r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AVG AntiVirus Free 2017 17.7.3032

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe

AVG AntiVirus Free to bezpłatna wersja popularnego programu antywirusowego AVG. Nie zawiera wszystkich modułów, ale chroni komputer przed szkodliwym oprogramowaniem i co ważne, jest bardzo lekki dla systemu operacyjnego.

Galeria programu

Głównym składnikiem programu jest skaner antywirusowy. Działa w tle, monitoruje pliki i chroni komputer przed wirusami, trojanami i innymi szkodnikami. W każdej chwili możliwe jest uruchomienie ręcznego skanowania pełnego, a także tzw. skanowania inteligentnego, które sprawdza krytyczne miejsca w systemie. Dostępna jest także opcja wykrywania rootkitów. AVG wyróżnia się na tle wielu płatnych pakietów bardzo niskim użyciem zasobów systemowych – program jest na tyle lekki, że może być z powodzeniem wykorzystywany nawet na starszych komputerach.

Aplikacja chroni użytkownika podczas surfowania w Internecie – moduł LinkScanner skanuje linki i witryny, blokując dostęp do sfałszowanych stron internetowych. W programie znajduje się również składnik Idenity Protection, który chroni wirtualną tożsamość użytkownika przed kradzieżą. AVG AntiVirus Free skanuje pocztę internetową podczas korzystania z protokołów POP3, SMTP i IMAP. Wykorzystuje do tego celu zarówno dane z bazy wirusów jak i zaawansowane mechanizmy heurystyczne. Jest w stanie wykrywać potencjalne niechciane aplikacje, skanować archiwa i przenosić wykryte szkodniki do kwarantanny.

Program zawiera bardzo rozbudowane ustawienia, dzięki którym zaawansowany użytkownik dobierze najlepszy tryb pracy. AVG generuje również rozbudowane raporty i posiada własny system automatycznie wykonywanych zadań. Dzięki nim użytkownik może zaplanować skanowanie w określonym czasie. Producent wbudował w antywirusa moduł PC Analyzer, który analizuje system i informuje o ilości śmieci możliwych do usunięcia. Możliwe jest jednorazowe czyszczenie system, lub zakup programu AVG PC Tuneup.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

AVG na 2017 rok: już są nowe wersje AntiVirus Free, Internet Security oraz TuneUp

30
OPROGRAMOWANIE 12.01.2017 | Adam Golański (eimi)

Niespełna trzy miesiące temu Avast zakupił AVG, zapowiadając zarazem, że nie oznacza to ani końca marki, ani końca niezwykle popularnych produktów, a przejęcie przysłuży się użytkownikom korzystającym z rozwiązań zarówno jednej, jak i drugiej firmy. Słowa dotrzymano, dziś wydane zostały nowe wersje flagowych programów AVG – AVG AntiVirus Free, AVG Internet Security oraz AVG TuneUp. Co nowego w tych wszystkich narzędziach? Najważniejszą zmianą dla użytkowników AntiVirusa Free oraz pakietu Internet Security jest wsparcie jednej z najważniejszych technologii Avasta: inteligentnego, chmurowego…

Ochrona od AVG w wersji 2016: synchronizacja i zdalne zarządzanie

43
OPROGRAMOWANIE 30.09.2015 | Maciej Olanicki (b.munro)

AVG ogłosiło dziś światową premierę nowej wersji swojego pakietu antywirusowego, jednego z najpopularniejszych tego typu programów, wykorzystywanego według danych producenta przez 200 milionów osób na całym świecie. W tym roku przygotowano sporo nowości, które znacznie rozszerzą funkcjonalność oprogramowania między innymi w zakresie synchronizacji z urządzeniami mobilnymi. Od wersji 2016 zarówno darmowa, jak i komercyjna wersja pakietu będzie posiadała funkcję AVG Zen. Pozwala ona na tworzenie sieci urządzeń objętych ochroną antywirusową oraz możliwość zarządzenia nią za pomocą dowolnego…

Recenzje użytkowników

wykrywalność dobra
strasznie muli system, spowalnia go
ocena użytkownika

Niestety, ale srodze się na nim zawiodłem, to co w opisie, że ma tylko 3,84 MB (przekłamanie?). Po zainstalowaniu na Windows XP tej wersji AVG waga urosła aż do 395 MB! Dlaczego? Oto jest pytanie? Miałem wcześniej Eset Nod Antywirus 32 i miał lekko ponad 100 MB po zainstalowaniu. Szkoda, że nie ma wersji Free tego wirusa. Wracam do tematu. AVG strasznie spowolnił mój system i wolno otwierały się strony w internecie, nie mówiąc już, jak coś drukuje się z pendrajwa (trudno wejść na plik). Zgadzam się z "remik2012", co on pisze. Podczas skanowania, to jeszcze wolniej komputer pracuje. Rozumiem, co innego na świeżutkim systemie systemie, czy po formatce. Pożera dużo pamięci, czy użycie procesora. Rozczarowałem się po raz kolejny na tym programie, a szkoda.

30.06.2017 10:52 | Recenzja do wersji 2017 17.5.3021
coś tam wykryje. Czasami. Przypadkiem.
sieje spustoszenie w systemie, niszczy poczucie komfortu pracy na komputerze, zamula system, błędnie identyfikuje zagrożenia i inne
ocena użytkownika

Program nadający się w zasadzie jedynie do odnotowania jego istnienia i omijania szerokim łukiem. Pracuje w serwisie komputerowym i nie ma dnia aby klient nie przyniósł komputera z problemami nie spowodowanymi przez AVG. Nie wiem dokładnie jakich zmian w rejestrze ten program dokonuje, ale system przestaje stabilnie pracować, dysk mieli jakby cały czas odczytywał/zapisywał jakieś dane, system wiesza się, bombarduje ostrzeżeniami o nieistniejących wirusach i usilnie próbuje wcisnąć użytkownikowi licencję, aby jeszcze dodatkowo płacił firmie AVG za to, że dostarcza mu produkt niszcący wszelki komfort pracy na komputerze. Szczytem wszystkiego było zidentyfikowanie przez to coś bazy plików Windows Defendera jako wirusy. Malo tego, ten twór szalonego programistyy próbuje usunąć wirusy, które rzekomo znalazł, w efekcie siejąc spustoszenie w systemie, który zaczyna mulić, a po pewnym czasie przestaje się w ogóle uruchamiać. Emituje 20 tysięcy pytań czy na pewno przy próbie deinstalacji, a i tak zostaje po nim sporo śmieci, które trzeba potem usuwać ręcznie. Najgorszy program pseudoantywirusowy jaki widziałem. Każda nowa wersja tego czegoś to nowe problemy z jakmi przychodzą nasi klienci używający AVG, Polecam OMIJAĆ to coś SZEROKIM ŁUKIEM. I pod żadnym pozorem NIE INSTALOWAĆ! Jedna gwiazdka tylko dlatego, że nie da się wystawić recenzji i nie dać żadnej.

18.05.2017 00:36 | Recenzja do wersji 2017 17.4.3014
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #2943 07.11.2017 14:24

Uwaga na ten link do otwarcia co podał vortexx bo u mnie nie poszło tak jak powinno z całym procesem instalacyjnym z tej strony promocyjnej i są negatywne sensacje . Ci co wiedzą , podczas instalacji AVG możesz odznaczyć w instalatorze dwa dodatki jeżeli nie chcesz jednocześnie pobierać razem z programem i ja tak zrobiłem na początku .Ale i tak patrząc w Regedit instalują się tobie oprócz AVG - trzy ,cztery nowe składniki ,klucze rejestru których wcześniej nie miałeś i są to dodatki przy okazji przemycone z programem . W razie problemów z pełną de instalacją tego antywirusa jest do pobrania narzędzie od AVG do tego zadania . Pisałem wcześniej ,że klikając w "here " na stronie promocji tego AVG Internet Security pobiera się i zapisuje się AVG Free a byłem przekonany ,że tak ma być . A po uruchomieniu instalacji następnie jest ukryta nakładka ale przeobraża się dopiero w AVG Internet Security po kliknięciu w aktualizację już zainstalowanego AVG Free i uruchamia się dopiero ten security w pełnej klasie niestety na 30 dni .Efekt jest taki ,że instaluje się wersja próbna triala na 30 dni a podany klucz niby na rok czasu po wpisaniu nic nie daje po za informacją ,że masz pełnego antywirusa promocyjnego na miesiąc . Co ciekawe w dodaj i usuń programy jest prawidłowy program z nazwy AVG Internet Security pobrany z tego linku .Postępowałem zgodnie z zaleceniami producenta i w tym antywirusie są proste wskazówki co dalej klikać. Z innymi programami nie miałem takiego problemu zabrnąć w ślepy zaułek podczas pobierania i instalacji lub wiedziałem wcześniej o problemach jeżeli były opisane . Staram się dokładnie czytać nawet jak są opcje zaznaczone czy podświetlone w instalatorze programu .Byłem przekonany ,że pobieram na rok i free to free ,więc skąd mogłem wiedzieć ,że nie instaluje się właściwy program na rok free jeżeli takowy tam miał być .

  #2942 07.11.2017 11:25

Po wpisaniu podanego klucza IBY9X-ESYXT-W4BZQ-QI4WX-A9LI7-INRS3 w zainstalowany program z tej strony http://www.tipandtrick.net/avg-internet-security-free-download-1-year-license-se... - dostałem informację ,że antywirus jest ważny do 7 grudnia 2017 ,więc gdzie jest ta promocja na rok ?

  #2941 07.11.2017 11:04

vortex/ U mnie po kliknięciu w podany link i odnośnik here i według wykonywania poleceń instalatora zainstalował się jako AVG Free . Dopiero po kliknięciu w programie na aktualizuj zmienił się na wersję Security .Tylko nie ma opcji wpisania podanego klucza z tej strony na rok promocji ? Dlatego też nie wiem czy jest na rok użytkowania czy tylko na 30 dni jako wersja demonstracyjna ? Czy ten klucz generował się automatycznie czy trzeba go wkleić w program ale jak wspomniałem nie ma takiej opcji wklejenia podanego klucza free w tym AVG co zainstalowałem .

  #2940 07.11.2017 10:53

@remik2012: Zgadzam się. Kiedyś zamulił mi xp. Po paru latach myślę potraktuje go jak wymagająca grę może sprzet za słaby myśle sobie. Na win 7 z specyfikacją ciągnącą gry na ultra (widzmin3 itp). Zainstalowałem wersje premium (klucz piracki w celach edukacyjnych ;d). Pożałowałem po chwili bo sypał o wszystkim a komp chodził jak na pofragmentowanym hdd. Funkcja poprawy wydajności i optymalizacji w av?! To nie av tylko kolejny kombajn typu win optymizer itp

  #2939 07.11.2017 09:41

Dzięki za spostrzegawczość w wyszukiwaniu promocji. Niektórzy i tak nie będą wiedzieli jak z programu w pełni korzystać jeżeli chodzi o różne funkcje w nim :Features of AVG Internet Security:

Smart scan
Antivirus
Behavior shield
CyberCapture
Computer, internet and email protection
Sandbox
Game mode
Wi-Fi inspector
Software updater
Passwords
SafeZone browser
Rescue Disk

  #2937 23.09.2017 11:40

" sam mam jedynie systemowego Defendera na Windows 10" . Zgadza się ,że Windows Defender ale ten wyłącznie o którym piszesz tzn. na Windows 10 jest poprawiony ,unowocześniony a tym samym skuteczniejszy . Sporo internautów go używa gdy korzysta głównie z przeglądarki czy wyszukiwarki . Nie wszyscy decydują się na jego odinstalowanie czy zablokowanie na rzecz innych antywirusów darmowych i pozostawiają go w systemie . Do ochrony komputerów z ważnymi danymi i gdy pracujesz na komputerze lub są zainstalowane w firmach najlepsze są pakiety bezpieczeństwa i antywirusy płatne ale ciebie to nie dotyczy bo jesteś zwykłym przeglądaczem internetu tak jak ja ,więc antywirusy systemowe lub darmowe powinny wystarczyć a reszta to użycie głowy jak najskuteczniej .

remik2012   5 #2936 04.09.2017 22:19

@bystryy: ludzie traktują antywirusa jako wybawienie od konieczności myślenia nad tym co się robi czy co się klika. A bezmyślnego użytkownika przed wirusami uchroni tylko całkowite odcięcie od sieci, żaden program mieniący się mianem antywirusa tego nie dokona w takim przypadku. Ludzie myślący nie potrzebują takich programów, sam mam jedynie systemowego Defendera na Windows 10 i żadnych problemów z systemem, programami ani tym bardziej wirusami czy znikającymi danymi. Producenci antywirusów to wiedzą, więc nawet nie starają się stworzyć lepszego programu przeciw zagrożeniom wirusami. Bo nieważne co tam wsadzą, ciemny lud to kupi.

  #2935 20.07.2017 09:17

Miałem dwa tygodnie i wywaliłem. Poza tym że przymulał mi sysa (starszy komp c2d i 2GB RAM), to największym bobolem jest niemożliwość wyboru akcji przy znalezieniu "infekcji", teoretycznie jest opcja ręcznego wyboru, ale albo wylecz albo usuń, zostaw w spokoju niestety brak, dla minus przekreślajacy ten program, tym bardziej ze kasował mi pliki które nie miały nic wspólnego z wirusami.

  #2934 07.07.2017 22:30

Również zawiodłem się. Po jego czyszczeniu komputer chodzi o wiele wolniej, uruchamia się 3 razy dłużej, powoli otwiera i zapisuje pliki.

  #2933 06.07.2017 23:23

Nie wiem jakim cudem AVG Free po aktualizacji twierdzi, ze AVG Internet Security wersja próbna wygasła, ale ja w ogóle AVG Internet Security nie instalowałem i teraz skanować plików nie mogę !!!

juta   18 #2932 05.07.2017 19:15

@Shagrath: Dokładnie. Bardzo lubiłem kiedyś AVG, a teraz ? Nie dość, że są lepsze rozwiązania, to jeszcze to przejęcie przez Avasta, niesmak pozostaje.

Shagrath   4 #2931 30.06.2017 20:59

Jak dla mnie cień dawnej sławy, stąpa po równi pochyłej razem z Avast.

Pardus   5 #2930 28.06.2017 14:12

Wiele lat używałem antywirusa. Po kilku latach paru moich znajomych nie używało żadnego. Tylko "goły" Windows. Żadnej ochrony.
Po jakimś czasie mój komputer był już tak stary, a antywirusy tak duże i rozbudowane, że ten soft stał się Balastem. Wtedy się go pozbyłem.
Co jakiś czas ~2-3 miesiące skanowałem całą partycję systemową kilkoma rożnymi (innego producenta) anty online oraz jakimś programem typu anty Malware. Żaden z nich niczego nie znalazł oraz nie zauważyłem żadnego podejrzanego zachowania komputera. I to wszystko na Win XP.

Autor edytował komentarz w dniu: 28.06.2017 14:18
Pardus   5 #2929 28.06.2017 13:50

@remik2012:
Avira i Dr. Web też są nie dobre ?

  #2928 13.06.2017 09:54

@Anonim (niezalogowany): Prawidłowa nazwa to: IObit Malware Fighter free.

  #2927 31.05.2017 15:43

@DeadPool9090: AVG wyczyniało cuda więc mam tylko IObit Antimalware Fighter. Super i po polsku.

bystryy   12 #2926 19.05.2017 09:37

@Zorka (niezalogowany): Tak, zapędziłem się pisząc o dobrych. Webroot miał wersję bodajże 30-dniową, były też okazje do chwycenia za darmo wersji na rok.

  #2925 18.05.2017 15:43

@bystryy: Panda free jest OK, Comodo też, choć trochę upierdliwy, ale Webroot nie jest darmowy, Webroot jest płatny.

bystryy   12 #2924 18.05.2017 09:36

@remik2012: Tak myślałem, że się popsuje... ale darmowych antywirusów, które są dobre nadal jest kilka: Comodo, Panda, SA+, Avira, 360TS, nawet Webroot. Osobiście już nie używam, bo mój Windows odcięty jest od sieci, ale u znajomych i rodziny się sprawdzają.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.