Blog (56)
Komentarze (624)
Recenzje (0)
@CebulaWładza dla ludu - zmiany na blogu

Władza dla ludu - zmiany na blogu

12.11.2012 16:26

„Władza dla ludu”, w skrócie można powiedzieć, że pod takim hasłem toczyła się dyskusja o blogu portalowym przy okazji ostatniego podsumowania blogów w aktualnościach. Obiecałem, że "władzę" oddamy, a konkrety pojawią się na blogu do końca tygodnia, nie do końca się udało. Choć w sumie nie pisałem, do końca którego tygodnia ;) Przeciągnęło się, bo z władzą rozstać się trudno ;)

W dyskusji, o której mowa pojawiło się kilka wątków. Oczekujecie zmian związanych z prezentacją wpisów na głównej stronie bloga, łatwiejszego dostępu do wpisów, które na głównej stronie się nie znalazły, czy agregacji tematycznej wpisów. Kluczowe jednak dla Was jest aby o pojawianiu się wpisów na głównej stronie bloga nie decydowała tylko redakcja. To główne wnioski.

Istotnych zmian w wyglądzie i funkcjonalności strony głównej w najbliższych tygodniach nie będzie, pojawią się one wraz z nowym wyglądem portalu, wówczas poprawi się zarówno przejrzystość jak i ergonomia docierania do interesujących nas treści. Obecnie zamrażamy istotne zmiany w tym zakresie. Planujemy jednak, jeszcze przed nadejściem zmian przełomowych, wprowadzenie agregacji. Oczywiście również obecnie za pomocą „popularnych tematów” można dotrzeć do wpisów, które traktują o zagadnieniach nas interesujących. Te najgorętsze zostaną jednak dodatkowo wyeksponowane.

435536

Wróćmy jednak do tematu zasadniczego, „władza dla ludu” ;) Jest wiele możliwości przekazywania uprawnień Czytelnikom. Postanowiliśmy na początek, zaproponować rozwiązanie polegające na wytypowaniu spośród Was moderatorów, którzy będą dzielić i rządzić. Jeśli to rozwiązanie będzie funkcjonowało tak jak byście sobie tego życzyli pozostaniemy przy nim, ewentualnie zależnie od potrzeb je ulepszymy. Jeśli się nie sprawdzi wprowadzimy inne.

Chcemy więc wytypować na początek 5 osób spośród Was, będą one mogły zatwierdzać wpisy na główną stroną i dokonywać podstawowych poprawek związanych z wymaganiami publikacji na głównej stronie (chodzi o dostosowanie formy do wymagań nagłówka) .

Chętnych, którzy chcieliby podjąć się tego, naprawdę trudnego, zadania prosimy o zgłaszanie się mailowo na adres: blog@dobreprogramy.pl. Oczywiście zapraszamy Tych, którzy wykazali się już aktywnością na blogu. Nie wymagamy CV ;)

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)