Blog (332)
Komentarze (2.3k)
Recenzje (17)

Nokia N9 tips & tricks cz. 50 — ręczna regulacja poziomu podświetlenia ekranu

Strona główna@KrogulecNokia N9 tips & tricks cz. 50 — ręczna regulacja poziomu podświetlenia ekranu
22.09.2012 15:58

Za sprawą wbudowanego czujnika oświetlenia zewnętrznego, natężenie podświetlenia ekranu w Nokii N9 regulowane jest automatycznie, w zależności od aktualnych warunków oświetleniowych. W menu Ustawienia mamy co prawda potencjometr jasności, ale służy on do ustawienia zakresu (średniego poziomu jasności), aktualne natężenie podświetlenia w dalszym ciągu będzie zaś regulowane automatycznie.

W komentarzach na blogu kilkukrotnie przewinęły się pytania czy jest możliwość wyłączenia czujnika oświetlenia w celu całkowicie ręcznej regulacji poziomu oświetlenia ekranu. Naturalnie jest na to sposób, poniżej szczegóły.

95866
95867

Niezbędny będzie Terminal i jakiś prosty edytor tekstowy np. Nano. Uruchamiamy Terminal i wpisujemy:

devel-su
Password: rootme
cp /etc/mce/mce.ini /home/user/MyDocs/mce.bac
nano /etc/mce/mce.ini

Uwaga: Podczas wpisywania hasła litery nie pojawiają się na ekranie

Po wpisaniu ostatniego polecenia, na ekranie wyświetli się nam plik konfiguracyjny, który musimy wyedytować. W sekcji [Modules] przechodzimy do wiersza Modules= odnajdujemy frazę:

filter-brightness-als

i zamieniamy ją na:

filter-brightness-simple

Na koniec zapisujemy zmieniony plik kombinacją Ctrl+O, potwierdzamy Enterem i wychodzimy Ctrl+X, zamykamy Terminal, restratujemy telefon i gotowe!

Jeżeli chcielibyście przywrócić fabryczne ustawienia wystarczy powtórzyć procedurę zamieniajac ponownie filter-brightness-simple na filter-brightness-als.

Udostępnij:
Komentarze (13)