5G i stacje bazowe, czyli Nokia we Wrocławiu

5G i stacje bazowe, czyli Nokia we Wrocławiu

5G i stacje bazowe, czyli Nokia we Wrocławiu
17.06.2014 16:23, aktualizacja: 26.07.2014 09:42

Nokia to nie tylko smartfony i nie tylko Finlandia. Wrocławski oddział badawczo-rozwojowy Nokii (do niedawna Nokia Siemens Networks) został jednym z filarów nowej strategii firmy, skoncentrowanej na dostarczaniu najlepszych łączy mobilnych, które pozwolą operatorom oferować wysokiej jakości usługi bezprzewodowe.

Centrum Technologiczne we Wrocławiu odgrywa kluczową rolę przy opracowywaniu standardów i urządzeń, dzięki którym działają nasze telefony komórkowe, ze szczególnym naciskiem na techniki szerokopasmowego dostępu do Internetu. To tu elektronicy, inżynierowie i programiści pracują nad sposobami na dostarczenie konsumentom jak najlepszych i jak najszybszych łączy mobilnych, w tym w nadchodzącym standardzie 5G, w którego opracowywaniu wrocławskie laboratoria odgrywają kluczową rolę.

Kiedy zobaczymy 5G w Europie? Czy zapomnimy o łączach kablowych? Czy Nokia wykorzysta drony? Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia wywiadu z kierującym Wrocławskim Centrum Technologicznym Bartoszem Ciepluchem.

Karygodnym byłoby pochwalenie się najnowocześniejszym laboratorium badawczym w Europie bez pokazania choćby ułamka tego tajemniczego miejsca. Dlatego też niebawem zabierzemy Was na wycieczkę po jednej z jego części.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)