Blog (98)
Komentarze (449)
Recenzje (0)

Grafika Rastrowa - wycinanie części obrazka - wymiana tła na białe cz.1

@RoninPnGrafika Rastrowa - wycinanie części obrazka - wymiana tła na białe cz.112.04.2011 18:06

Ostatnio bardzo często na Forum pojawiają się wpisy z których wynika że problemem dla użytkowników portalu "dobreprogramy.pl" jest wycięcie z fotografii jakiegoś obiektu i zamiana tła lub koloru tła na inne. Pomimo iż wiele razy było to tłumaczone i nawet były napisane "tuturiale" jak to się robi. Dla tego postanowiłem dopisać do blogu opis czynności wykonywanych w Photo Shopie / każdy wie że można uzbroić się w 30 dniową wersję demonstracyjną / podobne czynności można wykonać w Gimpie.

Jeśli wziąć pod uwagę 30 dniową wersję testową PhotoShop'a .... W Photo Shopie wygląda to następująco, otwieramy plik i szukamy narzędzia "Szybkie zaznaczanie" lub wciskamy "W"

382380

Zaznaczamy tło dookoła obiektu którego się chcemy pozbyć; właśnie tym narzędziem (co zostało zaznaczone ukazuje nam przerywana linia).

382382

Ponieważ narzędzia do zaznaczania automatycznego maja pewną "bezwładność" i nie potrafią uchwycić różnic między nie kontrastowymi elementami, czasem zaznaczą więcej niż chcemy. Wyszukujemy "lasso" wciskając "L"

382384

Przy wciśniętym "alt" odznaczamy elementy które powinny należeć do obiektu nas interesującego.

Grafika Rastrowa - wycinanie części obrazka - wymiana tła na białe cz....

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)