Blog (67)
Komentarze (4.1k)
Recenzje (0)

Po primo: Przepraszam całą blogosferę, a także wszystkich użytkowników wortalu Dobre Programy za opublikowanie tego wpisu. Secundo: Jest to wesoła implementacja komentarzy sWeeT-Wioletka ;) . Po ostatnie: Może to ja mam coś nie tak z głową - dlatego proszę: wybacz mi sWeeT-Wioletka ;), jeżeli Cię opacznie zrozumiałem. Wiem, że nie miałaś złych intencji. Może mnie sprostujesz?

Wszystko zaczęło się o wieści podanych przez wortal Dobre Programy. Jak zawsze przy takich wieściach mogło dojść do nadinterpretacji. Posłużyła ona pewnym ludziom, zwanym dalej Sweet-Wiolet i innym do dyskusji o nowym podatku chroniącym Microsoft(bo wg. autora wpisu Microsoft miałby być zwolniony - nie wiemy jednak czy wynika to z wesołej interpretacji wieści czy faktycznie któryś polityk coś takiego powiedział). Zapomnieliśmy jednak, że Windows 7 Phone pewnie na zwykłym piceu nie zainstalujemy, a Androida już tak. Oto odnośnik do niusa: http://www.dobreprogramy.pl/Francuzi-chca-opodatkowacmobilne-systemy-operacyjne,Aktualnosc,22253.html

Teraz opiszę relacje sWeeT-Wioletka ;)(to jedynie moja interpretacja jej wywodów; możecie szanowni Państwo stworzyć własną): Wg. sWeeT-Wioletka ;) to jakaś zmowa producentów samochodów, że musi za nie płacić. Zakaz natomiast zmowy co do ceny towarów(tak, jak było za komuny), to wg. sWeeT-Wioletka ;) komunizm. I tak jest lepiej - skoro producenci samochodów mogli dojść do porozumienia, i ustalić opłaty za samochody, mimo iż samochody mogłyby być za darmo, to jednak wybrano żywienie gęb nierobów, by produkowali samochody, i myśleli, że coś produkują.

bESCYBCL

Wg. sWeeT-Wioletka ;) cały świat powinien się tak umówić, by wszystko było płatne. Nie widzi powodów, dlaczego coś ma być płatne. Sądzi, że to jakiś ustalony porządek, by ludzie żyli w ogłupieniu i otępieniu. Jednak podoba jej się ten stan rzeczy, i chce wszystkim narzucić konieczność pobierania opłat od wszystkiego. Nawet opłaty od pobrania opłaty i pobrania opłaty i wydrukowania paragonu, a także opłaty od darmowej możliwości przeczytania moich wypocin. Państwo w końcu musi mieć z czegoś wyżywić obywateli, czyli obywatele muszą mieć pieniądze, by zapłacić państwu za możliwość przeczytania mojego wpisu. Jesteśmy pacynkami, którzy robią w fabrykach bez widocznego sensu, gdyż koszt produkcji samochodów mógłby być tak mały, jak moje wklepanie tych znaków na klawiaturze, czyli samochody mogłyby być za darmo. Gratuluję sWeeT-Wioletka ;)odkrycia zmowy dziejów. Nawet mój kumpel, co ma warzywniak, i dobrze rozumie, że jedzenie nie może być za darmo, jest w zmowie. Natomiast czekam na wyjaśnienia, czemu mamy wybrać bycie pacynkami niż wyjść z tego systemu opłatności. Czemu nie może być wszystko za darmo, jak dowiodła nam tutaj sWeeT-Wioletka ;), i czemu państwo powinno być na straży narzucania cen? Czekam na komentarz sWeeT-Wioletka ;). Czekam na jej przewidywania, co do przyszłych cen poszczególnych systemów, bo skoro wie o istnieniu zmowy, to może jest osobą z wewnątrz?

Teraz cytaty naszej gwiazdy: "sWeeT-Wioletka ;) | 29.12.2010 12:10 #4

Nareszcie ktoś pomyślał. Nie może być tak że jedne firmy ciężko pracują nad swoim produktem i w niego inwestują miliardy by zarobić a inne po prostu rozdają podobne produkty za darmo :)

Ciekawe komuniści linuxowi czy byście byli zadowoleni jak byście mieli warzywniak z jabłkami a ktoś koło waszego warzywniaka postawiłby stragan z darmowymi jabłkami :)"

bESCYBCR

"sWeeT-Wioletka ;) | 29.12.2010 13:02 zgłoś do moderacji #37

@nintyfan "Wolny rynek polega na dostarczeniu możliwie najlepszej jakości produktów po możliwie najniższych cenach."

A kto powiedział że najniższych? :) I masz rację: polega na tym co piszesz a nie na dostarczaniu produktu marnej jakości (Android) za darmo :) "

"sWeeT-Wioletka ;) | 29.12.2010 13:27 zgłoś do moderacji #72

bESCYBCS

@przemek1234 Bo ten produkt nie powinien być darmowy bo to godzi w rynek :) Używasz to płać i proste :) Za luksus się płaci a Android nie jest Ci niezbędny do życia :)" (PS: To w końcu Android jest beznadziejny czy towarem luksusowym?)

"sWeeT-Wioletka ;) | 29.12.2010 13:20 zgłoś do moderacji #62

@nintyfan Korzystasz z Androida? To za to płać. Korzystasz z Linuxa? To za to płać! Ja płacę za korzystanie z systemów MS :) " "sWeeT-Wioletka ;) | 29.12.2010 13:30 zgłoś do moderacji #75

Jeżeli ludzie mieli by wszystko za darmo to nikt by nie pracował, firmy by nie istniały tak samo i produkty - nie było by nic :) " (sWeeT-Wioletka ;) o sensie odpłatności za darmowe produkty - państwo musi mieć z czegoś utrzymać miejsca pracy - jeżeli jakaś czynność nie wymaga istnienia odpowiedniego zawodu, to państwo powinno za jej wykonywanie zbierać podatki, by te pieniądze oddawać osobom najlepiej wykonującym tę czynność).

bESCYBCT

"sWeeT-Wioletka ;) | 29.12.2010 15:15 #115

@Pirx Wolny rynek polega na tym że jest wybór na takich samych zasadach :)

To tak jak by Mercedes zaczął nagle rozdawać samochody :) Ciekawe co by zrobiło lobby motoryzacyjne?

To co was w takim razie interesuje dołączanie IE do Windows? Chyba MS sprawa co dołącza do systemu?" (sWeeT-Wioletka ;) o tym, że centralne narzucanie cen jest antykomunistyczne i prorynkowe)

bESCYBCU

"sWeeT-Wioletka ;) | 29.12.2010 15:18 zgłoś do moderacji #117

@MaRa "Jeśli Microsoft nie jest w stanie konkurować z darmowym linuksem, to problem Microsoftu."

MS nie musi konkurować z nic nie znaczącym linuxem :)

Co innego na rynku mobilnym - tutaj rozdaje się za darmo Androida, zmuszając pozostałe firmy do strat finansowych :) A to jest niedopuszczalne. niech google bierze tyle samo od Androida co MS od WP7 i będzie uczciwie a konsumenci wybiorą resztę.

Niestety albo się gra fair albo nieczysto jak Google :)" (O tym, że Linux na komputery PC jest płatny, Android na komórki darmowy, a Windows na komórki płatny)

"sWeeT-Wioletka ;) | 29.12.2010 15:15 zgłoś do moderacji #115

@Pirx Wolny rynek polega na tym że jest wybór na takich samych zasadach :)

To tak jak by Mercedes zaczął nagle rozdawać samochody :) Ciekawe co by zrobiło lobby motoryzacyjne?

To co was w takim razie interesuje dołączanie IE do Windows? Chyba MS sprawa co dołącza do systemu? " ( Najważniejsza wieść sezonu: sWeeT-Wioletka ;) udowodniła, że samochody powinny być darmowe, a producenci samochodów nie straciliby na tym. To spisek, że samochody są płatne, by utrzymywać miejsca pracy z naszych pieniędzy. Gdyby ludzie nie pracowali, to świat pogrążyłby się w chaosie, dlatego musimy płacić za produkty darmowe, jak Android na komórki, a pieniądze powinny iść do państwa, które przekaże je np. Microsoftowi).

I nie zgadzam się z tym, że powinnyśmy płacić za to, co darmowe. Skoro Linux na komputery jest płatnym, a Microsoft wydałby swojego Windows za darmo, to pieniądze za Windows sWeeT-Wioletka ;)-i otrzymaliby źli komuniści, Linuksiarze, co każą nam za swój darmowy Linux płacić, i nie pozwalają rządowi Francji przekazywać tych pieniędzy innym firmom. Dlatego precz z płaceniem za rzeczy darmowe! Microsoft tworzy miejsca pracy, i gdyby wypuścił swój system za darmo, to pewnie dlatego, by zniszczyć złych Linuksowców! Nie możemy płacić za Windows na rzecz Linuksowców, bo inaczej komuna nadal będzie się na świcie panoszyć!

Wiwat tworzenie miejsc pracy przez Microsoft! Wiwat opieka socjalna dla monopolistów! Precz z tworzeniem nowych firm! Precz ze zmianami miejsca pracy/zawodów!

Komentarze (4)
bESCYBDH