3, 2, 1… Startujemy! Poleć na Księżyc i Marsa z Mapami Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Mapy Google pokrywają sporą część kuli ziemskiej, w tym wnętrza budynków i głębiny oceanów. Nie ma jednak powodu by ograniczać się do jednego tylko ciała niebieskiego. Dzięki programowi Google możemy nie tylko obejrzeć Ziemię, ale także odbyć wirtualny lot na Księżyc oraz Marsa.

Mapę satelity Ziemi można znaleźć pod adresem google.com/maps/space/moon, Marsa zaś – google.com/maps/space/mars. Zdjęcia powierzchni ciał niebieskich zostały nałożone na trójwymiarowe modele, które możemy swobodnie obracać w oknie przeglądarki. Po odpowiednim zbliżeniu zobaczymy zaś podpisane charakterystyczne punkty terenu – morza, kratery, równiny i podobne. Kliknięcie w nazwę wyświetli więcej informacji, jak typ obiektu, średnica czy pochodzenie nazwy. Stamtąd po szczegółowe informacje o terenie możemy udać się do serwisu Gazetteer of Planetary Nomenclature.

Mapy już są, pora pomyśleć o kolonizacji.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy