reklama

Adobe i Foxit Software łatają oprogramowanie PDF

Strona główna Aktualności

O autorze

Firmy Adobe i Foxit Software wydały nowe wersje swoich programów przeznaczonych do pracy z plikami PDF w związku z wykrytymi w nich dziurami w bezpieczeństwie.

Adobe wydało łatkę na krytyczny błąd, o którym informowaliśmy w lutym. Pozwalał on na przejęcie kontroli nad komputerem ofiary przy otwarciu odpowiednio spreparowanego pliku PDF. Atak był możliwy nawet bez udziału użytkownika jeśli włączona była usługa indeksowania. Łatka dla Adobe Acrobat 9 i Adobe Reader 9 została wydana jeden dzień przed planowanym terminem. Poprawki dla starszych wersji są nadal planowane na 18 marca, a dla Adobe Reader 9 for Unix na 25 marca. Usunięty błąd polegał na nieprawidłowym adresowaniu tablicy przy przetwarzaniu strumieni JBIG2.

Z kolei w programie Foxit Reader, często reklamowanym jako zamiennik dla programów Adobe, wykryto 9 marca kilka luk. Polegały one na możliwości ominięcia autoryzacji oraz przepełnieniu bufora. Występowały w wersjach Foxit Reader 3.0 build 1120 i Foxit Reader 3.0 build 1301 a także prawdopodobnie wcześniejszych. Producent, firma Foxit Software, wydała build 1506, w którym załatano wykryte dziury.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić