#5G_LAB – T-Mobile pokazuje przyszłość dzięki 5G

#5G_LAB – T‑Mobile pokazuje przyszłość dzięki 5G

Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos
Redakcja
31.12.2018 12:50

Wraz z uruchomieniem pierwszej w Polsce w pełni funkcjonalnej sieci 5G, T-Mobile rozpoczyna projekt demonstrujący jej możliwości. W centrum Warszawy powstał #5G_LAB, w którym wszyscy zainteresowani przyszłością bazującą na 5G mogą dowiedzieć się w jaki sposób ta technologia zmieni nasze życie.

7 grudnia 2018 r. na Placu Defilad w Warszawie T-Mobile Polska uruchomił #5G_LAB – centrum, w którym operator prezentuje wizję świata przyszłości, z jakiej będziemy mogli korzystać dzięki sieciom piątej generacji. Tu wszyscy zainteresowani będą mogli dotknąć realnych zastosowań technologii 5G, osobiście doświadczyć jakie zupełnie nowe, szerokie możliwości otwiera ta technologia, a jednocześnie zobaczyć, w jak sposób pomoże nam ona kształtować jeszcze lepszą przyszłość.

Uruchamiając pierwszą funkcjonalną sieć 5G w Polsce, już dziś tworzymy przyszłość dla całego polskiego społeczeństwa. 5G to nie tylko kolejna generacja sieci, jeszcze szybsza od poprzednich, ale zupełnie nowa jakość – technologia otwierająca nowe możliwości przed całym społeczeństwem i gospodarką. Sieć piątej generacji to zdalne operacje chirurgiczne o precyzji przekraczającej nasze wyobrażenie i precyzyjna diagnostyka w ochronie zdrowia. To nowoczesne rolnictwo, minimalizujące użycie środków chemicznych i maksymalizujące wydajność oraz innowacyjny przemysł 4.0, a w konsekwencji – nowoczesna i konkurencyjna gospodarka – powiedział Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska – Wiemy, jak przyszłość każdego z nas będzie wyglądać dzięki 5G i tą wizją chcemy podzielić się ze wszystkimi, którzy zdecydują się odwiedzić #5G_LAB – dodał.

Dzięki multimedialnym stanowiskom edukacyjnym, korzystającym z najnowszych rozwiązań z zakresu wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, każdy chętny będzie mógł przekonać się, jak technologia ulepszy nasze życie. Zobaczymy między innymi gospodarstwo produkujące dzięki 5G zdrową, naturalną żywność, zautomatyzowaną fabrykę oraz salę operacyjną, w której najtrudniejsze operacje wykonuje robot sterowany przez chirurga znajdującego się na drugim końcu kontynentu. Każdy odwiedzający, będzie miał okazję pokierować inteligentnym miastem i sterując systemami smart city w wirtualnej rzeczywistości będzie musiał poradzić sobie z sytuacjami kryzysowymi. Jednocześnie, przekonamy się w jaki sposób 5G wesprze nas, indywidualnych użytkowników w codziennym życiu, przewidując nasze potrzeby i pomagając nam zarządzać domem, czy też wspierać nas w pracy. Zwiedzający doświadczą również, jak będzie wyglądała rozrywka przyszłości – w której oglądając wydarzenie sportowe możemy znaleźć się na boisku między zawodnikami i każde zagranie obserwować z najlepszej możliwej perspektywy. Dla amatorów informacji technicznych przygotowano stanowiska prezentujące najciekawsze rozwiązania technologiczne stosowane w sieciach piątej generacji oraz symulację pozwalającą poczuć bezpośrednio jak szybka i niezawodna jest sieć 5G.

Myśląc o 5G automatycznie na myśl przychodzą nam przede wszystkim niesamowite prędkości transmisji danych, jakie sieci te będą oferować. W rzeczywistości to tylko jedna z wielu cech sieci piątej generacji, która obok pojemności czy niezawodności sprawia, że 5G czyni możliwymi rozwiązania o jakich jeszcze niedawno nie śmieliśmy marzyć i które uczynią nasze życie lepszym i łatwiejszym – powiedział Thomas Lips, Członek Zarządu T-Mobile do spraw Technologii i Innowacji.

Celem, jaki przyświecał T-Mobile przy tworzeniu #5G_LAB było przybliżenie wszystkim zainteresowanym, bez względu na ich wiedzę nt. technologii czy zainteresowanie telekomunikacją możliwości jakie daje 5G. Właśnie dlatego wszystkie informacje przekazywane w trakcie wizyty w labie podane są w przystępny sposób, w formie zabawy, dzięki czemu może zapoznać się z nimi każdy, niezależnie od wieku czy zainteresowania nowinkami technicznymi.

#5G_LAB usytuowany jest na Placu Defilad, od strony ul Marszałkowskiej. Otwarty jest 7 dni w tygodniu, od 7 do 31 grudnia, w godzinach 10:00 – 20:00. Wstęp do centrum jest bezpłatny. #5G_LAB warto odwiedzić także poza godzinami jego działania, żeby zobaczyć pokazy świetlnych wizualizacji, wyświetlane po zmroku na jego elewacji.

Zobacz więcej na: 5G.WP.PL

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)