrz i nie tylko jest polski Flow Architect Studio 3D dostępny w DobrychProgramach lub na stronie http://pixelplan.pl/index.php?id=products&section=flow

  #122 26.02.2012 19:17

te programy są odiazdowe

  #123 23.04.2012 12:43

Czym są darmowe programy do projektowania wnętrz online? Raz nazywane programami, innym razem aplikacjami internetowymi służą temu samemu celowi, mianowicie możliwości zaprojektowania swej przestrzeni życiowej lub zawodowej zgodnie z własnymi preferencjami dotyczącymi aranżacji wnętrz.

Jak to działa? Wystarczy komputer i połączenie z internetem. Reszta jest już w rękach internauty, który dokonuje wyboru z którego programu do projektowania wnętrz skorzysta. Jest ich kilka, wystarczy wystukać w google „program do projektowania” i otwiera nam się pełny wachlarz dostępnych programów.

Czym różnią się oferowane programy? Tak jak „Kowalski” różni się od „Nowaka” tak programy do projektowania wnętrz różnią się od siebie. Jest w nich wiele podobieństw, szczególnie wynikających z celu wprowadzenia do komercyjnego obiegu, ale i wiele różnic powstałych na gruncie m.in. innego interefejsu, odmiennych funkcjonalności, czy po prostu różnej jakości brył 3D odzwierciedlającej rzeczywistość branży meblarskiej. Warto zwrócić uwagę, że nie wszystkie programy są 3D, czyli nie można zmieniać projektowanej przestrzeni w trybie XYZ.

Który program do projektowania jest najlepszy? Na to pytanie odpowiedzmy sobie sami. Dla ułatwienia proponuję zacząć od http://consili.eu a następnie kolejnych znalezionych w sieci.

  #124 09.05.2012 13:57

Sprawdzałam ten program do projektowania wnętrz http://consili.eu i oceniam go na 4+ w skali 1-6. Dlaczego? Sam program jest fajny ale można do niego wejść tylko przez Internet Explorer. Osobiście używam Fire Foxa i tylko by wyrobic sobie opinie odnowiłam moje spotkanie z IE. Ogólnie program polecam!

  #125 12.05.2012 11:34

Całkiem darmowy programik.Wystarczy tylko po wciśnięciu download ,wysłać SMS .Koszt ,zalży w jakie gówno sie wdepnie......

  #126 18.06.2012 13:25

Dawniej ludzie nie mieli żadnych programow do projektowania wnetrz i jakoś sobie radzili, na tej stronie można znaleźć wiele ciekawych projektów: http://www.monostudio.pl/

  #127 11.07.2012 14:39

Tutaj jest bardzo fajny program do projektowania wnętrz - projektujemy.meble.pl/ Prosta obsługa - radziłem sobie nie znając tematu i w zasadzie całe nasze mieszkanie jest naszym pomysłem.

  #128 20.07.2012 17:40

Korzystam tylko z programu Power Net+, ale mam jeden problem jak zapisuje na kompie moje projekty, to nie mogę tego odtworzyć ponownie np. w formie zdjęcia. Pracowałam na innym komputerze i nie miałam żadnego problemu.

  #129 01.08.2012 12:03

taki program fajna rzecz, ale w rękach laika cudów niestety nie da rady osiągnąć :( mimo wszystko chyba wolę ostateczny efekt uzyskać przez konsultacje z fachowcami. n-design ma fajne projekty, choćby jako inspiracje można wykorzystać i pokombinować w aplikacji tego typu.

  #130 24.12.2012 12:20

Ja używam PRO100 http://www.ecru.pl i jest lala. Oczywiście nie jest bez wad, ale szybkość projektowania i łatwość nauczenia pracownika jego obsługi jest bezkonkurencyjna ...

  #131 02.01.2013 14:23

bardzo fajny i korzystny program

  #132 30.01.2013 05:55

Polecam edytor Vinci - https://vinci.org.pl/
za darmo, bezpośrednio z przeglądarki (FF, Chrome, IE) można zaprojektować pokój, czy mieszkanie, a nawet opublikować projekt i dyskutować go z innymi

  #133 09.02.2013 20:50

Ja polecam program sketchup.Ma wiele mozliwosci.

  #134 21.02.2013 12:10

szukam darmowego programu do projektowania zarówno wnętrz jak i samych budynków. znacie jakiś taki program? proszę o jak najszybszą pomoc

  #135 26.02.2013 13:12

Genialne zestawienie, dzięki wielkie !

  #136 27.02.2013 16:19

niechcą wszystkie programy wchodzić a tak to jest super.

  #137 05.03.2013 13:44

to coś nie chodzi :(((((((((((((((((((:

  #138 29.03.2013 12:41

Gdy miałam 7 lat i szykowaliśmy się do przeprowadzki, to mój tata mi to ściągnął. Bardzo polecam. Bardzo duże opcji. Jednym słowem Genialne! Pozdrawiam.

  #139 20.04.2013 21:16

Do ogrodów polecam http://www.zaprojektuj-ogrod.pl - praktycznie wszytko można zrobić za darmo i to bez ściągania - bezpośrednio w przeglądarce.

  #140 25.04.2013 10:00

Ja Mam Virtual Garden i Działa chociaż się ścina :/

  #141 25.04.2013 19:43

super a jak to zgrać????????????????????

  #142 03.05.2013 16:18

A czy jest dostępny jakiś program, w którym można zaprojektować poddasze, chodzi mi o zabudowę skosów?

  #143 12.05.2013 15:24

No właśnie nie wiem jak to ściągnąć..... :(

  #144 12.05.2013 15:26

Bardzzo lubie projektować wszelkiego rodzaju pomieszczenia i ogrody, mam wiele pomysłów i chciałabym zobaczyć czy będę potrafiła się obsłużyć tymi programami.....

  #145 19.05.2013 14:29

sweet home 3D 4,0 po ściągnięciu niestety nie da się zainstalować
wyskakuje błąd "the setup files are corrupted. Please obtain a new copy of the program" szkoda :(

  #146 11.07.2013 22:28

czy ten program nie działa dla windows 8? jak to możliwe i czy zna ktoś jakiś program dla tego właśnie systemu?

kamilkowy   3 #147 12.07.2013 12:19

większość programów nie działa pod nowym Windowsem, kwestia jest bardzo prosta, po prostu nikt jeszcze nie napisał do nich poprawek i aktualizacji ja znam tylko taki program jak Fusion, http://abrys.com.pl/fusion/ ale to tylko dlatego, że widziałem na praktykach. Dotąd bawiłem się tylko na IKEA Home Planner ze względu na prostotę obsługi

  #148 13.07.2013 14:03

gdzie idzie pobrać ten program

  #149 27.08.2013 17:03

@Aga (niezalogowany): Heh no tak też o tym marzę.. mam nadzieję że z czasem powstanie taki program... i to jeszcze z końmi :)

  #150 29.08.2013 11:31

Ja używam programu do projektowania PRO100 - http://www.ecru.pl/pro100
Do moich zastosowań (projektowanie mebli, kuchni, szaf, zabudów wnęk) jest świetny.
Za 3 kafle ciężko znaleźć coś fajniejszego, a jak mi sie wykruszyła projektantka, to nauczenie nowej trwało 3 dni, zamiast 3 miesięcy.

cherycherylady   1 #151 30.09.2013 16:48

Ja używam CAD kuchnia i gorąco polecam. Są dostępne nowe darmowe bazy produktów, proszę, link jest tutaj - http://kuchnia.comitor.pl/aktualnosci/blanco-w-programie-pro100/35/

Autor edytował komentarz.
  #152 11.11.2013 18:00

@magda (niezalogowany): tez niewiem jak sie to sciaga

  #153 05.12.2013 18:57

czy w programie power net sa juz meble czy trzeba je sciagac dodatkowo?

  #154 17.01.2014 17:15

Ciekawe rozwiazania dla domui ogrodumaja tutaj http://www.kreocen.pl/kreowskaz/2014/styczen.html polecam zobaczyc

  #155 24.01.2014 04:30

@Anonim (niezalogowany):

  #156 13.03.2014 21:54

@Aga (niezalogowany): Polecam ArchiCAD

  #157 16.03.2014 16:58

@Bono (niezalogowany):

  #158 15.04.2014 10:10

Czemu nie mogę śćiągnąć aplikacii!!??:(

  #159 29.04.2014 11:50

@saper 1 (niezalogowany):

  #160 30.05.2014 18:44

Ja osobiście polecam lampy solarne sklep.domino-rokicki.pl/Odnawialne-zrodla-energii/Lampy-Ogrodowe-Fotowoltaika/Lampy-Fotowoltaiczne/Leddy-Classic-3-Latarnia-ogrodowa-z-podstawa.html
świetnie sprawdzą się w każdym ogrodzie, świecą, aż do świtu, są w bardzo dobrej ofercie cenowej, i z własnego doświadczenia mogę stwierdzić że są bezawaryjne, mam już 3 lata takie lampy i nadal pięknie wyglądają i nadają klimat dla mojego ogrodu :)

  #161 12.06.2014 22:19

@Bartek (niezalogowany):

  #162 14.06.2014 18:50

fajne rozwiązania co do wystroju wnętrz można znaleść na http://www.decoreart.pl

  #163 06.07.2014 15:46

SzukamPrac.pl
Lubię ,polskie towary, ale ARCHICAD nie jest łatwy.
Szkoda, że nie zrobili szkolenia na you tube.

  #164 27.07.2014 14:56

KitchenDraw nie jest darmowym programem.
Kiedyś może i był a tera trzeba słono za jego korzystanie płacić i to w dodatku rozliczne w godzinach pracy programu.
Jak zapomnij wyłączyć to godzinki znikają

Jakubstefanski   1 #165 03.09.2014 18:15

Dlatego całe to projektowanie wnętrz, kuchni czy łazienek lepiej zlecić osobie która się tym zajmuje np.:http://ilonasobiech.pl/o-mnie/

  #166 15.09.2014 21:07

Programy prezentują się lepiej, niż kilka lat temu, bo bardziej widać tutaj tę trójwymiarowość. No i do wyboru jest wiele mebli. Podstawową wadą jest to, że ma się do wyboru taką przestrzeń, jak widać, a przecież mieszkanie może mieć zupełnie inny układ ścian, inną długość, gdzie indziej okna, itd.itp., ale na wstępie mogą się przydać. Ja bym jednak im nie zawierzył, bo gdy nie wiem, jak zaprojektować wnętrze, idę do kogoś, kto mi pomoże, do ludzi z perfectspace.pl Pomagają dosłownie we wszystkim, więc dzięki nim mogę w sumie zaaranżować mieszkanie i jeszcze nie wydać za dużo. A taki program jest w zasadzie tylko po to, by sobie coś lepiej wyobrazić, ale wcale wciąż nie ma takiej możliwości, by stanąć sobie na środku pokoju i zobaczyć, jak aranżacja będzie wyglądać na przykład przy różnym oświetleniu.

  #167 18.09.2014 17:59

to chyba morzna przesłać na laptop

  #168 19.09.2014 13:52

@Bono (niezalogowany):

  #169 02.10.2014 11:08

@Bartek (niezalogowany):

  #170 12.10.2014 11:03

@skorp (niezalogowany):

  #171 12.10.2014 11:05

@Anonim (niezalogowany):

Barryone   1 #172 12.10.2014 15:15

Cóż możliwości darmowych programów do projektowania wnętrz pozostawiają zazwyczaj wiele do życzenia. Można od nich zacząć, ale i tak przyjdzie pora przesiąść się na coś profesjonalnego. Osobiście kiedyś do projektowania i wizualizacji kuchni używałem Pro100, teraz z kolei pracuję na KD Max i jeśli chodzi o projektowanie kuchni, to imo program nie ma sobie równych. Darmowa biblioteka obiektów, piękne wizualizacje, filmy instruktażowe, przyjazny interfejs. KD Max naprawdę ma się czym pochwalić, a to wszystko za niewygórowane pieniądze. Tutaj można znaleźć więcej informacji: http://www.intericad.pl/produkty-i-biblioteki/kd-max.html
Dla tych, którzy chiceliby się nauczyć projektowania kuchi od podstaw, tutaj jest fajny tutorial dla początkujących, nazywa się akademia KD Max: https://www.youtube.com/watch?v=9VoXnOtoC_o

Autor edytował komentarz.
  #173 17.10.2014 11:58

@Reggi (niezalogowany):

  #174 11.01.2015 20:00

@Bono (niezalogowany): PRO100 :)

  #175 28.02.2015 15:51

@Piotrek31 (niezalogowany): Piotrek, doucz sie, to nie dziala na dysk C: :):)

  #176 26.05.2015 14:54

Serdecznie zapraszam na stronę projektowanie wnętrz

  #177 18.08.2015 11:31

Pobrałem Power NET+ i zainstalował mi się z tym jakiś shit Jungle Net, który na połowie ekranu zaczął wyświetlać mi reklamy. Dodatkowo w czasie instalacji Windows Defender wyświetlił mi ostrzeżenie o zagrożeniu, a po zaakceptowaniu zalecanego działania program w ogóle nie zainstalował się. Jungle Net niestety pozostał.
Pytam się zatem, co się stało z http://www.dobreprogramy.pl, że z każdym programem pobranym z tego serwisu instaluję się tyle niechcianych śmieci? Już nie dziwię się, ze mój kolego, który ma trochę do czynienia z informatyką mówi, że dobreprogramy.pl, to siedlisko wirusów.

  #178 16.10.2015 16:46

Najlepszy dla wszystkich pokoji to http://roomtodo.com

  #179 01.11.2015 18:51

@Reggi (niezalogowany): http://www.zaprojektuj-ogrod.pl/

  #180 14.11.2015 17:44

@Agnieszka (niezalogowany): do projektowania wnecz to nie widziałem żadnego programu, co innego do wnętrz ;)

  #181 16.12.2015 20:52

Jest taki polski program PRO100 - prosty w obsłudze i "wszystkomający" co potrzeba. Demo można ściągnąć ich stronki http://www.ecru.pl/wersje-demo Niestety demo nie zapisuje projektów :(.

  #182 19.12.2015 22:44

Ten link nie działa,ale biblioteki Blanco do projektowania w PRO100 znalazłem tu.

http://www.ecru.pl/wersje-demo#biblioteki-tab

  #183 11.03.2016 16:40

JAki jest najlpepszy program do projektowania

  #184 31.03.2016 13:38

@Ivanjens (niezalogowany): Witam, proponuję zapoznać się z pCon.planner'em (http://pcon-planner.com/)
To zupełnie darmowy, profesjonalny program do projektowania wnętrz. ompatybilny zwieloma formatami danych np.:
dwg, 3ds, skp...

  #185 31.03.2016 13:48

Witam,
Proponuję uzupełnić artykuł o informację na temat programu pCon.planner.
Myślę, że najistotniejszą informacją dla czytelników, może być fakt, że jest to program zupełnie darmowy (również do komercyjnego zastosowania) o bardzo szerokich możliwościach i w zasadzie nieograniczonych bibliotekach modeli i tekstur.
Bardzo chętnie udzielę Państwu więcej informacji na ten temat.

  #186 31.05.2016 16:18

Jeżeli chodzi o program do projektowania ogrodów to polecam http://gardenphilia.com/
Zajmuję się projektowaniem ogrodów i pracuję na tym programie - jest rewelacyjny, posiada ręcznie malowane rośliny :)

  #187 19.06.2016 21:40

beznadzieja!!!

  #188 19.06.2016 21:41

@WW (niezalogowany): ta napewno

  #189 24.07.2016 13:06

Mam pytanie można dodawać antresole????? Bardzo pilne

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.