Blog (169)
Komentarze (5.3k)
Recenzje (1)

Nie wyobrażam sobie życia bez tabletu!

Strona główna@januszekNie wyobrażam sobie życia bez tabletu!
17.02.2014 13:49

Dziś rano, przy bułeczce i kawie, przeczytałem manifest Manka-88 o tym, że tablet nie jest mu w ogóle potrzebny.

Czytałem ten tekst na tablecie więc od razu uderzyła mnie absurdalność założeń. Maniek zaczyna od potężnego argumentu: „kiedyś tego nie było i ludzie jakoś żyli”. Rozejrzałem się po kuchni, w której siedziałem: lodówka – kiedyś tego nie było a ludzie jakoś żyli; kuchenka gazowa – kiedyś tego nie było i ludzie jakoś żyli; zmywarka – sam mam od niedawna i jakoś wcześniej udawało mi się z tym żyć. Gdyby dziś ktoś chciałby pozbawić mnie zmywarki - jestem pewny, że broniłbym jej bardziej niż niepodległości. Gdyby jednak postawiono mnie przed wyborem zmywarka albo iPad – miałbym bardzo twardy orzech do zgryzienia...

Fakt, że Maniek nie ma rodziny (w sensie żona, dziecko) działa tu na plus bo w modelu rodzinnym „2+1” - jeden tablet to stanowczo za mało. Opis swojego zwykłego dnia jaki przedstawił Maniek nie jest dla mnie argumentem przeciwko tabletom. Przypomniała mi się droga do pracy z filmu "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz". Przerwałem więc na chwilę czytanie i odnalazłem (nadal jednak korzystając z tabletu) ten fragment na You Tube:

Podsumowując Mańkową argumentację – nie posiadanie tabletu nie jest rozwiązaniem problemu zbyt małej ilości wolnego czasu.

bEIOXsHX

Każdy posiadacz i używacz* tabletu (podkreślam, że chodzi o tablet a nie o urządzenie tabletopodobne o wyglądzie tabletu) wie, że tablet nie jest urządzeniem które zapewnia „funkcjonalność komputera, w każdym miejscu i w każdej chwili". To może banał ale w rzeczywistości tablety mają funkcjonalność tabletów. Użyteczność tych urządzeń zależy od jakości dostępnego połączenia z Internetem, zainstalowanych aplikacji oraz jak dobrze tego wszystkiego potrafi używać użytkownik. Maniek wymienił jedno tylko zastosowanie: chciałby nosić tablet przy sobie. To jednak nie jest Colt Navy model 1851...

Colt Navy 51 Squarebeck (fotka z Wikimedia Commons)
Colt Navy 51 Squarebeck (fotka z Wikimedia Commons)

Na koniec kilka słów podsumowania. Nie wyobrażam sobie powrotu do rzeczywistości „z przed używania tabletu”, tak samo jak nie chciałbym zostać pozbawionym pralki, kuchenki albo zmywarki.

* używacz - tu: totalny użytkownik

Udostępnij:
bEIOXsIT