Blog (421)
Komentarze (5k)
Recenzje (0)

Manta bierze się za pogodę - pierwsza polska chmura w przyszłym miesiącu!

@wojtekadamsManta bierze się za pogodę - pierwsza polska chmura w przyszłym miesiącu!04.10.2013 16:14

Może temat wpisu trochę nie na temat, ale nie mogłem się oprzeć ;)

[img=logo] Od kilku dni w sieci pojawiają się informacje, że polski "producent" sprzętu bierze się za wprowadzenie na nasz rynek nowej usługi, a jest nią Chmura danych (wiem że nie pierwsza, ale statystyczny Kowalski o tym nie musi wiedzieć:] ).

SZOK!

Działaniem Mantabox ma przypominać znane już DropBoxy, czy inne pudła... Usługa będzie dostępna dla wszystkich - nie ważnie czy użytkownik będzie posiadał urządzenie producenta.

Manta jak na razie nie zdradza szczegółów, nie wiadomo ile trzeba będzie zapłacić za rozszerzenie pojemności chmury i czy w ogóle taka opcja będzie możliwa. Z sieci można wyczytać, że na dzień premiery zostaną udostępnione klienty dla Windows, OSX, Linuxa, Androida, a także będzie dostępny interfejs przez przeglądarkę internetową .

Manta buduje swoją usługę wraz z firmą Oktawave (istnieją na rynku od listopada 2012), która zajmuje się dostarczaniem usług sieciowych. Firma posiada w swojej ofercie Oktawave Cloud Instances, która pewnie zostanie odpowiednio zmodyfikowana pod wymogi nowej usługi.

Oficjalny start usługi już za 20dni, wtedy dowiemy się dużo więcej i będziemy mogli ją przetestować na własnej skórze. Moim zdaniem Manta ma szansę przebić się przez zagranicznych chmuro-dsotawców i zrobić niemałe zamieszanie na naszym rynku, a wy co o tym sądzicie?

485250

Link do strony: http://mantabox.com/

Oprogramowanie
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)