26-latek kupił laptop i włamał się po niego do Paczkomatu

26‑latek kupił laptop i włamał się po niego do Paczkomatu

Paczkomat InPost
Paczkomat InPost
Źródło zdjęć: © Getty Images | Gallo Images
Oskar Ziomek
11.01.2022 07:03

Mężczyzna z powiatu zgorzeleckiego prawdopodobnie zapomniał, że do zamówień dostarczonych do Paczkomatów można się dostać po wpisaniu kodu lub przez aplikację. Po zakupie laptopa w internecie, postanowił się włamać do maszyny, by go odebrać.

O nietypowym odebraniu paczki w powiecie zgorzeleckim informuje serwis wirtualnemedia. 26-letni mężczyzna z jakichś przyczyn postanowił włamać się do Paczkomatu, by odebrać własny, opłacony już wcześniej laptop. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia - usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Co ciekawe, rzecz miała miejsce w listopadzie 2021 roku, ale policja dopiero teraz podzieliła się szczegółami tej sprawy. Wartość sprzętu określono na niecałe 900 złotych.

Trudno powiedzieć, co kierowało mężczyzną, który zdecydował się na tak radykalny sposób otwarcia Paczkomatu. Warto pamiętać, że w normalnych warunkach można to zrobić na parę sposobów, w tym z wykorzystaniem aplikacji mobilnej InPost. To polecana przez nas opcja, która jest wygodna z kilku przyczyn - pozwala m.in. ominąć ewentualne kolejki do maszyny oraz minimalizuje konieczność dotykania Paczkomatu, co jest istotne w dobie pandemii - skrytkę można otworzyć zdalnie z poziomu smartfonu.

Jeśli opisywanemu mężczyźnie udało się sforsować zamek wyłącznie jednej skrytki i trafić tym samym na swoje zamówienie, na tym etapie pozostaje zagadką, skąd wiedział, do których drzwiczek Paczkomatu powinien się kierować. Jak podaje serwis wirtualnemedia, w Polsce od grudnia jest ponad 16 tysięcy Paczkomatów.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)