Blog (2)
Komentarze (110)
Recenzje (0)
@streamKoniec Winampa - jednego z najpopularniejszych odtwarzaczy

Koniec Winampa - jednego z najpopularniejszych odtwarzaczy

21.11.2013 00:18

Kiedyś Winamp był jednym z programów, który instalowało się w pierwszej kolejności po formacie - swego rodzaju "must have". Po 15 latach nadszedł koniec legendarnego odtwarzacza.

Producent ogłosił, że z dniem 20 grudnia Winamp przejdzie do historii.

Winamp i towarzyszące mu usługi internetowe nie będą już dostępne po 20 grudnia 2013. Dodatkowo Winamp nie będzie już dostępny do pobrania. Proszę pobrać najnowszą wersję przed tą datą. Dziękuję za wsparcie społeczności Winamp przez ponad 15 lat.
491368

Winamp zadebiutował w 1997 roku. Był kultowym odtwarzaczem wielu formatów audio i wideo. Dwa lata później został wykupiony przez AOL (80 milionów $), który od 1999 kierował jego rozwojem. Użytkownicy mieli dostęp do wielu wtyczek, skórek i innych dodatków, które pozwalały dostosować program do własnych potrzeb i upodobań.

Portal arstechnica.com twierdzi, że AOL od kilku lat próbował sprzedać Winampa. Właścicielowi zarzuca się złe zarządzanie rozwojem programu, które doprowadziło do jego klęski i polegnięcia na polu bitwy z innymi odtwarzaczami.

Alternatywy dla programu Winamp

tl;dr

Strona winamp.com i wszystkie inne witryny związane z programem będą niedostępne po 20 grudnia 2013, od tego momentu nie będzie też można pobrać programu z oficjalnej strony.

Oprogramowanie
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)