Adobe Reader Adobe Reader 9.5

Strona główna Windows Biuro Przeglądarki dokumentów
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Adobe Reader 9 to starsza wersja bezpłatnej przeglądarki dokumentów zapisanych w popularnym formacie PDF (Adobe Portable Document Format).

Dokumenty w formacie PDF zawsze zachowują dokładny wygląd oryginalnego dokumentu, z asortymentami czcionek, kolorów, grafiki. Format i wygląd pozostanie nienaruszony bez względu na platformę sprzętową i system operacyjny (Windows, Mac OS, Linux, czy Solaris). To, co wyróżnia Adobe Reader 9 spośród poprzednich wersji to dodana obsługa multimediów, przede wszystkim formatu Flash. Dzięki temu możliwe jest odtwarzanie filmów i animacji umieszczonych w plikach PDF. Ponadto poradzono sobie z bardzo wolnym działaniem, na które narzekali użytkownicy.

Dziewiąta wersja programu Adobe Reader działa wyraźnie szybciej. Dodano także wsparcie dla cyfrowych sygnatur, obsługę szyfrowania 256-bitowego AES oraz możliwość przeszukiwania pojedynczy lub wielu dokumentów jednocześnie.

Uwaga!

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

przejrzysty interfejs, pełna współpraca z plikami PDF, darmowy
atakowany przez wirusy, obciąża system,
ocena użytkownika
02.11.2010 16:12 • Recenzja do wersji 9.4

Ten produkt firmy Adobe jest zapewne najlepszym czytnikiem PDFów (pełna kompatybilność, w końcu twórcą jest Adobe), lecz niestety Adobe przedobrzyło. Wprawdzie ma przejrzysty interfejs, dużo często przydatnych funkcji, współpraca z przeglądarkami (wtyczki, Firefox), ale nie ukrywajmy - produkty Adobe są zasobożerne. Na dodatek popularność tego programu sprawia, że staje się on często ofiarą cyberprzestępców - niezliczona ilość wirusów jest, była i pewnie będzie tworzona w celu wykorzystania luk w Adobe Readerze.

przewidywalne działanie, duża stabilność, dobra współpraca z większością dokumentów, duża popularność
częste luki, program jest na celowniku cyberprzestępców
31.08.2010 01:58 • Recenzja do wersji 9.3

PDF to światowy standard wymiany dokumentów. Adobe, jako jego twórca udostępnia swój czytnik na wiele różnorodnych platform. Dzięki otwartej specyfikacji tego standardu istnieje wiele konkurencyjnych czytników. Adobe Reader jest jednak nadal najpopularniejszy.

Korzystając z niego mamy gwarancję, że nawet najbardziej zaawansowane dokumenty, wykorzystujące mało popularne właściwości PDFów, będą dla nas w pełni funkcjonalne. Adobe Reader jest rozwijany od wielu lat, a firma Adobe ma świetną znajomość standardu, dzięki czemu możemy liczyć na dużą stabilność programu, oraz szeroką współpracę z przeglądarkami www, oraz innymi programami.

Poprzez obecność czytnika na większości komputerów, odpowiednio spreparowane pliki PDF są używane przez cyberprzestępców do rozpowszechniania złośliwego oprogramowania. Skuteczność tego typu ataków wynika z licznych dziur w Adobie Readerze, są one jednak na bieżąco łatane. Niektóre z podatności, wynikają z samego standardu PDF i dotyczą również konkurencyjnych rozwiązań.

Każdy z nas spotyka się z dokumentami PDF. Stojąc przed wyborem czytnika warto wybrać Adobe Reader. Mimo, że bywa krytykowany, to jednak zdrowy rozsądek i standardowe procedury bezpieczeństwa (nie otwieranie niezaufanych dokumentów, nie otwieranie nieznanych załączników, program antywirusowy, bieżące aktualizacje!) pozwolą się cieszyć pełnią funkcjonalności dokumentów PDF i łatwym do nich dostępem.