Aktualizacja Zdjęć Google – teraz obejrzysz je także dzięki Chromecastowi

Strona główna Aktualności

O autorze

W Google robi się w ostatnim czasie wiele, by aplikacja służąca do przeglądania zdjęć o umiarkowanie oryginalnej nazwie Zdjęcia Google zdobyła popularność. Donosiliśmy o tym, że synchronizuje ona fotografie nawet po tym, gdy użytkownik zrezygnuje z jej wykorzystywania. Dziś pojawiła się nowa wersja programu – tym razem Google postawiło na przyciągnięcie użytkowników nowymi, całkiem przydatnymi funkcjami.

Najważniejsza z nich dotyczy uruchomienia kompatybilności z Chromecastem. Możliwe jest zatem przeglądanie zarówno zdjęć, jaki i filmów na telewizorze. Ponadto Google udostępniło możliwość wyświetlania na jego ekranie zawartości albumów nawet, gdy użytkownik nie przegląda ich aktualnie na swoim smartfonie.

W nowej wersji dodano funkcję, która spodoba się użytkownikom komunikatora Whatsapp. Od teraz ze Zdjęć Google możliwe udostępnianie w komunikatorze nie tylko zdjęć, ale także animacji. Ta nowość, a także (dostępna jak dotąd tylko na nowych Nexusach) możliwość dostosowania prędkości filmów dostępnych w galerii jest przede wszystkim związana z najnowszym Aparatem Google, dostępnym na Androidzie 6.0.

Jak dotąd jedynie dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych Zdjęcia Google umożliwiają od teraz także rozbudowane funkcje oznaczania użytkowników – możliwe jest dodawanie osób posiadających konto Google, a także łączenie ich w całe grupy czy oznaczanie lokalizacji, w którym zostało zrobione oznaczone zdjęcie. Nową wersję Zdjęć Google można znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy