r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Abonenci Plusa skorzystają z LTE również w roamingu

Strona główna AktualnościBIZNES

Plus poinformował dziś, że jego klienci mogą korzystać z Internetu LTE również za granicą. Na początku tylko w Holandii, jednak z czasem usługa dostępna będzie w innych krajach.

Plus jest pierwszym w Polsce operatorem sieci telefonii komórkowej, który zaczyna świadczyć usługi LTE również w roamingu. Będzie to możliwe dzięki porozumieniu z iBasis, czyli spółką należącą do KPN — holenderskiego operatora komórkowego. Z wykorzystaniem usługi LTE Signaling eXchange (LSX), iBasis rozpoczyna świadczenie usługi roamingu pomiędzy Polkomtelem, a KPN w Holandii.

Usługa LSX zapewnia punkt dostępowy do sieci sygnalizacyjnej 4G (LTE) iBasis z wykorzystaniem Diameter Routing Agents w kluczowych lokalizacjach na całym świecie. Dzięki bezpośrednim połączeniom z wieloma sieciami LTE oraz otwartej polityce wymiany ruchu, przy wykorzystaniu pojedynczego łącza typu IPX, iBasis oferuje operatorom dostęp do globalnego roamingu LTE z ponad 60 sieciami.

r   e   k   l   a   m   a

Od teraz klienci Plusa mogą korzystać z oferowanych przez sieć LTE wysokich prędkości i dobrej jakości transmisji danych również podczas pobytu w Holandii, natomiast abonenci usług komórkowych KPN będą mogli korzystać z roamingu LTE na terenie Polski. W kolejnych miesiącach możemy spodziewać się planowanego przez iBasis i Polkomtel rozszerzenia zasięgu roamingu LTE dla abonentów Plusa na kolejne kraje.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.