Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Blogi na dobrychprogramach - Kwiecień, kontratak Webnull'a i Głos Ludu (10)

@BananBlogi na dobrychprogramach - Kwiecień, kontratak Webnull'a i Głos Ludu (10)02.05.2012 17:45

Dziś święto flagi, a w moim mieście będzie 15 metrowy biało-czerwony mazurek - bijemy rekord Guinnessa. Ale my nie o tym zapraszam na 10 podsumowanie miesiąca na blogu dobrychprogramów.

Ile?

Kwiecień wypadł bardzo dobrze, można nawet powiedzieć, że świetnie. W ubiegłym miesiącu zostało opublikowanych 190 wpisów - zabrakło 3 do rekordu. Wspomniany rekord należy do marca, w którym niewiele, bo 3 wpisy więcej.

415316

Co do liczby blogerów mam również dobre wieści. Na blogu dobrychprogramów swoje wpisy napisało aż 87 blogerów.

415318

Komentarzy również w kwietniu nie brakowało. Pod wszystkimi wpisami opublikowanych zostało 3546 komentarzy.

415320

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(10/5/2012) - (zestawienie/miesiąc/rok)

415323

To można skomentować tylko tak - popisaliście się, ja również =)

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(10/5/2012) - (zestawienie/miesiąc/rok)

415327

Głos Ludu

Głos Ludu, a cóż to? Jest to lista pięciu najciekawszych wpisów ubiegłego miesiąca wybranych przez jednego z blogerów. Tym blogerem będzie osoba, która jako pierwsza zgłosi się w komentarzach i choć jeden jej wpis został wymieniony w cotygodniowym podsumowaniu tygodnia na blogu (news). Dodatkowo każdy wpis musi być poparty krótkim uzasadnieniem. Na koniec bloger prezentuje jeden swój wpis z poprzedniego miesiąca. Swój wpis nie musi być poparty żadnym uzasadnieniem. Ave5 narzekał, że u mnie liczą się tylko cyferki więc to on zaczyna zabawę (kolejność losowa).

1. Na pewno polecam wpis Skandyna o Optimusie pod Ubuntu, bo fajnie skompilowane informacje z Sieci i może się przydać.

Link

2. Triniti888 za prosty ale fajny pomysł wykorzystania Excela, jakby nie patrzeć nauczam w szkołach i czasami instalowanie normalnego softu do słówek wymaga latania po sekretariatach i informatykach (bo tylko oni znają hasło), a Excel zawsze się znajdzie.

Link

3. Tekst o e-bookach Monczkina. Co prawda osobiście wolę papierowe wydania, ale nie znaczy to że nie czytuję na ekranie. We wpisie jest kilka ciekawych linków plus dające do myślenia porównanie.

Link

4. Recenzja Lumii 800 Gowaina. Krótkawa, ale obiektywna i zaspokajająca w pełni moją ciekawość, bo ostatnie smartfony Nokii ją wzbudzają.

Link

5. Przegląd nowości w MyBB, autor lukasamd. Z oprogramowania najczęściej mam kontakt właśnie z różnymi CMSami i skryptami fór, więc takie szybkie spojrzenie na zmiany bywa pomocne. Przy okazji, fajny Prima Aprilis z tą maskotką ;]

Link

6. Mój 1 wpis....no, w tym miesiącu się nie popisałem, na 3 wpisy najciekawszy ma Komentarze strollowane aż niemiło. W związku z tym niech będzie ten o AQ, bo to jednak kawał historii gier przeglądarkowych.

Powrót Webnull'a

Banan Witaj Webnull. W styczniu pisałeś, że nie będziesz już prowadził bloga, bo nie masz już ani czasu, ani chęci. Ostatnio opublikowałeś nowy wpis, tak więc co się zmieniło w tej kwestii?

Webnull Pomyślałem, że może jednak od czasu do czasu coś opublikuję coś tutaj, coś innego tam aby nie zniknąć z sieci : )

Banan Czyli można uznać, że mamy powrót Webnull'a =) Jak często zamierzasz publikować nowy wpis raz na tydzień, miesiąc?

Webnull Raz na miesiąc myślę. No chyba, że będę mieć "wenę" i bardzo będzie mi się chciało napisać coś nowego - kiedyś często tak miewałem, taką potrzebę napisania czegokolwiek : )

Banan Ostatnio lucas__ pisał "elementem zakrojonych na szeroką skalę działań dywersyjnych była eliminacja webnulla" chyba jednak coś nie wyszło i mamy wielki powrót. Dziękuję za odpowiedź na te kilka pytań.?

Webnull No cóż, postanowiłem ostatnio skupić się na życiu prywatnym i kilkoma projektami kosztem wypowiadania się na forach i blogach. Pracuję aktualnie nad kilkoma projektami m.in. "subget" - wieloplatformowe narzędzie do pobierania napisów filmowych, paczkuję utouch (framework do wykrywania gestów multitouch) do Gentoo Linux oraz kilka mniejszych projektów które pochłaniają czas. Pozdrawiam wszystkich bloggerów i czytelników dobrychprogramów, dziękuję także za pamięć o mnie : )

Na koniec

Przypominam o Głosie Ludu. Mam nadzieję, że będą chętni. Żeby każdy miał szansę jedna osoba może wybierać piątkę wpisów tylko raz. Jeszcze daję wam link do pełnych danych za miesiąc kwiecień.

Ale dziś gorąco. Idę w szklance wody poszukać ochłody, pozdrawiam, Banan =)

Internet
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)