Blog (750)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)

Natec Gaur — ostatni z serii przystępnych cenowo plecaków dla informatyka

@lordjahuNatec Gaur — ostatni z serii przystępnych cenowo plecaków dla informatyka
01.07.2018 19:15

W niedawnych wpisach podzieliłem się z wami swoimi odczuciami, związanymi z użytkowaniem tanich plecaków marki Natec - Zebu i Vicuna. Jak można się było domyśleć nieco odstawały one swoją jakością oraz wykonaniem od średnio półkowych modeli, ale ich największą zaletą była niska cena i dostępność. Również z racji tego iż wpisy dotyczące budżetowych modeli plecaków nie cieszą się wśród czytelników popularnością, postanowiłem zakończyć serię, ostatnią recenzją modelu Gaur.

Mono-chromatyczna kolorystyka

To co wyróżnia ten plecak na tle wcześniej recenzowanych modeli to kolorystyka. Ta została utrzymana w odcieniach monochromatycznych z drobnymi czerwonymi elementami zdobiącymi zamki. Od spodu mamy do czynienia ze srebrnym kolorem wpadającym w czerń.

655387

Plecak został podzielony na 2 główne komory oraz jedną dodatkową, pełniącą specjalną funkcję. Na froncie znajduje się mała pozioma kieszonka do której możemy włożyć drobnicę w postaci kluczy, portfela lub myszki komputerowej. W jej środku znajdziemy w woreczku foliowym zapasowe sznureczki koloru czarnego, które w razie przetarcia tych czerwonych będziemy mogli wymienić.

655389

W środkowej komorze oddano do naszej dyspozycji masę przegródek i kilka kieszonek na pomniejsze akcesoria. Możemy ją otworzyć tylko do połowy, co może rodzić problemy podczas wkładania ciężkich sprzętów. Na ściance zewnętrznej zamontowano dwie luźne kieszonki oraz jedną podłużną którą możemy zapiąć na zamek.

655391

Po drugiej stronie natomiast, znajdują się dwie komory wewnętrzne z paskiem na rzep. W jednej z nich zmieścimy 15 lub 17 calowego laptopa, a w drugiej tablet do maks. 11 cali. Na górze plecaka zamontowano materiałową rączkę ułatwiającą przenoszenie a szelki zostały wzmocnione dodatkową pianką, zmniejszając dyskomfort podczas noszenia ciężkich przedmiotów.

655393

Dodatkowo na tylnej ściance zainstalowano cztery siateczkowate elementy, odpowiedzialne za odprowadzanie potu na zewnątrz plecaka i niwelując przyklejenie się materiału do gołej skóry / koszulki. Na wysokości pośladków znajduje się dodatkowa komora zamykana od góry oraz od dołu na zamek i możliwe jest w niej trzymanie drobniejszych przedmiotów.

655395

Specyfikacja techniczna

  • Materiał - nylon
  • Rozmiar laptopa - do 17 cali
  • Kolor - czarny / szary
  • Wymiary - 31 x 10 x 45 cm

Użytkowanie w praktyce

Korzystanie z tego plecaka niczym nie odbiega od wspomnianych wcześniej modeli. Duża ilość przegródek i wytrzymałość plecaka (udźwig do ok 20 kg), pozwala na przenoszenie sporej ilości puszek z piwem lub zgrabnego zestawu grillowego. Oczywiście możemy w nim pomieścić masę elektroniki użytkowej a dla chcącego - nawet mini-tower tu wejdzie.

655400

Z całej trójki, to właśnie ten plecak wzbudził moje największe zainteresowanie gdyż oferuje najwięcej za wciąż dobrą i przystępną cenę. Na dzień dzisiejszy to tylko 70zł. Być może w tej cenie można znaleźć coś bardziej na topie, ale pod względem wykonania ciężko wybić się z takiej niszy modeli ubieralnych.

SprzętTelefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)