Blog (295)
Komentarze (1.6k)
Recenzje (0)
@luqassKrótki wpis o Facebooku

Krótki wpis o Facebooku

25.04.2011 22:14, aktualizacja: 21.05.2013 08:36

Ostatnio sporo można poczytać o tym jakim zagrożeniem jest korzystanie z największego, najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie. Mowa oczywiście o nie sławnym Facebooku, który ostatnio stał się bardzo modny.

Pożeracz czasu Częstym argumentem wytaczanym przeciw Facebookowi jest to że uzależnia. Nie zrozumiałe jest dla mnie to że najwięcej do powiedzenia na ten temat mają osoby które same spędzają przed komputerem 8 i więcej godzin. Osobiście nie wiem jakie to ma znaczenie czy ktoś spędza 8 godzin dziennie na jednej stronie, czy kilku/kilkunastu. Żyjemy w czasach w których jesteśmy nierozerwalnie związani z komputerem, a kierunek w którym rozwija się technologia sprawia że związek ten z każdą kolejną generacją urządzeń mobilnych staje się coraz silniejszy. Kiedyś była modna nagonka na telewizor, potem komputer, internet a teraz na Facebooka- temat rzeka.

383533

Facebook nie dba o bezpieczeństwo Jakiś czas temu można było spotkać się w internecie z informacją o tym że firma Sophos Naked Security wystosowała list otwarty do społecznościowego giganta, wzywając go do poprawienia bezpieczeństwa swojego serwisu. Sama firma Sophos zaproponowała w swoim liście trzypunktowy plan bezpieczeństwa: #1 Domyślna prywatność #2 Sprawdzeni developerzy aplikacji #3 HTTPS do wszystkiego.

Już następnego dnia FB wprowadził nowe zabezpieczenia profili. Między innymi serwis wykorzysta do poprawy bezpieczeństwa informacje o wszystkich urządzeniach, za pomocą których logujemy się do portalu. W przypadku kiedy zostanie wykryta próba logowania z nowej maszyny, system poprosi o wpisanie specjalnego kodu autoryzacji, może też zadać pytanie weryfikacyjne: data urodzin, pierwszy pocałunek (???). Dzięki temu nawet jeśli ktoś wejdzie w posiadanie naszego super tajnego hasła (qwe123) do naszej strony Facebookowej się nie dostanie, no chyba że hasło ukradnie razem z laptopem :(

383536

Z tego co pamiętam to chyba od początku roku FB dał możliwość nawiązywania połączeń z portalem za pomocą bezpiecznego połączenia przy użyciu protokołu HTTPS. Funkcja bardzo przydatne, w przypadku kiedy używasz sieci wifi. Domyślnie jednak funkcja ta jest wyłączona- a co to za problem go włączyć powiedziałoby wielu, ale jednak nie, i tutaj znowu niezadowolenie społeczności, bo powinna być domyślnie włączona. HTTPS wyłączy się też kiedy zaczniemy używać aplikacji na FB, i automatycznie powróci do sesji HTTPS kiedy zakończymy działanie tych aplikacji.

383538

Czy Facebook uzależnia? Na pewno może, tak samo zresztą jak herbata, gra, czy książka. Czy mogą ukraść nam konto? Na pewno mogą (chociaż częściej spotykałem się z osobami które straciły konto w grze do której logowały się za pomocą FB). Wszystko tak naprawdę zależy od tego jak z niego korzystamy, bo tam gdzie kończy się rozsądek, zaczyna głupota.

Internet
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)