Blog (16)
Komentarze (3.1k)
Recenzje (3)

GENESIS Krypton 770 — świetna myszka nie tylko dla gracza!

Strona główna@DimatheusGENESIS Krypton 770 — świetna myszka nie tylko dla gracza!
26.08.2018 02:34

Hot Zlot to naprawdę fantastyczna impreza. Nie tylko dlatego, że dzięki niej można w realnym świecie poznać wielu fantastycznych ludzi, wymienić się z nimi poglądami, poznać Redakcję i portal "od kuchni" czy po prostu rozmawiać z najwytrwalszymi zlotowiczami przez całą noc... Czasami nawet do wschodu słońca. To także możliwość zapoznania się z najnowszym sprzętem dzięki obecności sponsorów i prelegentów, którzy najczęściej przyjeżdżają z całymi samochodami nowinek technicznych.

Chłopaki z Genesis pakują sprzęt po zlocie do samochodu.
Chłopaki z Genesis pakują sprzęt po zlocie do samochodu.

Większość takich sprzętów - na przykład mocne laptopy gamingowe, peryferia dla graczy, wygodne fotele czy różnorakie urządzenia sieciowe - można ostro potestować w czasie zlotu. Jednakże niektóre z nich trafiają do rąk zlotowiczów już na dobre. I tak było w moim przypadku z myszką GENESIS Krypton 770.

bEjbeMbr

Oczywiście, należy się tutaj słowo wyjaśnienia. W losowaniu nagród, które jest niepisanym acz stałym punktem Hot Zlotów, poszczęściło mi się i otrzymałem Intel Optane Memory w wersji 16GB. Drugą identyczną sztukę otrzymałem za zajęcie - razem z drużyną Pieczary - pierwszego miejsca w rozgrywkach piłki siatkowej w drugim dniu imprezy. Skąd więc myszka? Bardzo proste - od innego uczestnika zlotu, który to sam zaproponował wymianę Optane'a na myszkę gamingową. I dzięki temu zabiegowi nie dość, że mogę popełnić ten oto wpis, to jeszcze korzystać z naprawę fajnego urządzenia.

Specyfikacja sprzętowa

Na szybko charakteryzując urządzenie, nie można powstrzymać się, by nie zacytować za producentem:

Mysz optyczna Krypton 770 to zabójcza broń w ręku każdego wytrawnego gamera.
bEjbeMbx

Faktycznie, patrząc na specyfikację widzimy, że urządzenie wyposażono w jeden z najlepszych sensorów na świecie. Dodano do niego zaawansowane oprogramowanie, a wizualnie, głównie dzięki podświetleniu RGB, podkreślono efektowny design. Jak wygląda to od strony technicznej? Zerknijmy na specyfikację.

[list][item]Sensor: PMW 3360,[/item][item]Rozdzielczość: 100 - 12 000 DPI,[/item][item]Maksymalna szybkość przetwarzania danych: 12 000 FPS,[/item][item]Maksymalna akceleracja: 50 g, [/item][item]Maksymalna szybkość śledzenia: 250 ips, [/item][item]Szybkość raportowania: 125 - 1 000 Hz, [/item][item]Liczba przycisków: 7,[/item][item]Długość kabla: 180 cm,[/item][item]Wymiary: 130 x 69 x 43 mm,[/item][item]Waga: 95 g,[/item][item]Podświetlenie: RGB,[/item][item]Oprogramowanie: Tak,[/item][item]Wbudowana pamięć: Tak, [/item][item]Przełączniki: OMRON,[/item][item]Dodatkowe funkcje: 6 stopniowy DPI Switch, gumowe wykończenie boków, szybkie ślizgacze.

[/item][/list]

Genesis Krypton 770 (źródło: oficjalna strona producenta)
Genesis Krypton 770 (źródło: oficjalna strona producenta)

Sercem każdej profesjonalnej myszy jest oczywiście sensor optyczny. Kryptona 770 wyposażono w sensor PMW 3360 marki PixArt. Jego spore możliwości pozwalają na bardzo dobrą precyzję oraz szybkość i płynność działania, praktycznie na każdej możliwej powierzchni. Umieszczone tuż za scroll-em przyciski DPI Switch pozwalają na szybką zmianę rozdzielczości i wybór jednego z 6 poziomów DPI, który możemy dowolnie zdefiniować, a dodatkowo nadać własną kolorystykę podświetlenia, które informuje o konkretnie wybranym profilu. W myszy zastosowano przełączniki OMRON, które oferują aż do 20 milionów kliknięć. Mam więc nadzieję, że problem niedziałających przycisków takiej myszki zbyt szybko nie dosięgnie.

Wygląd i wizualny design

RGB Prismo Effect to podświetlenie, które dodaje myszy Krypton 770 uroku i gamingowego wyglądu. Zgodnie z zasadą, że:

bEjbeMby
dla gracza wszystko musi przede wszystkim ładnie świecić! :)

Użytkownik może wybierać - uwaga! - spośród 16 milionów barw. Możemy też ustawić odpowiedni kolor pod każdy poziom DPI, z jakiego korzystamy. Dodatkowo istnieje możliwość przypisywania barw do poszczególnych diod oraz wybór jednego z 11 zaprogramowanych efektów świetlnych, między innymi:

  • Prismo effect,
  • Stready,
  • Breathing,
  • Tail,
  • Neon
  • i inne.

Co ważne. gdy podświetlenie nie jest nam potrzebne, możemy je po prostu wyłączyć, korzystając z dwunastego efektu, opisanego jako None. :)

Genesis Krypton 770 (źródło: oficjalna strona producenta)
Genesis Krypton 770 (źródło: oficjalna strona producenta)

Ergonomia i kształt

Tak, zdecydowanie Genesis Krypton 770 jest myszką ergonomiczną. Wielkość i waga myszki pozwala na pewny chwyt, szczególnie w przypadku osób posiadających dłoń większych rozmiarów. Odpowiednie wyprofilowanie powoduje, że nawet po kilku godzinach rozrywki czy pracy z pomocą myszki nie czuje się zmęczenia dłoni. Komfort przy korzystaniu zapewniają także przyjemne gumowe wykończenia boków.

Genesis Krypton 770 (źródło: oficjalna strona producenta)
Genesis Krypton 770 (źródło: oficjalna strona producenta)

Na plus na pewno należy zaliczyć także zastosowanie dużych i bardzo szybkich ślizgaczy, których zapasowy komplet dodano w zestawie. Samego "gryzonia" wykonano z materiałów, które przy użytkowaniu sprawiają wrażenie naprawdę trwałych, zaś obrazu pozytywnych wrażeń dopełnia na przykład zastosowany nylonowy oplot przewodu USB.

Oprogramowanie

Sprzęt to jedno. Zaawansowane oprogramowanie jest równie niezbędne, jeśli mamy do czynienia ze sprzętem dla graczy. Niewielkie (instalator waży niespełna 2 MB) i lekkie dedykowane oprogramowanie pozwala między innymi na:

bEjbeMbz
  • przypisywanie dowolnych funkcji do każdego z 7 przycisków myszy,
  • wybór profilu i wykonywanie operacji na profilach (eksport/import, edycja),
  • wybór kolorystyki i efektów RGB,
  • definiowanie parametrów działania myszy.

Wspomniane powyżej przypisanie funkcji do poszczególnych klawiszy pozwala także na wybór funkcji sterowania multimediami, uruchamianie wybranych aplikacji, dowolnej kombinacji klawiszy czy makr. Dodatkowo, dzięki wbudowanej w mysz pamięci, możemy zapisać nasze ustawienia i korzystać z nich nawet, gdy podłączymy urządzenie do innego komputera.

Genesis Krypton 770 Gaming Software
Genesis Krypton 770 Gaming Software

Podsumowanie

Mysz Genesis Krypton 770 kupimy za jakieś 160 - 170 złotych. Za cenę tą otrzymujemy myszkę, która działa bardzo precyzyjnie, szybko i płynnie. Mysz, której kształt przypadnie do gustu sporej rzeszy użytkowników (nie tylko graczy), a wygląd spodoba się każdemu, kto lubi świecące, kolorowe światełka. :) Dodatkowo do każdej myszy Krypton 770 producent dodaje Ninja Wallet Card.

Ninja Wallet Card (źródło: oficjalna strona producenta)
Ninja Wallet Card (źródło: oficjalna strona producenta)

Jak widać jest to niewielki gadżet, a jednocześnie bardzo praktyczne narzędzie, które przyda się w kryzysowych sytuacjach.

bEjbeMbA
Otwieracz do puszek, butelek, śrubokręt, nóż do papieru to tylko niektóre z aż 18 funkcji tego niezwykłego gadżetu.

Pytanie zatem, czy za wspomnianą cenę jest to dobry i opłacalny zakup dla pasjonata gier? Odpowiem przewrotnie i bardzo subiektywnie:

Mnie się podoba! :)

PS. Tak, zgadza się - wspomnianym na wstępie zlotowiczem, skłonnym i zwartym do skutecznej i sprawnej wymiany gadżetów, był nie kto inny jak właśnie Pangrys. :) Dzięki!

Grafiki myszki zaczerpnięto z oficjalnej galerii producenta dostępnej pod adresem: http://genesis-zone.com/pl/product/krypton-770-mysz-dla-graczy/

bEjbeMcn