Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)
@Shaki81GigaCon 22-08-2012 (Wrocław) - słów kilka

GigaCon 22-08-2012 (Wrocław) - słów kilka

27.08.2012 10:32, aktualizacja: 14.06.2014 22:49

Dnia 22-08-2012 odbyła się kolejna konferencja z serii GigaCon. Tym razem we wrocławskim hotelu Orbis odbyła się konferencja na temat "Data Center & Storage".

427666
427667

Pierwszym prelegentem miał być pracownik Naszej klasy niestety "z przyczyn niezależnych od organizatora" wykład nie odbył się. Zamiast pana Tomasza głos zabrał pan z kancelarii prawnej. No cóż prawnik ów pokazał, że umie czytać. Z głowy powiedział może ze dwa zdania, a że był temat prawniczy, nie zainteresował mnie w ogóle. Drugim prelegentem był przedstawiciel APC by Schneider Electrtick. Wykład był na temat szeroko pojęcia Green IT, Temat ciekawy, prelegent również opowiadał dość ciekawie. Szkoda jednak, że był przeziębiony i mówił dość cicho. Jednakże wg. mnie był to najciekawszy a zarazem najlepszym wykładem na tejże konferencji.

Drugi blok wykładów został zarezerwowany dla IBM. Prelegent w dość ciekawy i zajmujący sposób opowiadał o architekturach storage czyli o wszelkiej maści rozwiązaniach przeznaczonych do składowania i archiwizowania danych gromadzonych w naszych firmach i instytucjach. Również wykład przeprowadzony w sposób ciekawy bez zbędnego przynudzania.

Ostatni blok rozpoczęła prelekcja, przedstawiciela wrocławskiego urzędu marszałkowskiego we Wrocławiu na temat to "Data Center jako platforma usług komplementarnych w administracji publicznej". Zostało tutaj przedstawione jak ma wyglądać dostęp do usług administracji publicznej w najbliższych latach, już po wybudowaniu DataCenter, które ma być w pełni wykorzystywane do tych zadań. Temat dość ciekawy, ale sposób prezentacji pozostawiał wiele do życzenia. Ostatni wykład tego dnia to omówienie ochrony informacji niejawnej. Niestety temat nie zbyt ciekawy a do tego przedstawiony w sposób, który mi osobiście nie odpowiadał. Po raz kolejny na konferencji GigaCon na koniec pojawia się słaby wykład. To już chyba tradycja.

Podsumowując całą konferencję, organizator zrobił konferencję na swoim poziomie, bez zbędnych fajerwerków, co może jest i dobrym pomysłem. Niestety, aby przyciągnąć nowych uczestników organizator powinien pomyśleć o jakimś urozmaiceniu tych spotkań. Ogólnie jednak konferencję oceniam na 4.

Spis treści całości mojego blogowania znajduje się tutaj.

Hobby
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)