Blog (335)
Komentarze (2.4k)
Recenzje (17)
@KrogulecUpdate PR 1.2 coraz bliżej, wkrótce publiczna beta dla deweloperów

Update PR 1.2 coraz bliżej, wkrótce publiczna beta dla deweloperów

16.01.2012 19:35, aktualizacja: 18.01.2012 01:38

Na blogu Santtu Ahonena — product managera w Nokii odpowiedzialnego za natywne narzędzia dla MeeGo, pojawiła się dziś bardzo ciekawa notka. Jest nią zapowiedź publicznego udostępnienia bety systemu MeeGo 1.2 Harmattan w wersji PR 1.2.

Informacja ta kierowana jest do deweloperów tworzących aplikacje dla MeeGo, którzy posiadają Nokię N950. To model nieoferowany w sprzedaży, udostępniony w ograniczonej liczbie egzemplarzy deweloperom i członkom społeczności zaangażowanym w przenoszenie aplikacji z innych platform. Udostępnienie bety systemu w wersji PR 1.2 ma dać im czas na sprawdzenie czy stworzone przez nich aplikacje będą poprawnie pracować na systemie po aktualizacji. Przypomnę, że dojdzie tu m.in. do zmiany sposobu wyświetlania czcionek systemowych (większa interlinia, zwiększone domyślne odstępy). Będzie też wiele innych nowości, o których pisałem w połowie grudnia i kilka dni temu.

Uprzedzając pytania, niestety posiadacze Nokii N9 nie będą mogli przetestować tego update'u. Niemniej jednak i tak jest to pozytywny sygnał widać bowiem, że prace nad wersją PR 1.2 zostały już praktycznie zakończone. Jeżeli tylko betatesterzy nie odkryją jakichś krytycznych błędów, aktualizacja powinna w przeciągu kilku tygodni zostać finalnie wydana dla Nokii N950, a później przyjdzie czas i na Nokię N9. Nadal za wcześnie jednak aby spekulować nad konkretnymi datami.

Swoją drogą szkoda, że Finowie nie zdecydowali się jednak na wprowadzenie N950 do sprzedaży, to połączenie modeli N900 i E7 wyszło im znakomicie. Nie żebym wolał coś takiego zamiast N9-tki, ale wielu osobom wydaje się, że nie mogą się obyć bez fizycznej klawiatury (też się kiedyś zaliczałem do tej grupy ;)

OprogramowanieTelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)