Blog (8)
Komentarze (166)
Recenzje (1)
@EruSARDU - kilka AV na LiveCD i nie tylko bądź na Pendrive

SARDU - kilka AV na LiveCD i nie tylko bądź na Pendrive

07.11.2010 20:51, aktualizacja: 08.11.2010 16:20

SARDU (czyli skrót od "Shardana Antivirus Rescue Disk Utility") jest darmową aplikacją za pomocą której można stworzyć multi-bootowalną płytę CD/DVD oraz Pendrive.

Dzięki SARDU na 1 płycie można zamieścić kilka antywirusów dostępnych w formie Rescue CD, zestaw narzędzi, najpopularniejsze dystrybucje Linux'a, środowisko Windows PE oraz Dyski ratunkowe (recovery disks).

Po ściągnięciu SARDU mamy prosty interfejs z podziałem na zakładki: 1. Antivirus - tutaj mamy możliwość podglądu jakie AV wybraliśmy oraz po naciśnięciu na nazwę dowolnego AV na liście zostajemy przekierowani do strony z której możemy dany program pobrać 2. Narzędzia - tutaj analogicznie j.w mamy listę narzędzi i po naciśnięciu na nazwę danego narzędzia zostajemy przekierowani do strony z której możemy dane narzędzie pobrać 3. Linux - tutaj analogicznie j.w mamy listę z dystrybucjami Linux'a i po naciśnięciu na nazwę danej dystrybucji zostajemy przekierowani do strony z której możemy daną dystrybucję pobrać 4. PE - tutaj analogicznie j.w mamy listę środowisk PE oraz dyskór ratunkowych i po naciśnięciu na nazwę danego środowiska i dysku ratunkowego zostajemy przekierowani do strony z której możemy dane środowisko i dysk ratunkowy pobrać

W pasku menu programu mamy do wyboru: 1. Plik - i kilka opcji do wyboru 2. USB (Pendrve) - i kilka opcji do wyboru 3. Język - do wyboru kilka języków w tym polski

Tak jak wcześniej wspomniałem programy AV i inne dodatki trzeba pobrać ze stron do których SARDU nas odsyła. Po pobraniu AV w postaci obrazów .iso należy je umieścić w podfolderze ISO w folderze do którego rozpakowaliśmy SARDU:

373554

Po pobraniu i umieszczeniu obrazów .iso programów AV SARDU zaznacza w zakładce Antivirus które programy już ściągnęliśmy:

373556

Podobnie sprawa ma się w przypadku innych dodatków.

Teraz starczy tylko nacisnąć na przycisk "Utwórz ISO" bądź "Samostartujący USB" (w zależności kto co lubi) i program sam wszystko zrobi. Jako że ja wybrałem "Utwórz ISO" to zostaje stworzony obraz .iso który trzeba tylko nagrać dowolnym programem oferującym nagrywanie obrazów i to by było na tyle:

373559

No i teraz można iść walczyć z malware ;)

Strona programu: http://www.sarducd.it/

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)