Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)
@BananBlogi na dobrychprogramach - Sierpień (14)

Blogi na dobrychprogramach - Sierpień (14)

04.09.2012 00:22

Po pierwszym dniu szkoły, czas na podsumowanie miesiąca na blogu!

Ogółem

429185

Sierpień w stosunku do lipca ma o na koncie o 20 wpisów mniej, natomiast na stronie głównej wylądowało, w ubiegłym miesiącu tylko o 11 mniej wpisów, niż w lipcu. Liczba blogerów niemal nie uległa zmianie. Oczywiście porównując do poprzednich lat skok jest ogromny.

Niestety prestiż strony głównej maleje, bo coraz łatwiej się tam dostać. Moim zdaniem było kilka wpisów, które nie powinny się jednak tam znaleźć, a były też wpisy ciekawe, zahaczające nieco o tematykę portalu, ale nie dostały się na stronę główną. Wcześniej było trochę inaczej, takie wpisy również trafiały na stronę główną, a te tematycznie poprawne ale merytorycznie "do bani", nie. Niestety nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, może to przez zmianę kadencji na stanowisku "sprawdzacza wpisów"? Oczywiste jest to, że im gorsze wpisy będą trafiały na główną, tym będzie coraz niższy poziom na blogu, bo nie będzie się po co starać. Czy blogerzy się ze mną zgadzają? Proszę redakcję, o wzięcie pod obrady mojej sugestii.

Praktycznie we wszystkich wpisach próbowałem być neutralny, ale tutaj się niestety nie dało. Przykro to mówić ale nie za dobrze ostatnio się dzieje z portalem, musiałem wyrazić swoją opinię w szczególności, że prowadzę to podsumowanie od ponad roku.

Liczba wszystkich komentarzy w sierpniu, w porównaniu do lipca niemal bez zmian. Po raz pierwszy mamy również dane z tego samego okresu w roku ubiegłym, wzrost jest dość spory, bo o ok. tysiąc komentarzy.

429190

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(14/9/2012) - (zestawienie/miesiąc/rok)

429193

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(14/9/2012) - (zestawienie/miesiąc/rok)

niektóre pozycje w tym zestawieniu smucą =(
niektóre pozycje w tym zestawieniu smucą =(

Webnull rzutem na taśmę trafił do zestawienia, obudził się w ostatnim dniu sierpnia, i opublikował 3 wpisy, brawo! =P

Głos Ludu

O co w tym chodzi? Bloger, który chociaż raz w ubiegłym miesiącu został wyróżniony w podsumowaniu tygodnia (news) zgłasza się w komentarzach i tworzy listę pięciu wpisów, które jego zdaniem były najlepsze w trwającym miesiącu (wrześniu). Jeśli w tym miesiącu napisze jakieś wpisy (bądź wpis), ma za zadanie wytypować najlepszy z nich (jeśli było więcej) i go przedstawić na zakończenie. Wszystko w takiej formie jak poniżej (z uzasadnieniem)

Tym razem w komentarzach zgłosił się X.A.N., a oto wybrana przez niego piątka wpisów: (kolejność nieistotna)

1. DP PostTagger - wtyczka do Chrome tagująca wpisy na blogu dobrychprogr...

Wtyczka do chroma numer jeden, która ma oznaczać wpisy potencjalnie marnujące czas . Choć wątpię, że zdoła ona powstrzymać kogokolwiek przed wejściem do wpisu witacza i rozpoczęciem swojego słodkiego narzekania, to dołączam się do tłumu wielbiących wspaniałość tej wtyczki.

2. "Blogger od kuchni" - wywiad z MaXDemage

Wywiad z wielkim-nieprzedwiecznym (znalazł się ktoś w ze starszą datą rejestracji) dobrychprogramów. Bloger, a także ciekawy człowiek. Jednakże od początku wiedziałem, że ktoś produkujący "takie" wpisy musi mieć coś wspólnego z Japonią.

3. Subiektywne porównanie przeglądarek

Dobre porównanie przeglądarek i debiut nowego blogera na głównej. Zaskakująco obiektywne jak na kogoś, kto uważa się za fanboja Opery. Myślę że, nikt kto kliknie w to porównanie nie będzie zawiedziony.

4. Realia dzisiejszego świata internetowego - Wędka i ryba

Całkiem ciekawy tekst, o idei jak najbardziej słusznej. Wiele o nim można się domyśleć z tytułu. Oczywiście nie odbyło się bez "za moich czasów było lepiej...".

5. Inne spojrzenie na "wirtualnych wokalistów" (AKB48 i nieistniejąca ido...

Czy nasi celebryci istnieją? Dokąd zmierzamy? Niezbyt długi tekst, który może wzbudzić w nas zaskoczenie, zadumę. Co prawda wpada on w pewnym miejscu w tematy, których nie lubię, ale to niemienia faktu, że jest zdecydowanie ciekawy.

Jeszcze mój wpis. Stwierdziłem, że w tym miesiącu najlepsza jest jest moja recenzja Xperi Ray. W sumie to długo zastanawiać się nie musiałem.

A według Banana?

Tym razem Głos Ludu był nie wystarczający, bo jednak mimo wszystko znalazło się kilka perełek, o których wspomnę.

Wpis, który na samym początku miesiąca mnie zaskoczył wpis Axlesa "Ciekawe zastosowania naszego smartfona. Część pierwsza - geocaching ". Dzięki niemu dowiedziałem się o bardzo fajnej zabawie, jaką jest geocaching i miałem co robić przez resztę wakacji. Do tego czasu zdążyłem znaleźć już 19 skrzynek i założyć 3 swoje. Chociaż wakacje się skończyły nie zamierzam zaprzestać poszukiwań, ale jednak będzie się to odbywać rzadziej niż na wakacjach. Autorowi składam serdeczne podziękowania i gratulacje, za świetny wpis.

Kolejnym ciekawym wpisem jest tekst redaktora dobrychprogramów Tomka Bryji "A czy Ty sprawdzałeś ostatnio swój rachunek z Orange? ". Tomekb opisuje w nim jak Orange oszukuje na fakturach, nawet redakcje, i to nie za małą kwotę.

Godnym polecenia jest również wpis Webnulla, który stworzył program na systemy Linuxowe, powiadamiający o nowych komentarzach do obserwowanych wpisów. Jego tytuł to "dpnotify - integracja blogów dobrychprogramów z Linuksowym pulpitem " (to skracanie linków też mi się nie podoba).

Nie podarował bym sobie, gdybym nie wspomniał jeszcze o wpisie DjLeo "Inwazja obcych na planetę Brother ". Jest to może trochę odrażająca, lecz bardzo ciekawa i nietypowa historia, powiązana z tematyką portalu, dlatego nie rozumiem dlaczego nie trafiła na główną.

Pozostał mi jeszcze jeden "O tempora, o mores! ... c.d.n.n. " Pangrysa. Interesujący wpis o całej prawdzie... przeczytajcie sami. Wygląda on jak pożegnanie Pangrysa z portalem, mam nadzieję, że to tylko błędne przypuszczenia. Ten wpis również nie trafił na główną, ale tym razem zgodzę się z redakcją, bo nie jest on za bardzo związany z tematyką portalu.

Prócz nie najlepszych wpisów znalazło się kilka bardzo dobrych. Pewnie byłoby jeszcze kilka perełek, ale ja wybrałem te, które według mnie zasługują na wyróżnienie.

Zakończenie

Na koniec jak zwykle zapraszam do zgłaszania się do Głosu Ludu. Poza tym liczę na pełną argumentów dyskusję na poruszone przeze mnie tematy. Pozdrawiam, Banan =)

Internet
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)