Blog (62)
Komentarze (4.3k)
Recenzje (0)
@przemo_liObsługa kamer, mikrofonów, sms'ów czy książki kontaktów? Być może już nie długo!

Obsługa kamer, mikrofonów, sms'ów czy książki kontaktów? Być może już nie długo!

10.02.2011 17:31

[image=img1]

Device APIs and Policy Working Group Nie mieliście czasem ochoty na przycisk 'Dodaj mi się do kalendarza' na stronach różnych imprez? Albo 'Dadaj do książki kontaktów' na portalach społecznościowych, które nie tylko dodawało by te informacji do odpowiednich sekcji tychże stron ale również do książki kontaktów czy kalendarza wbudowanych w komórkę ? Albo czy nie brakuje wam opcji 'Zrób mi zdjęcie' w opcjach gdy po raz enty na katym serwisie ustawiacie sobie avatara? A może VoIP bez żadnych programów a przez stronę www?

To wszystko może być możliwe dzięki pracy podgrupy W3C "Device APIs and Policy Working Group", której celem jest dodanie obsługi kontaktów, kalendarza, kamer oraz mikrofonów, zapisu plików, czy wiadomości (sms, mms, email) bezpośrednio do stron www. A to tylko niektóre z propozycji.

Od strony technicznej obsługa tych wszystkich dobroci ma być dodana do JavaScriptu, i ma być obsługiwana przez przeglądarki bez dodatkowych plug-inów.

Grupa ta stara się też na określenie rozsądnych ograniczeń i zasad udostępniania tych funkcji różnym witrynom. Tak aby nie naruszać prywatności użytkownika.

Szacowana data wydania rekomendacji to 2011 rok.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)