3 września ASUS pokaże swój zegarek

3 września ASUS pokaże swój zegarek

19.08.2014 19:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma ASUS zamierza dołączyć do bitwy o nadgarstki klientów. Na Twitterze zapowiedziała, że 3 września, podczas targów IFA w Berlinie, zaprezentuje swój zegarek. Jeśli wierzyć słowom firmy, urządzenie będzie niesamowite.

Obraz

Podczas gdy wszyscy poważni konkurenci wypuszczają na rynek mniej lub bardziej zaawansowane zegarki czy opaski, ASUS nie może sobie pozwolić na pozostanie w tyle. Na razie o nowym produkcie wiemy niewiele, ale plotka głosi, że cenowo pobije urządzenia LG, Samsunga i Motoroli na głowę. Podczas gdy na rynku amerykańskim LG G Watch kosztuje 229 dolarów, Samsung Gear Live – 199 dolarów, śliczna Motorola Moto 360 – 249 dolarów, a iWatch Apple'a, jeśli zostanie zaprezentowany, może osiągnąć cenę nawet 4-cyfrową… zegarek firmy ASUS będzie kosztował między 99 i 149 dolarów.

Skromna grafika nie mówi, z jakim dokładnie urządzeniem będziemy mieli do czynienia. Pewne jest tylko to, że ASUS nie zdecydował się na eksperymenty z okrągłym wyświetlaczem i najprawdopodobniej sięgnął po już sprawdzony, kwadratowy. Jeśli wcześniejsze doniesienia się potwierdzą, znajdziemy tu ekran typu AMOLED. Urządzenie ma też być mniejsze, niż produkty konkurencji. Na początku tego roku mówiło się o wprowadzeniu kontroli gestami, ale prawdopodobnie plany się zmieniły po wydaniu Android Wear.

Oprogramowanie, jakie tu znajdziemy, to oczywiście Android Wear. Oznacza to, że zegarek będzie reagował na komendy głosowe i poza godziną będzie pokazywał także informacje o ruchu drogowym, pogodzie czy powiadomieniach, a także pomoże zadbać o zdrowie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)