Blog (107)
Komentarze (2.3k)
Recenzje (0)

"Tour" po moim biurku ;-)

@webnull"Tour" po moim biurku ;-)14.04.2011 19:44

Witam.

Każdy z Was ma jakiś kącik z którego pisze posty na blogu, programuje czy przegląda strony internetowe.

Pokażę Wam jak jest u mnie, jak wygląda moje środowisko w którym pracuję nad kodem oraz nad kolejnymi wpisami na blogu ;-)

382734
382735

1. No to tak, moja klawiatura - w niej możecie zauważyć brak jednego przycisku, można się domyślić jakiego i dlaczego ;-)

Myszkę posiadam bardzo zwyczajną z trzema przyciskami, prawie 4 letnią.

2. Dwie podkładki z dobrychprogramów są sklejone taśmą klejącą od spodu dlatego idealnie trzymają się jako jedna całość - nie ma problemów z odstępem pomiędzy podkładkami.

3. Standardowo na biurku musi być jakiś długopis oraz ołówek a także karteczka mniejszego jak i większego formatu - trzeba każdą ważniejszą myśl zapisać ponieważ potrafi łatwo umknąć.

4. Przeróżne tabletki głównie na odporność, na koncentrację itp. muszą zawsze leżeć na wierzchu w swoim miejscu abym o nich nie zapomniał.

5. Standardowo organizuję sobie pracę poprzez małe kolorowe karteczki które segreguję według stopnia ważności oraz tego czy dana czynność została ukończona.

Górna kupka z karteczkami zawiera listę zadań do wykonania, a dolna te już wykonane.

Zależnie od priorytetu segreguję zadania zapisując je na odpowiednio dobranych kolorowych karteczkach:


Najważniejsze zadania
[color=#d59b00]Zadania o średnim priorytecie
Niski priorytet, nie musi zostać zrealizowane
Najniższy priorytet, głównie tylko pomysł

Na większych kartkach A4 często organizuję sobie większy projekt który potrzebuje więcej miejsca na jakiś schemat działania.

Czasami używam kartek A4 aby zapisywać także zwykłe małe projekty bardziej ogólnie, lecz wypisuję ich więcej.

382747

Oczywiście pracę należy organizować także wirtualnie dlatego głównie za organizację odpowiada mi funkcja wirtualnych pulpitów, na każdym z pulpitów trzymam okna z innej kategorii.

Zdecydowanie nie lubię mieć wyskakujących okienek komunikatora razem z edytorem tekstu czy przeglądarką internetową.

Porządek jest bardzo ważny. W komunikatorze zapisuję każdą osobę z odpowiednim prefiksem. Listy kontaktów są sortowane według sieci oraz "miejsca poznania osoby" bądź od tego czym się dana osoba zajmuje.

Owszem wiem, że źle zrobiłem zaczynając sortowanie według sieci, ale tak już wyszło. A głównie dlatego, że większość z tych kontaktów ma już ok. 5 lat jak nie więcej. Kiedyś używałem klienta Gadu-Gadu w którym miałem straszny nieporządek i tak już niestety zostało.

No i wydaje mi się, że to na tyle jeżeli chodzi o zwiedzanie, teraz kolej na Was ;-)

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)