Blog (55)
Komentarze (1.1k)
Recenzje (0)
@arlidJak się uczyć można ciągle...

Jak się uczyć można ciągle...

04.03.2012 19:13

Jak mówi jedne z przysłów „na naukę nigdy za późno”. Coś w tym jest. Nauczyć się czegoś nowego, poznać coś nowego możemy zawsze. Niekoniecznie z książek czy innych typowych źródeł wiedzy, lecz także z przekazu od innych osób.

Na blogu DP można spotkać wiele wpisów i z każdego się czegoś dowiedzieć. Jest to swego rodzaju można rzec biblioteka pisana prostym, zrozumiałym językiem, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie.

Zacznijmy od wpisu januszka LastPass - chmurowy menadżer haseł - czy już się uzależniłem?. Coś tam wcześniej słyszałem o takim „czymś”, ale co to? Po co? Na co? I jak? To już nie znałem rozległych odpowiedzi na te pytania. Po tym wpisie zaciekawiło mnie to rozwiązanie. Poczytałem, zapytałem tu i ówdzie, niemniej jednak sam autor wpisu również udzielił mi szerokich odpowiedzi za co dziękuję. Nie chodzi o to, by się spierać czy to jest dobre, złe, uzależnia czy nie. Chodzi o to by poznać, ze coś takiego istnieje, zobaczyć na jakiej zasadzie działa i poznać to troszeczkę bardziej, a nuż widelec nam się spodoba.

Kolejna rzeczą jaką poznałem dzięki blogowi DP jest edytor RjTextEd. Poznałem go dzięki dyskusji „komentarzowej” we wpisie pod tytułem Intype – edytor na który czekałeś. W komentarzach wspomniał o nim underface. Zaciekawiony postanowiłem zobaczyć co to za edytor, jak się na nim pracuje. Oczywiście sprawdziłem także Intype, o którym pisał Scottie33 i który również mnie zaciekawił, zwłaszcza kwestią Snippetów. – faktycznie dość szybko się pisze z ich pomocą ;). Co do RJTextEd również jestem zadowolony i myślę, że skorzystam z niego jeszcze kilkanaście razy, no może więcej niż naście :). Dziękuje zatem obu użytkownikom za pokazanie, że coś takiego Jest przez duże „J”.

Chciałbym także podziękować koledze djfoxer za pokazywanie możliwości i testowanie swojego telefonu (tylko patrz byś go zawsze złożył :P). Sam nie posiadam telefonu na tym systemie, żaden ze znajomych także, ale mimo wszystko dzięki jego wpisom poznałem, i w pewnej części zobaczyłem jak to działa, wygląda i pracuje. Dzięki niemu także zagłębiłem się bardziej w jQuery (dzięki za pomoc, wszystko śmiga jak ta lala ).

Powyższe przykłady to nie jedyne z jakich się czegoś nauczyłem, po prostu nie sposób wszystkich wymienić. Napisałem jedynie o jednych z ostatnich jakie czytałem.

Niemniej jednak duże podziękowania nalezą się Redakcji, która to wszystko wymyśliła i wdrążyła. Życzę by ta skarbnica wiedzy rosła w siłę :)

Podsumowując często czytając wydawałoby się dla nas błahe tematy, czy nie interesujące nas na pierwszy rzut oka rzeczy możemy natknąć się jednak na coś co nas zaciekawi, a być może nawet wciągnie głębiej w temat. Swoją droga z chęcią przeczytałbym coś o plikach w chmurze jak np. dropbox, i dowiedział się być może jakichś ciekawostek na ten temat. A Apropo tematu – może oto właśnie temat dla kogoś z czytelników?:P

Oczywiście każdy ma własne zdanie dotyczące danych kwestii nie zamierzam go w żaden sposób podważać, czy obrażać kogokolwiek w jakikolwiek sposób. Przepraszam także za ewentualne błędy.

Internet
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)