Blog (15)
Komentarze (80)
Recenzje (0)
@michqW skrócie: 15 -21 września

W skrócie: 15 -21 września

21.09.2014 22:06

W tym tygodniu swój debiut miały najnowsze karty graficzne od NVIDIA, czyli GTX 970 i GTX 980.

Hardware

Nowe karty GeForce wykorzystują architekturę Maxwell, która charakteryzuje się wysoką wydajnością na wat, więc mają one zagwarantować wysoką wydajność i przy tym być energooszczędne. Są to kolejne po GeForce GTX 750 i GTX 750 Ti konstrukcje wykorzystujące nową architekturę. Warto zaznaczyć, że obydwie nowości wspierają DirectX 12.

Specyfikacja GTX 980:

  • Proces technologiczny - 28 nm (Maxwell)
  • Liczba rdzeni CUDA - 2048
  • Częstotliwość bazowa - 1126 MHz
  • Częstotliwość podwyższona - 1216 MHz
  • Jednostki teksturujące - 128
  • Pamięć - 4 GB 256-bit GDDR5

Specyfikacja GTX 970: [list] [item]Proces technologiczny - 28 nm (Maxwell)[/item][item]Liczba rdzeni CUDA - 1664[/item][item]Częstotliwość bazowa - 1050 MHz[/item][item]Częstotliwość podwyższona - 1178 MHz[/item][item]Jednostki teksturujące - 104[/item][item]Pamięć - 4 GB 256-bit GDDR5[/item][/list]

Ponadto NVIDIA kończy sprzedaż GTX 770, GTX 780 i GTX 780 Ti, więc osoby zainteresowane kupnem tych kart powinny się pospieszyć. Jeśli planujesz kupno nowej karty, a nowości "zielonych" Ciebie nie zainteresowały lub jesteś ciekaw jak radzą sobie produkty "czerwonych", to rzuć okiem na zestawienie najciekawszych kart graficznych w różnych przedziałach cenowych.

GTX 980
GTX 980

Gry

Na platformie Origin, EA rozdaje kolejną produkcję. Tym razem jest to Bejeweled 3, czyli prosta gra polegająca na łączeniu trzech identycznych elementów. Może nie jest to Battlefield 3, którego można było wcześniej otrzymać na Origin i produkcja ta nie wykorzysta mocy najnowszych kart GeForce, ale jedno jest pewne - pomimo prostej formuły ta gra potrafi wciągnąć. Do bardziej zaawansowanych gier z pewnością przyda się technologia AdaptiveSync, która jest odpowiedzią na G-Sync. Oba rozwiązania eliminują problem związany z rozchodzeniem się obrazu. W stosunku do synchronizacji pionowej zarówno AdaptiveSync jak i G-Sync cechują się większą wydajnością. Największą zaletą produktu AMD jest otwartość - w przeciwieństwie do G-Sync producenci, którzy będą chcieli wykorzystać AdaptiveSync w swoich monitorach nie będą musieli ponosić opłat licencyjnych. Pozostając w temacie gier nie sposób pominąć gry, o której było bardzo głośno, czyli o Symulatorze Kozy. W tę absurdalną grę można można teraz zagrać na urządzeniach pracujących na iOS i Androidzie. Grę można pobrać w AppStore za równowartość 4,99 $ i Google Play za 17,49 zł.

Urządzenia mobilne

Pierwsze smartfony z Android One pojawią się na rynkach rozwijających się takie jak Indie czy Bangladesz. Będą to głównie urządzenia tworzone przez lokalnych producentów. Android One ma rozwiązać problem z aktualizacjami. Te będą dostarczane prosto od Google, dzięki czemu tanie urządzenia będą posiadały najnowszą wersję systemu od giganta z Mountain View. Android One stał się faktem, natomiast Android Silver najprawdopodobniej nie zostanie zrealizowany. Szkoda, ponieważ była to całkiem niezła koncepcja.

Logo Anroid One
Logo Anroid One

Popularna aplikacja, która ułatwia korzystanie z komunikacji publicznej, czyli Transportoid zmieniła właściciela. Ponadto najnowsza wersja aplikacji udostępnia wszystkie funkcje premium za darmo. Aplikacja jest dostępna na platformy Android i Windows Phone.

SprzętGryTelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)