8. sezon Fortnite ruszył: Ustawka, Bliskie starcia, piracka armata i nowe miejsca

Fortnite 8. sezon
Fortnite 8. sezon
Redakcja

28.02.2019 18:15, aktual.: 24.04.2019 10:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Fortnite, bardzo popularnej grze z gatunku Battle Royale, ruszył właśnie 8. sezon rozgrywek. Wraz z nim Epic Games wprowadza nowy Battle Pass, dwa tryby okresowe, nowe miejsca, przedmioty, dodatki i mnóstwo nagród dla graczy.

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, wątkiem przewodnim 8. sezonu Fortnite są piraci, a więc wyspy, mapy, skarby, statki i oczywiście piracka armata – nowy przedmiot, który pozwala walić w przeciwników kulami z ołowiu albo samemu się wystrzelić. Kule przebijają kilka warstw konstrukcji i zadają obrażenia zależnie od tego, jak celnie oddany zostanie strzał. Armaty można znaleźć na mapie i przepchnąć samodzielnie w odpowiednie miejsce. Nowy sezon to oczywiście nowy Karnet Bojowy od Epic Games. Do przejścia jest 100 poziomów, do zdobycia ponad 100 nowych nagród. Całość można też kupić za 950 V-dolców.

Ustawka według Epic Games

Jeden z nowych trybów okresowych do „Ustawka” 50 na 50 graczy. Dwie drużyny, liczące po 50 osób, dojeżdżają busem na przeciwległe krańce wyspy i walczą do końca. Przyjaciele zostali oznaczeni na niebiesko, wrogowie na czerwono, a na mapie zobaczymy symboliczną „linię frontu”, której przekroczenie zwiększa prawdopodobieństwo spotkania członka przeciwnej drużyny. Tempo zbierania zasobów jest szybsze o 25 proc, skrzynie z amunicją pojawiają się częściej niż zwykle. Drugi trym okresowy to „Bliskie starcia”, w którym gracze walczą na ograniczonej przestrzeni z użyciem strzelb, które muszą zdobyć samodzielnie, oraz plecaków odrzutowych, które dostają na starcie. Burza porusza się tu szybciej niż w klasycznej rozgrywce.

Fortnite z nowym systemem profitów bohaterów

Zupełnie zmienił się system bonusów dla bohaterów w Ratowaniu Świata. Stałe zestawy profitów bohaterów już nie decydują o tym, jak można grać ulubioną postacią. Każda postać będzie skoncentrowana na jednej umiejętności, a resztę gracze mogą kształtować po swojemu. Niektóre postacie zostały w związku z tym zmienione, a ponadto pojawiły się korzyści dla całej drużyny, która spełnia wskazane wymagania i odpowiednio dobiera postacie. Ponadto po ukończeniu misji obrony burzowej tarczy 2 w Dolinie Samowitości odblokowane zostaną nowe postacie. Jest ich 8 i rozwijają wątek fabularny dla konkretnych klas. Bohaterowie, których nie da się zdobyć, wypełniając misje, będą tylko odmianami istniejących już bohaterów ze zmienionymi skórkami – to świetna wiadomość dla grających nieregularnie.

Sezon 8 – zwiastun filmowy

Ponadto w nowej wersji gry wprowadzono mnóstwo poprawek, od interfejsu gry po dźwięk przestrzenny (kroki słychać teraz także z góry i z dołu). Wyspy wczytują się szybciej, a gracze mogą wybrać ulubioną porę dnia. W wielu miejscach zmieniła się muzyka lub pora roku, pojawiły się też nowe obszary, w tym kreatywna Wyspa Wulkaniczna.

W Fortnite można zagrać za darmo na Windowsie, macOS, Androidzie i iOS-ie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)