Blog (55)
Komentarze (990)
Recenzje (1)

Na ma rzeczy idealnych - Android

@kubutNa ma rzeczy idealnych - Android21.04.2012 15:25

Tak, wiem, że wpisów o Androidzie ostatnio było na pęczki. Postaram się jednak nie dublować rzeczy opisanych przez innych, bo nie o to chodzi na blogu. Zanim przejdę do faktycznego wpisu, chciałbym zaznaczyć, ze jako tako jestem zadowolony z Androida, jednak jak napisałem w tytule - nie ma rzeczy idealnych. Jest w tym systemie parę rzeczy które mnie denerwują i dziś chciałbym trochę na nie ponarzekać. Dodam, że wpis tyczy się wersji 2.3, czyli obecnie najpopularniejszej wersji systemu.

No wycisz się!

Chyba najbardziej dotkliwą rzeczą jest dla mnie fakt, że wyciszenie telefonu nie wpływa na głośność multimediów. Siedzę sobie na nudnej lekcji, chcę włączyć grę...ale nie mogę, bo muzyka z gry mnie zdemaskuje!

414264

Na nic fakt, że telefon mam wyciszony - twórcy Androida założyli, że w sytuacji w której przeszkadzałby mi dzwonek telefonu, dźwięki aplikacji przeszkadzały mi nie będą. Jedyne rozwiązanie funkcjami samego systemu jakie znalazłem, to możliwość ręcznego ustawienia poziomów głośności w ustawieniach telefonu - ale komu by się chciało? Na szczęście z pomocą przyszła mi aplikacja RealSilent, która automatycznie wycisza multimedia, gdy wyciszamy telefon

No zamknij się!

Kolejną irytującym faktem, jest brak jakiegoś porządnego menagera otwartych aplikacji, czy task killera. Co prawda w gąszczu ustawień znajdziemy spis uruchomionych procesów, jednak "zabicie" procesu w tamtym miejscu nie jest ani wygodne, ani skuteczne. Jak wiadomo w Androidzie sporo aplikacji jest uruchomionych, nawet po wyjściu z nich, co ciągnie baterię i pamięć, dlatego staram się zabijać procesy po każdym uruchomieniu Opery czy jakiejś gry. Tutaj z pomocą przyszedł mi ZDbox, który właściwie jest kombajnem do zarządzania telefonem, w tym posiada dość sprawnego task killera

92785
92786

SMS

Denerwuje mnie także obsługa sms w tym systemie. O ile z reguły podział sms na wątki jest w miarę wygodny, to czasem jednak chciałbym przejrzeć wiadomości po kolei, niezależnie od rozmówcy. Częściowo pomaga w tym Timescape który Sony (wtedy jeszcze Ericsson) dorzucił w gratisie do systemu, jednak nie powiem żeby była to wygodna (choć ładna) forma prezentacji sms. Szkoda, że pokazuje jedynie odebrane sms.

414273

Podobną bolączką jest dla mnie niemożność zbiorowego usuwania sms. Możemy usunąć cały wątek, lub sms pojedynczo.

Help!

Dodatkowo męczą mnie 2 kwestie, także związane z wiadomościami. Pierwszą jest fakt, że czasami sms same odznaczają mi się jako przeczytane. Mimo, że nie wchodziłem w wiadomości, zaraz po otrzymaniu znika mi powiadomienie na górnym pasku. Momentami jest na odwrót-mimo że przeczytam sms, powiadomienie na górze nie znika. Drugim problemem jest fakt nakładania się na siebie otwartych wiadomości. Już tłumacze o co chodzi: gdy kilka razy wejdę w wiadomość i wyjdę od razu do pulpitu (środkowym przyciskiem telefonu), to później wchodząc w aplikację wiadomości automatycznie otwiera mi się ostatnio czytana rozmowa. Problem rodzi się gdy chcę napisać sms do kogoś innego - wtedy muszę wielokrotnie zamykać rozmowę strzałką wstecz. Czasami jest ona jakby otwarta po 20 razy, i zamknięcie jednej, pokazuje dokładnie tą samą, otwartą drugi raz, pod spodem. Ktoś z Was spotkał się z takim problemem, albo ma pomysł co może być przyczyną? Czy po prostu "ten typ tak ma"?

OprogramowanieTelefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)