Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)
@BananBlogi na dobrychprogramach - Wrzesień (27)

Blogi na dobrychprogramach - Wrzesień (27)

02.10.2013 01:30

Pod ostatnim podsumowaniem łączyliście się ze mną w bólu co do wstawania po 5 rano do szkoły ale nawet nie jest tak źle, bo przecież wystarczy trochę wcześniej pójść spać. Swoją drogą nawet wydaje mi się, że bardziej się wysypiam niż jak miałem na 8 do gimnazjum, a teraz mam na 7 albo 7.50 w zależności od dnia.

Pracownia podstaw informatyki, pracownia urządzeń techniki komputerowej, podstawy sieci, urządzenia techniki komputerowej oraz informatyka każdy z przedmiotów godzinę w tygodniu, a na dokładkę podstawy oprogramowania i urządzeń komputerowych 3 godziny w tygodniu i już chodzenie do szkoły nabiera sensu. Chociaż jest też straszny dzień czyli czwartek, gdzie mamy same ogólne przedmioty ale przychodząc w ten dzień do szkoły tylko myślę - Banan za rok tych lekcji już nie będzie =)

W środę rozwaliliśmy pracownię komputerową, za zgodą nauczycieli i rozłożyliśmy wszelkiej maści podzespoły po całej sali od podłogi po stoły, a ja stanąłem za kamerą. Każda klasa ma w czwartek się jakoś zaprezentować na wieczorku zapoznawczym, a jako że klas pierwszych jest aż 15 (ponad 500 osób - rekord, od kilku lat tylu uczniów nie było w jednym roczniku w tej szkole). Każda z klas na prezentację ma 5 min; wpadłem na pomysł, żeby nagrać filmik najpierw klasa wchodzi do sali dziwne miny i zaczynamy składanie komputerów z porozrzucanych części, przy okazji przedstawiając poszczególne osoby z klasy (mamy 35 osób, z czego 5 dziewczyn). Filmik nagrany, zmontowałem i zobaczymy co z tego wyjdzie - może wygramy.

Oprócz tego, że razem z dwoma kolegami nie byliśmy na trzech lekcjach, bo ktoś to musiał poustawiać, to jeszcze dostaliśmy po 6 z zachowania, a przy okazji braliśmy sobie z lekcji po kilka osób z klasy dlatego wszyscy byli zadowoleni =) Ponadto zostałem klasowym przewodniczącym, a wieczorem tego samego dnia zadzwonił do mnie nauczyciel geografii, który dostał do mnie numer od jednego z keszerów i okazało się, że następnego dnia nie będę miał lekcji, tylko jadę na marsze na orientację do lasu i będę robił za kamerzystę. Rano utargowałem jeszcze, żeby wziąć kogoś z klasy do pomocy - akurat pierwszą lekcję (W-F) miały tylko dziewczyny to pojechałem z koleżanką z klasy. Nagrywaliśmy uczestników marszów w deszcz, biegając po lesie z kamerą i parasolem. Buty całe przemoczone, ale materiał jest. Dwoje uczestników zapadło się w błocie po pas (szkoda, że tego nie nagrałem), a mnie użądliła osa. Następnego dnia jeszcze poszliśmy do kina. Jak dla mnie po prostu świetna szkoła, jednak ten wstęp jest zdecydowanie za długi, bo w końcu to podsumowanie miesiąca na blogu dobrychprogramów =)

Ogółem

Nie da się ukryć, że we wrześniu na blogu było jak na łące. Kilka źdźbeł trawy kołysało się przy lekkich podmuchach wiatru i w zasadzie to tyle. We wrześniu 2013 było o 21 wpisów mniej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Dopiero porównując poprzedni miesiąc do września 2011 mamy wzrost o 6 wpisów. Ale sekundka przecież wrzesień 2011 był dwa lata temu...

Porównując wrzesień z poprzedzającym go sierpniem tego roku można zauważyć jeszcze większą przepaść. W sierpniu było 186 wpisów czyli o 54 więcej od września. Natomiast co do wpisów, które trafiły na stronę główną to nawet liczby sprzed dwóch lat są większe od tych z ubiegłego miesiąca. Czyli we wrześniu było na stronie głównej o 21 wpisów mniej od września 2012 oraz o 10 wpisów mniej od września 2011. Natomiast porównując sierpień z wrześniem bieżącego roku to mamy różnicę o 52 wpisy na plus dla sierpnia (strona główna bloga).

We wrześniu również liczba blogerów publikujących wpisy była mniejsza, w porównaniu do sierpnia swoje wpisy opublikowało o 11 osób mniej. Jeśli chcemy porównywać wrzesień 2013 z analogicznym okresem w latach ubiegłych to mamy tutaj spadek liczby blogerów w stosunku do września 2012 roku o 9 osób oraz wzrost o 6 blogerów, porównując do września 2011.

W tabeli pojawiła się również nowa pozycja czyli wpisy na stronie głównej portalu. Gdy została udostępniona dla wszystkich użytkowników nowa wersja portalu to pojawiła się opcja promowania najlepszych wpisów na blogu w kafelkach na stronie głównej lub po prostu pomiędzy newsami pojawiał się wyróżniony wpis. Promowane wpisy wybiera redakcja, a nie moderatorzy bloga ale jako, że jest to nowość to nie mogę jak na razie porównać tych danych z innymi miesiącami.

484901

Porównałem liczbę komentarzy pod wszystkimi wpisami we wrześniu z liczbą komentarzy w sierpniu... We wrześniu było niemal dwa razy mniej komentarzy niż w sierpniu. Dokładnie było 2243 wszystkich komentarzy, a w sierpniu było o 1753 więcej. Bardzo podobna liczba komentarzy do września bieżącego roku występowała we wrześniu 2011 i było to 2166 komentarzy czyli różnica 77, a nie zapominajmy porównuję dane z ubiegłego miesiąca z danymi ze września 2011.

484903

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(27/10/2013) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Liczba wpisów na jednego blogera nie jest powalająca ale jako, że doszła strona główna portalu to zmienia się sposób segregacji w tabeli. Na pierwsze miejsce trafia osoba z największą liczbą wszystkich wpisów w danym miesiącu. Jeśli kilku blogerów jest egzekwo na danym miejscu to o wysokości w tabeli decyduje najpierw liczba wpisów na stronie głównej bloga, jeśli jest taka sama to następnie ile wpisów trafiło na stronę główną portalu, później liczba wszystkich komentarzy, a na końcu po prostu alfabet co do nicku blogerów. Oczywiście nadal jeśli dany bloger napisał wystarczającą liczbę wpisów, żeby dostać się do zestawienia ale żaden z wpisów nie trafił na stronę główną portalu to zostaje wykluczony z zestawienia. Tak stało się również i tym razem - przykro mi Zbigniew2003 =|

484907

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(27/10/2013) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Jak można zauważyć na poniższym zestawieniu, aż 5 wpisów, które trafiły do TOP 10 według liczby komentarzy to wpisy promowane na stronie głównej portalu. Oczywiście redakcji nie wliczałem do tej piątki.

Tym razem nie trzeba było mieć jakoś szczególnie wielu komentarzy, żeby znaleźć się w tabelce ale jak już wcześniej wspominałem liczba komentarzy spadła o niemal połowę. Drugie miejsce zajmują egzekwo lucas__ i Scorpions.B, a na pierwszym miejscu z liczbą 96 komentarzy wpis blogera cyryllo. Jednak wracając do Scorpions.B to ciężko nie zauważyć, że postarał się w tym miesiącu. Pierwsze miejsce w pierwszej trójce blogerów według liczby wpisów oraz 3 wpisy w TOP 10 według komentarzy to dość sporo. Na dodatek 3 wpisy wyróżnione na stronie głównej portalu. Gratulacje i oby tak dalej =)

484912

Wpisy na stronie głównej portalu posortowane według liczby komentarzy

Jak na razie wszystkich wpisów wyróżnionych na stronie głównej portalu było 23 dlatego zamieszczam pełną listę posortowaną według liczby komentarzy. Gratulacje należą się macminikowi, którego aż 4 wpisy trafiły na główną portalu.

484915

W przyszłości albo będę robił z tego nowe zestawienie, albo z tych wpisów będę wybierał w jakiś sposób najlepsze wpisy coś jak Głos Ludu tylko nowy inny ale jeszcze się zastanowię i liczę na Wasze komentarze.

Na zakończenie

Kończąc to podsumowanie chciałbym prosić redakcję o jakąkolwiek informację co do konkursu o Office 365. Konkurs zakończył się w lipcu, a żadnej notki o tym informującej nie było. Konkurs nie został rozstrzygnięty i tak na prawdę nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie, bo może być tak jak stało się z nagradzaniem blogerów - niby jest, a nie ma. Dlatego liczę chociaż na informację, bądź rozstrzygnięcie konkursu.

Chyba jednak tym razem nie wyśpię się, jutro trzeba o 5.30 wstać, a ja tu wpisy popełniam późną porą. Pozdrawiam, Banan =)

Internet
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)