Blog (85)
Komentarze (755)
Recenzje (0)

Piractwo, a po co to komu? — dogrywka: filmy i seriale

Strona główna@PREZESKICPiractwo, a po co to komu? — dogrywka: filmy i seriale
31.03.2019 15:12

Witam w kolejnym wpisie dotyczącym sposobów na legalny dostęp do dzieł kultury za pośrednictwem Internetu. W dzisiejszym odcinku ponownie zajmiemy się tematem filmów i seriali, który poruszałem już trzykrotnie przy okazji mojej sztandarowej serii Piractwo, a po co to komu? w wpisach o właśnie filmach i serialach i filmikach oraz w tekście dogrywka. A teraz nie przedłużając już przejdźmy do listy czterech polecanych przeze mnie serwisów.

Studio Filmów Rysunkowych Bielsko-Biała

Właśnie tak! Studio Filmów Rysunkowych Bielsko-Biała zawarło umowę z Google i udostępnia swoje produkcje na dedykowanym kanale na YouTube. Tak, więc jeśli chcecie przypomnieć sobie lub pokazać swoim dzieciom, takie kultowe polskie animacje jak Bolek i Lolek, Reksio, Porwanie Baltazara Gąbki czy Kuba i Śruba teraz możecie to zrobić całkowicie bezpłatnie oraz legalnie. Jeśli miałbym wybrać tylko jedną z produkcji dostępnych na wspominanym kanale to poleciłbym Wam świetny, pełnometrażowy film Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie.

673917

upflix.pl

O serwisie upflix.pl, który pozwala sprawdzić w jakich serwisach dostępne są produkcje, którymi jesteśmy zainteresowani, wspominałem już przy okazji wpisu o filmach i serialach. Jednak od tego czasu pojawiło się w nim wiele nowości i zmian. Serwis posiada całkowicie nową szatę graficzną oraz pozwala na przeszukiwanie nie tylko katalogów Netflixa, HBO GO i Prime Video, ale także serwisów Chili, Cineman, Ipla oraz Rakuten. Warto także dodać, że na omawianej stronie łatwo możemy wyświetlić produkcje, które mają zostać niedługo usunięte a także niedawno dodane filmy i seriale. Oprócz tego upflix publikuje na swojej stronie aktualności ze świata filmów i seriali, a także pozwala tworzyć zalogowanym użytkownikom własne kolekcje produkcji do obejrzenia i przeglądać te dodane przez innych.

673920

Warto jeszcze wspomnieć, że upflix posiada swoją stronę na Facebooku, gdzie publikuje regularnie informacje na temat produkcji dodawanych i usuwanych z HBO GO oraz Netflixa.

JustWatch

JustWatch to kolejnym w tym zestawieniu serwis pozwalający przeszukiwać bazy różnych serwisów VOD. Obsługiwane przez niego platformy to: Netflix, iTunes, Google Play, vod.pl, HBO GO, Mubi, Prime Video, Chili, Horizon GO oraz YouTube. Jak widać JustWatch, który zresztą dopiero co zadebiutował w Polsce, obsługuję więcej serwisów niż wspomniany wcześniej upflix. Kolejną zaletę JustWatch jest wyświetlanie ceny wypożyczenia lub zakupu konkretnego tytułu w różnych usługach. Omawiany serwis pozwala również tworzyć listy filmów i seriali do obejrzenia.

673924
673925

Warto jeszcze wspomnieć, że JustWatch oprócz serwisu internetowego dostępny jest także w formie aplikacji na urządzenia z systemami Android i iOS.

Repertuar kin 2019 - filmy, zwiastuny, rankingi

Aplikacja Repertuar kin 2019 - filmy, zwiastuny, rankingi dostępna jest na urządzenia z systemami Android i iOS i jak sama nazwa wskazuje służy do przeglądania repertuarów kin. Zaletami omawianej aplikacje jest ogromna baza kin (prawie 400), która zawiera w sobie repertuary zarówno multipleksów (Multikino, Cinema City, Helios), kin sieciowych, jak i kin studyjnych oraz bardzo przejrzysty wygląd. Wadą natomiast często pojawiające się w trakcie korzystania z niej reklamy. Na zakończenie warto wspomnieć, że aplikacja jest darmowa i dość mocno rozbudowana o różne dodatkowe opcje.

673929

I tym sposobem dotarliśmy do końca tego krótkiego wpisu. Na zakończenie standardowo dziękuję Wam za uwagę oraz czekam na Wasze komentarze. Zachęcam Was także do zapoznania się ze spisem treści całego mojego bloga.

bEEeYqcn