Blog (262)
Komentarze (10k)
Recenzje (1)

Znak wodny znika z pulpitu, stabilny Creators Update coraz bliżej – Windows 10 w kompilacji 15042 (desktop) oraz 15043 (mobile)

@AntyHakerZnak wodny znika z pulpitu, stabilny Creators Update coraz bliżej – Windows 10 w kompilacji 15042 (desktop) oraz 15043 (mobile)26.02.2017 23:14

Prawdopodobnie już w przyszłym miesiącu Creators Update trafi do wszystkich konsumentów. Choć początkowo mówiono o wersji 1704 i kwietniowym debiucie, to jednak koniec końców ma mieć on numer 1703, co oznacza marzec 2017 roku. Tak czy siak czasu pozostało już niewiele, toteż Microsoft musi się mocno sprężać z poprawkami. Dlatego też ostatnie kompilacje nie wniosły niczego konkretnego, choć wyeliminowano w nich masę błędów. Oczywiście nie inaczej jest w przypadku wspomnianych w tytule wydań o numerze 15042 (desktop) oraz 15043 (mobile) - w związku z czym wpis znów będzie krótki.

141686
141687

Desktop

Microsoft Edge

W sumie najwięcej zmian pojawiło się w zakresie Microsoft Edge, chociaż nie są one w żadnym wypadku przełomowe. Między innymi dodano nowe okno dialogowe pojawiające się w momencie zablokowania autoodtwarzania elementu flashowego - możemy wtedy zezwolić na jego jednorazowe lub stałe uruchomienie.

616016

Poza tym, podczas czytania e-booków ikonka na otwartej karcie przybierze bardziej sugestywny wygląd. Ustawienia trybu odczytywania na głos będą teraz wspólne dla poszczególnych tytułów, toteż nie będziemy musieli ich każdorazowo zmieniać. W tym kontekście warto jeszcze wspomnieć o tym, iż jeśli samodzielnie zmienimy stronę to mechanizm ten automatycznie przeskoczy do niej, zamiast kończyć tą, którą już zaczął.

616018

Pomniejsze zmiany

[list] [item]Nowa ikonka udostępniania widoczna jest w większej ilości aplikacji, m. in. w Microsoft Edge, Windows Ink Workspace Sketchpad oraz Screen Sketch;[/item][item]W menu udostępniania pojawiła się możliwość wyłączenia sugestii. Swego czasu była to namiętnie omawiana kwestia, więc cieszy fakt, iż postanowiono oddać użytkownikom trochę więcej kontroli;[/item][image=Sugestie]

[item]Zwiększono czas trwania „animacji” funkcji Night Light do 2 minut. Dzięki temu jej automatyczne uruchomienie nie będzie szokiem dla naszych oczu, ponieważ będą się powoli i stopniowo przyzwyczajać do zmiany;[/item][item]Z zakładki Update & recovery (dostępnej w systemowych ustawieniach) usunięto przełączniki dotyczące funkcji Windows Defendera, które przeniesiono do nowego klienta. Dodano w nim również zarządzenie mechanizmem SmartScreen w aplikacjach, przeglądarce Microsoft Edge oraz w sklepie Windows;[/item][image=BrakustawieńDefendera][join][image=Defender]

[item]Kreator pierwszej konfiguracji systemu również doczekał się drobnego uaktualnienia, a mianowicie zdecydowano się na zmianę animacji „kółeczka” Cortany;[/item][item]Wisienką na torcie jest usunięcie znaku wodnego widocznego w prawym dolnym rogu ekranu, co jednoznacznie sugeruje, że wersja „RTM” pojawi się już niebawem - o ile obecna kompilacja już nią nie jest.[/item][image=Brakznakuwodnego]

[/list]

Mobile

W przypadku smartphonów zmian jest jak zwykle zauważalnie mniej, przy czym część jest tożsama z desktopem. Tak więc w Microsoft Edge pojawiły się dokładnie te same usprawnienia, oczywiście z pominięciem tych dotyczących flasha, ponieważ nie jest on dostępny w Windows 10 Mobile. Poprawiono również odtwarzanie wideo podczas korzystania z trybu Continuum poprzez Miracast.

No i to w sumie tyle, dlatego też nie będzie typowego podsumowania… Nie bardzo wiem co tu by napisać, gdyż moje zdanie nie zmieniło się już od kilku kompilacji - jest słabo i do czasu udostępnienia nam wydań z gałęzi Redstone 3 nic się w tym aspekcie nie zmieni.

OprogramowanieWindowsTelefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)