Adobe Reader XI Adobe Reader XI 11.0.23

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Adobe Reader to bezpłatna przeglądarka dokumentów zapisanych w formacie PDF. Program nie jest już rozwijany, a jego instalacja jest niebezpieczna – znajdują się w nim niezałatane luki. Zamiast niego polecamy Adobe Acrobat Reader DC

Aplikacja poza możliwością otwierania materiałów PDF pozwala również na ich wygodne drukowanie oraz wzbogacanie komentarzami i zaznaczanie wybranych fragmentów poprzez zakreślenie. Dysponuje ona mechanizmem piaskownicy (tzw. sandbox), umożliwiającym przeglądanie dokumentów w odseparowanym od systemy środowisku, a także obsługuje zawarte w nich multimedia - pliki wideo. Adobe Reader obsługuje pliki PDF z formularzami, umożliwiając ich wygodne wypełnianie.

Oprogramowanie obsługuje wszelakie dokumenty PDF z zachowaniem oryginalnego wyglądu, czcionki, kolorystyki i grafiki. Sprawnie radzi sobie ono również z zaszyfrowanymi materiałami i podpisanymi cyfrowym podpisem. W skład Adobe Reader wchodzą ponadto pluginy, pozwalające na pracę z plikami PDF bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej.

Nowości i zmiany w wersji XI (11.0)

Największy nacisk Adobe wciąż kładzie na wygodę i tempo pracy, bezpieczeństwo i pracę w środowisku biznesowym. Udoskonalone narzędzia dają szerokie możliwości komentowania dokumentu (tekst, stempelki, dołączanie plików, komentarze dźwiękowe, podkreślanie, linie, strzałki, kształty), poprawione zostały możliwości uzupełniania formularzy i możliwości podpisywania plików podpisem cyfrowym. Wciąż trwają prace nad udoskonalaniem eksportu plików PDF do formatów czytelnych dla Worda i Excela (DOCX, XLSX). Ponadto najnowszy Reader pozwala w pełni wykorzystać nowości wprowadzone w interfejsie OX S 10.8 (Mountain Lion) oraz został przystosowany do pracy z Windowsem 8.

W środowiskach biznesowych do wdrożenia Adobe Readera XI można wykorzystać różne narzędzia automatyzujące, jak na przykład Adobe Customization Wizard, Microsoft System Center Configuration Manager (SCCM) i Microsoft System Center Updates Publisher (SCUP).

Uwaga!

  • Domyślnie pobierana jest wersja 11.0.0. Aktualizację do najnowszego wydania przeprowadzić można z poziomu programu, wybierając z menu odpowiednią opcję. Dla posiadaczy poprzednich wersji przygotowano również pakiet aktualizacyjny, który pobrać można z naszego portalu, klikając przycisk 'wszystkie wersje' i wybierając opcję 'uaktualnienie do 11.0.23'.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Nie ma problemu z żadnym (nawet najbardziej skompilowanym) PDF'em, popularny, często aktualizowany
Podatny na zagrożenie, zasobożerny, jak na czytnik PDF'ów trochę zbyt duży i skomplikowany
ocena użytkownika
24.07.2016 23:18 • Recenzja do wersji 11.0.17

Format PDF to natywne dziecko firmy Adobe. Miał on zrewolucjonizować sposób przekazywania informacji multiplatformowo. Niestety od samego początku PDF dręczony jest licznymi błędami i problemami, których zamiast ubywa to ciągle wzrasta. Niestety, ale Adobe Reader (w przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań) jest podatny na wszelkie takie błędy.

Jednakże, w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań jest to dość zaawansowane narzędzie, które pozwala nie tylko na przeglądanie plików PDF, ale również między innymi na wydruk, zaznaczanie (i kopiowanie do schowka) wybranych fragmentów tekstu, na którym możemy pracować w edytorach tekstu.

Jako natywna przeglądarka nie ma najmniejszych problemów z plikami z osadzoną grafiką, dźwiękiem czy video. Obecna wersja działa na wszystkich Windowsach (od XP do 10), nawet na starszych komputerach, gdzie może się lekko przycinać, ale i tak działa prawidłowo. Kolejnym plusem jest licencja, która pozwala na korzystanie z programu do celów komercyjnych.

poprawnie wyświetla wszystkie pliki, polska wersja
powolny, brak obsługi kart, mało opcji edycji pliku (wer. darmowa)
ocena użytkownika
19.02.2015 20:00 • Recenzja do wersji 11.0.10

Dobre narzędzie na "czarną godzinę". Pliki z wzorami, tabelami często źle się wyświetlają w innych programach, natomiast Adobe zawsze wyświetla poprawnie. Dobrze działa też wersja na androida. Nie nadaje się do dużych plików z obrazkami, wczytywanie trwa wieczność i "oszukuje" przy przeszukiwaniu treści. Przydałoby się wyświetlanie wielu plików w postaci kart.